Stiri ACS Poli Timisoara II

Echipa a doua a clubului
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by duranviola »

impossible wrote:
englezul wrote:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
sunt curios cine a hotarat asta ? pai cum , le ia jucaria din brate sustinatorilor ultrasi ? si ei, ce vor face ? :D
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by orangetm »

duranviola wrote:
impossible wrote:
englezul wrote:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
sunt curios cine a hotarat asta ? pai cum , le ia jucaria din brate sustinatorilor ultrasi ? si ei, ce vor face ? :D
Nu stiu cine a "hotarat", dar zvonul asta l-am auzit de vreun an, cand sectia sportiva a UPT era in liga a cincea...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by duranviola »

se pare ca de auzit , nu l-a auzit cine trebuie, si anume ultrasii. sau au auzit...........
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by impossible »

orangetm wrote: Nu stiu cine a "hotarat", dar zvonul asta l-am auzit de vreun an, cand sectia sportiva a UPT era in liga a cincea...
Trecand peste episodul de acum care este demn de operele lui Caragiale cred ca zvonul a aparut dupa un interviu din FV in care Bungau a lansat aceasta ipoteza. Parerea mea este ca, trecand la fotbalul "profesionist", nu trebuie sa fie mai multe echipe de fotbal cu numele Poli. Sigur, in ligile 4-6 este bine sa joace si o echipa a UPT (sectia de fotbal), echipa care sa-i reprezinte pe studenti, echipa in care sa joace studenti. Daca se continua cu doua Poli si in ligile superioare dezbinarea intre suporteri va exista si ea si este pacat. Sau asta se doreste?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by billy »

Am o intrebare (stiu ca nu aici trebuia sa postez dar nu stiu unde) . Vreau sa joc pentru ACS Poli 2 sau o alta echipa din ligi inferioare . Pana acuma nu am jucat fotbal la o echipa de fotbal si nici nu am fizic de fotbalist (1,62 - 75 kg ) X( . Sugestii ? De preferinta echipa din oras ..
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by englezul »

billy wrote:Am o intrebare (stiu ca nu aici trebuia sa postez dar nu stiu unde) . Vreau sa joc pentru ACS Poli 2 sau o alta echipa din ligi inferioare . Pana acuma nu am jucat fotbal la o echipa de fotbal si nici nu am fizic de fotbalist (1,62 - 75 kg ) X( . Sugestii ? De preferinta echipa din oras ..
Sunt o gramada de echipe in ligile inferioare pline de burtosi ca mine, care ar fi bucurosi sa aiba in echipa un tinerel care alearga. Trebuie doar sa-i cauti. Daca nu vrei fotbal in 11, te duci la balon la Politehnica si-ti cauti echipa in campionatul de futsal al lui Lajos care la randul lui are vreo 3 ligi. Totul este sa vrei, succes ! :D
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by AndreiVajnaII »

Fotbal pe teren mare cred ca numai la echipele din campionatul municipal ai sanse. Cauta ce echipe sunt si incearca. La turneul de minifotbal al lui Lajos parca is 4 nivele deja. :P Si acolo chiar poate juca oricine. Poti sa-ti strangi prietenii din cartier si sa va inscrieti cu o echipa. Numai ca va trebui sa si puneti ceva bani pentru inscrierea in competitie.
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by billy »

Prefer fotbalu in 11 pe teren . Am vazut ca ii o echipa cu numele Solventu Timisoara . Eu stau aproape de Solventu si nu stiu sa joace vreo echipa aproape de mine . As incerca la CFR ca stau la 5 minute de mers cu bicicleta dar nu cred ca am sanse .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by diegis37 »

billy wrote:Prefer fotbalu in 11 pe teren . Am vazut ca ii o echipa cu numele Solventu Timisoara . Eu stau aproape de Solventu si nu stiu sa joace vreo echipa aproape de mine . As incerca la CFR ca stau la 5 minute de mers cu bicicleta dar nu cred ca am sanse .
Dupa meciul de ieri de la Medias ai sanse la Poli în prima Liga :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by Pffv »

diegis37 wrote:
billy wrote:Prefer fotbalu in 11 pe teren . Am vazut ca ii o echipa cu numele Solventu Timisoara . Eu stau aproape de Solventu si nu stiu sa joace vreo echipa aproape de mine . As incerca la CFR ca stau la 5 minute de mers cu bicicleta dar nu cred ca am sanse .
Dupa meciul de ieri de la Medias ai sanse la Poli în prima Liga :D
Cu salar mic , dupa buget =)) =)) !

PS Diegis37 omul intreba de .... fotbal :(( !
Post Reply