Razvan Dobricean

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Razvan Dobricean

Post by PSC »

Image
Data Nasterii: 12 martie 1991
Locul Nasterii: Timisoara,Romania
Inaltime: 1.68m
Post: Mijlocas central
Numar tricou: 27


CARIERA

*Politehnica Timisoara (2011-2012)
*ACS Poli Timisoara (2012-prezent)
Image
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Razvan Dobricean

Post by ceasul13 »

Răzvan Dobricean: "Trag de mine ca să prind un loc de titular"

Titular doar în prima etapă, cu UTA (foto), Dobricean luptă să prindă din nou primul unsprezece după ce a fost criticat de antrenorul Valentin Velcea. "Scholes de Banat" speră ca el şi colegii săi să învingă în retur echipele pe care nu le-a putut bate în toamnă şi ACS Poli să realizeze astfel obiectivul impus de conducere.

"A fost doar un egal la Braşov, nu putem spune un punct câştigat, noi am dominat jocul, ne-am, creat multe ocazii dar din păcate le-am ratat şi nu am mai putut să scoatem decât un egal. De data asta nu s-a putut face diferenţa cu rezervele, sper s-o facem data viitoare. Cu FC Olt e un meci pe care vrem să-l câştigăm cu orice preţ ca să nu fie o distanţă mare faţă de locurile promovabile. Nu pot să spun că Mioveniul sau Corona sunt două echipe atât de puternice, dar se bat la promovare ca şi noi, sper ca în retur să le batem, să fim noi cei care promovăm", a declarat Răzvan Dobricean (21 ani).

Valentin Velcea l-a dat exemplu negativ pentru atitudinea sa la unele antrenamente însă mijlocaşul spune că se pregăteşte cât poate de bine pentru a-şi recâştiga poziţia de start: "Eu încerc să mă pregătesc cât mai bine, trag de mine să prind loc de titular, ce zice dânsul e părerea lui şi nu o comentez".

Dobricean ţine cu United, pentru Scholes!

Poreclit după vedeta lui Man. United, pentru asemănarea fizică evidentă cu acesta, Răzvan Dobricean îi va ţine pumnii lui Paul Scholes deseară în meciul "diavolilor" de la Cluj. "Normal că ţin cu ei pentru că e Scholes acolo. Bineînţeles că mă voi uita şi voi ţine cu el, sper să şi marcheze în seara asta, dacă nu, să facă un meci foarte bun", a spus "Scholes din Liebling".

ACS Poli va evolua miercuri într-un joc amical inedit cu Ripensia, pe terenul acesteia, "Electrica", de la ora 16. Meciul ar putea fi un test util pentru jucătorii folosiţi mai puţin în vederea partidei de sâmbătă din etapa a VI-a din B2, când de la aceeaşi oră timişorenii primesc vizita lui FC Olt.

http://www.banatsport.ro/stiri/r%C4%83z ... de-titular
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Razvan Dobricean

Post by Visca »

Adevarul e ca nu o stralucit deloc sezonul asta
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Razvan Dobricean

Post by englezul »

Timpul este tanar inca !
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Razvan Dobricean

Post by Ivanhoe »

In meciul cu Ripensia a demonstrat inca o data ca are potential mare!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Razvan Dobricean

Post by cristy2005ro »

Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Razvan Dobricean

Post by englezul »

Cam miserupist a intrat in ultimul joc.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Razvan Dobricean

Post by Pffv »

englezul wrote:Cam miserupist a intrat in ultimul joc.
Aici cam ai dreptate . Si oarecum dezordonat in joc , parca era cu gandul altundeva ?!
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Razvan Dobricean

Post by AndreiVajnaII »

Da o si dat vreo doua pase. Si s-a si batut pe la centru, a avut cateva recuperari.
deni10
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 11:11 am

Re: Razvan Dobricean

Post by deni10 »

dobricean are zielle numarate. la ce chef are de fotbal, nu ma mir...
bine e super miserupist si arogant, are acelasi scheme, dar nu poate pacali niciun copil de clasa 4.

http://www.banatsport.ro/stiri/dobricea ... afar%C4%83
Post Reply