Scene şi replici celebre

User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Scene şi replici celebre

Post by duranviola »

mi-ai facut pofta : si de film si de whiskey si de bere.................
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Scene şi replici celebre

Post by swedishbitter »

duranviola wrote:mi-ai facut pofta : si de film si de whiskey si de bere.................
Am impresia ca aceasta combinatie e chiar vanata de unii producatori de filme. Fotoliul, sticla fumurie, paharul trebuie privite pana la urma ca niste chestii de decor, o extensie a ceea ce transmite filmul. Nu trebuie sa abuzezi insa. Poti sa nici nu te atingi de ele, ca efectul apare oricum :) Nah, acum dau recomandari de vizionare a filmelor :)) Eh, asta se intampla cand vezi prea multe drame. Ieri 'Tree of life', azi "synedcoche, new york'.
Hai totusi sa bag o secventa amuzanta dintr-un film la care poti sa te uiti, fara sa iti ascunzi obiectele contondente in prealabil. Este din "Django Unchained".

http://www.youtube.com/watch?v=TLwjCvxp8AQ
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Scene şi replici celebre

Post by ultraviola »

Am vazut acum cateva zile un film fain - The Cloud Atlas.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Scene şi replici celebre

Post by Sdou »

Ca tot vorbeati de baut :))
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Scene şi replici celebre

Post by duranviola »

swedishbitter wrote:
duranviola wrote:mi-ai facut pofta : si de film si de whiskey si de bere.................
Am impresia ca aceasta combinatie e chiar vanata de unii producatori de filme. Fotoliul, sticla fumurie, paharul trebuie privite pana la urma ca niste chestii de decor, o extensie a ceea ce transmite filmul. Nu trebuie sa abuzezi insa. Poti sa nici nu te atingi de ele, ca efectul apare oricum :) Nah, acum dau recomandari de vizionare a filmelor :)) Eh, asta se intampla cand vezi prea multe drame. Ieri 'Tree of life', azi "synedcoche, new york'.
Hai totusi sa bag o secventa amuzanta dintr-un film la care poti sa te uiti, fara sa iti ascunzi obiectele contondente in prealabil. Este din "Django Unchained".

http://www.youtube.com/watch?v=TLwjCvxp8AQ



daca le spalau cu Ariel si le apretau, ar fi stat drepte **==
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Scene şi replici celebre

Post by duranviola »

Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Scene şi replici celebre

Post by duranviola »

Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Scene şi replici celebre

Post by swedishbitter »

swedishbitter wrote:
duranviola wrote:mi-ai facut pofta : si de film si de whiskey si de bere.................
Am impresia ca aceasta combinatie e chiar vanata de unii producatori de filme. Fotoliul, sticla fumurie, paharul trebuie privite pana la urma ca niste chestii de decor, o extensie a ceea ce transmite filmul. Nu trebuie sa abuzezi insa. Poti sa nici nu te atingi de ele, ca efectul apare oricum :) Nah, acum dau recomandari de vizionare a filmelor :)) Eh, asta se intampla cand vezi prea multe drame. Ieri 'Tree of life', azi "synedcoche, new york'.
Hai totusi sa bag o secventa amuzanta dintr-un film la care poti sa te uiti, fara sa iti ascunzi obiectele contondente in prealabil. Este din "Django Unchained".

http://www.youtube.com/watch?v=TLwjCvxp8AQ
Citind topicul dedicat ligilor INFERIOARE, mi-am adus aminte de acest clip, de spiritul de turma, de KKK/SS XXX si alte forme de organizare impotriva a tot ce misca. Funny shit.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Scene şi replici celebre

Post by swedishbitter »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hGY44DIQb-A&sns=em[/youtube]
O scena superba din Ex Machina (ceva SF destul de okeydokey). Oricum faza asta a facut toti cei $-- cat a costat biletul :) Bine, tra sa vezi tot filmul ca sa apreciezi mai bine scena de dans. E ca si cum tra sa-ti fie f sete, (eventual ceva post baute) ca sa apreciezi apa de la robinet, sa fi lefter (sau jidan) ca sa apreciezi un leu, doi, sa fi calcat in picioare ca sa apreciezi un om normal la cap. Cu alte cuvinte, afara din context, clipul nu-i nu stiu ce. Ramane insa japonezoaica, ce n-are nevoie de niciun context.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Scene şi replici celebre

Post by Pffv »

swedishbitter wrote: [youtube] http://www.youtube.com/watch?v=hGY44DIQb-A&sns=em [/youtube]
O scena superba din Ex Machina (ceva SF destul de okeydokey). Oricum faza asta a facut toti cei $-- cat a costat biletul :) Bine, tra sa vezi tot filmul ca sa apreciezi mai bine scena de dans. E ca si cum tra sa-ti fie f sete, (eventual ceva post baute) ca sa apreciezi apa de la robinet, sa fi lefter (sau jidan) ca sa apreciezi un leu, doi, sa fi calcat in picioare ca sa apreciezi un om normal la cap. Cu alte cuvinte, afara din context, clipul nu-i nu stiu ce. Ramane insa japonezoaica, ce n-are nevoie de niciun context.
Post Reply