Timișoara de azi

Post Reply
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Timișoara de azi

Post by RobertoSS »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Te iubesc, Timișoara!
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Timișoara de azi

Post by RobertoSS »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Te iubesc, Timișoara!
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Timișoara de azi

Post by duranviola »

iubesc orasul asta ! :ymhug:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Timișoara de azi

Post by duranviola »

din cotidianul orasului nostru :

ieri, primind un telefon, ma vad nevoit sa plec de acasa ( motiv pentru care nu am vazut meciul cu Brasovul ), urc in 4 la FAEM, validez biletul si imi aleg un loc pe la mijlocul tramvaiului. La Spumotim urca un barbat la vreo 50-55 de ani, isi valideaza cardul, apoi se aseaza la 1-1,5 metri de mine, in fata mea. Ma uit la el si observ ca este imbracat cu geaca de blugi ( fara maneci ), fapt ce ma mira, afara fiind foarte cald, darmite in tramvaiele noastre donate, apoi isi scoate telefonul mobil, cauta in agenda si apeleaza un numar. Numar care nu vrea sa raspunda, omul insista, vede ca nu are sorti de izbanda, se renunta. Pe la Banatul, scoate din nou telefonul si mai incearca, are noroc de data asta, i se raspunde.
Din convorbirea pe care mi-era imposibil sa nu o ascult, reiese faptul ca respectivul tocmai a fost concediat de patron, pe motivul ca i-a inmanat unui client cartea de identitate, desi nu asta era treaba lui, colegul care trebuia sa faca acest lucru fiind la wc, in acel moment aparand patronul care, i-ar fi reprosat : " eu nu am nevoie de spectator aici...., esti liber sa pleci ". Ceea ce, omul meu a si facut-o. Revin la telefonul care a raspuns, convorbirea a fost ceva de genul : " bai cutare, uite asta mi s-a intamplat azi la lucru, acuma eu ma duc sa ma imbat, l-am chemat si pe cutare, ne vedem peste jumate de ora la cutare in curte, vii si tu ? fac eu cinste, ca maine oricum e ziua mea, pana luni nu are nimeni treaba cu mine, de luni ma duc sa caut de lucru....."

Total bulversat de ceea ce am vazut si auzit, nu apuc sa ii spun macar " la multi ani ", deoarece in Traian coboara, avand timp totusi, cu telefonul la ureche sa ii spuna unei domnisoare ca usa la care astepta sa coboare este defecta si apoi dupa ce a coborat sa tina balustrada usii unei doamne care se pregatea sa urce..................


off topic : ma vad nevoit sa iau pauza o anumita perioada........voi reveni, atunci cand ma voi simti pregatit....

zile bune si HAI POLI !
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Timișoara de azi

Post by diegis37 »

User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Timișoara de azi

Post by duranviola »

de urmarit emisiunea, cel putin mie imi demonstreaza ca spiritul Timisoarei din Decembrie 89 nu a disparut cu totul....

http://www.pressalert.ro/2014/09/diana- ... sti-video/


jurnalistul s-a prezentat, vorba aceea : ” total nepregatit ”
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
EU_fan
Posts: 22
Joined: Wed Jun 25, 2014 8:33 pm

Re: Timișoara de azi

Post by EU_fan »

:x


Image
Post Reply