Internet

User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Internet

Post by orangetm »

Pai nu scrie clar ca e alocata o banda suplimentara de zece mega, independenta de reteaua clientului X? Scrie. :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Internet

Post by englezul »

Vax albina. Erdeeshi au optiunea asta de cand lumea... =))
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Internet

Post by orangetm »

Nu e tot aia... :D
Cand am iesit de la vot, am prins un Wi-free de la blocul de vizavi si am postat: TATOV! :p
E foarte bun cand nu ai net pe abonamentul telefonului.
V-am mai zis io, va roade invidia cand nu aveti ceva numa' voi.
Erdeeshilor care sunteti voi, erdeeshi!
:))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Internet

Post by impossible »

orangetm wrote:Pai nu scrie clar ca e alocata o banda suplimentara de zece mega, independenta de reteaua clientului X? Scrie. :D
Toata treaba e "cusuta cu ata alba". Parca vad ordinul săfului UPC catre angajat:"scrie acolo ca e banda suplimentara ca-i pierdem si pe clientii aia 3 pe care-i mai avem". :)) Glumesc. :p Serios vorbind UPC are cel mai tare internet din Romania ... dupa RDS. :))
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Internet

Post by AndreiVajnaII »

Nu te afecteaza pe tine, pentru ca va fi o alta retea generata de routerul tau special pentru asta. In strainatate se practica deja mecanismul asta.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Internet

Post by englezul »

Deci revin cu o micuta precizare ptr upecisti... =))
Gaura la macaroana si codita la cireasa, au fost inventate de mult. Ca voi o descoperiti acum, nu-i vna lui Zoly :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Internet

Post by orangetm »

Date ANCOM: Cea mai dură luptă pe net fix între RCS&RDS, Telekom şi UPC se duce în 140 de localităţi cu 2,2 milioane de gospodării

http://www.zf.ro/zf-24/date-ancom-cea-m ... i-14675101
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Internet

Post by DP 2-6 »

RCS & RDS va oferi servicii de date mobile 4G LTE în 25 de oraşe din România

Începând de astăzi, 20 august 2015, RCS & RDS este posesorul unei licente 4G în banda de 2600 MHz (TDD) şi va oferi clienţilor săi, noi şi existenţi, fără costuri suplimentare şi la orice tip de abonament, servicii de date 4G în 25 de orase din ţară, până la finalul anului 2015. Tehnologia 4G le va aduce utilizatorilor Digi Mobil viteze de transfer de până la 150 Mbps.

În prima etapă a proiectului, până la finalul lunii septembrie, clienţii Digi Mobil din 12 oraşe vor beneficia de avantajele tehnologiei 4G: Bucureşti, Cluj, Timişoara, Braşov, Oradea, Craiova, Constanţa, Iaşi, Arad, Sibiu, Piteşti şi Ploieşti, urmând ca până la finalul anului să îşi extindă aria de acoperire în Galaţi, Brăila, Baia Mare, Târgu Mureş, Satu Mare, Râmnicu Vâlcea, Drobeta Turnu Severin, Târgu Jiu, Reşiţa, Slatina, Hunedoara, Vaslui, Alexandria. În acelaşi timp, compania va continua să îşi dezvolte reţeaua de comunicaţii mobile pentru a avea acoperire 3G şi 4G la nivel naţional.

„Noua licenţă în banda de 2600 MHz ne va permite să dezvoltăm în continuare reţeaua de comunicaţii mobile, astfel încât să le oferim clienţilor noştri o mai bună acoperire, viteze mai mari de transfer pentru traficul de date de care beneficiază la orice tip de abonament, la aceleaşi preţuri competitive cu care i-am obişnuit” a declarat Valentin Popoviciu, director de dezvoltare RCS & RDS.

Tehnologia 4G va fi disponibilă în pachetele Digi Mobil începând cu sfârşitul lunii septembrie, cand compania va introduce în oferta sa comercială şi terminale compatibile 4G (LTE TDD in banda 38 LTE TD 2600). Clienţii Digi Mobil vor putea naviga mai rapid pe internet, vor putea descărca aplicaţii, muzică, iar streaming-ul video sau încărcarea fişierelor de mari dimensiuni se vor realiza într-un intr-un mod mult mai rapid.

Noua licenţă a companiei în banda de 2600 MHz (TDD) a fost dobandită în urma unui proces de cesiune dintre 2K Telecom şi RCS & RDS, cu acordul Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actua ... de+orase+d
Post Reply