Internet

User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Internet

Post by PSC »

Cred că sunt ăia cu internetul prin satelit, au vrut și la mine pe bloc să monteze una d-aia mică.
Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Internet

Post by AndreiVajnaII »

Intre timp le-o scazut viteza cu 100 Mbps. :P
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Internet

Post by DP 2-6 »

RCS&RDS lansează abonamentul de internet cu viteză de 1.000 Mbps VIDEO SPEED TEST

RCS&RDS, unul dintre cei mai mari operatori de comunicații de pe piața românească, a ridicat viteza de conectare la internet până la 1000 Mbps.

In portofoliul operatorului găsim încă două abonamente la internet Digi Net Fiberlink 500 de Mbps la 49 de lei și Digi Net Fiberlink 1 Gbps la 59 de lei pe lună. Serviciile vor fi disponibile începând cu 1 noiembrie, iar precomenzile pentru aceste pachete încep din data de 15 octombrie.

Abonamentele se adresează clienților persoane fizice și pot fi oferite de către companie în rețelel sale din toată țara în peste 150 de localități, iar rețeaua e în plină extindere.

“Cu această ofertă vrem să pregătim utilizatorii pentru viitor. Informația ajunge în dispozitivele utilizatorilor de până la 10 ori mai rapid decât până acum”, a declarant Valentin Popoviciu, director de dezvoltare al RCS&RDS.

Modificările pentru a trece la noul serviciu sunt legate de schimbarea infrastructurii dintre client și portul de conectare al RCS&RDS.

"Avem capabilitatea de a oferi unui client o viteză de 100 Gbps, iar investițiile RCS&RDS în rețeaua națională de fibră optică se ridică la 2 miliarde de euro", a mai spus Popoviciu.
http://www.economica.net/rcs-rds-lansea ... 63627.html
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Internet

Post by englezul »

Se taie cu lama strainii cand aud de asa o viteza, la un asemenea pret ! :D
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Internet

Post by PSC »

E de speriat ce colos o să ajungă RCS-RDS. Când o să controleze piața și o să radă toată concurența mi-e că o să schimbe și politica de prețuri aducându-le la (citatul meu favorit) „nivel european”.
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Internet

Post by englezul »

Tare imi e ca dupa ce au crescut ca Fat Frumos, la un moment dat vor pica in cap. Nu stiu de ce am senzatia asta...
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Internet

Post by LILIaKu- »

in romania mai mult se potriveste prezicerea lui @englezul
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Internet

Post by Kerosen »

E picat netul extern la Romtelecom ?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Internet

Post by englezul »

Kerosen wrote:E picat netul extern la Romtelecom ?
Romtelecomul da net ? =))
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Internet

Post by RobertoSS »

englezul wrote:
Kerosen wrote:E picat netul extern la Romtelecom ?
Romtelecomul da net ? =))
Românii se vor putea abona anul acesta la T-Mobile, unul dintre cei mai mari operatori de telefonie mobilă din lume, preferatul americanilor.

Consiliul de administrație al Romtelecom a aprobat într-o ședință care a avut loc marți rebrandingul companiei sub un brand al gigantului german Deutsche Telekom (e vorba de „T”), termenul estimat pentru finalizarea operațiunii fiind 12 septembrie, au declarat pentru ZF mai multe surse de pe piață.

Simultan ar urma ca și Cosmote, operatorul de telefonie mobilă cu același acționar majoritar ca și Romtelecom – grupul elen OTE – să treacă la brandul T-Mobile.

Romtelecom este deținută de grupul elen OTE (54% din acțiuni) și statul român (46% din acțiuni), iar acționarul majoritar al grupului elen este grupul german Deutsche Telekom.

Rebrandingul Romtelecom ar fi fost votat și de reprezentanții statului român din CA-ul Romtelecom. Bugetul total al rebrandingului companiei de telefonie fixă ar fi de 10 milioane de euro, sumă care include de la publicitate până la remodelarea magazinelor.
- See more at: http://www.dcnews.ro/t-mobile-vine-roma ... uLIGT.dpuf
Te iubesc, Timișoara!
Post Reply