Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by ultraviola »

@Deyan, chiar te intereseaza atat de mult cu cine voteaza @Orange? Si daca ar vota cu ungurii, care e problema?
Dupa alegeri, vei ramane pe aici sau te intorci la Ripensia?
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by PSC »

orangetm wrote:Corect!
Eu m-am saturat de nebunii din politica.

Cred ca pe vechiul forum, inainte de Druckeria am mai zis-o:
Ar trebui un Sfat al Batranilor (7-15 persoane, personalitati integre din diverse domenii, care sa coordoneze o strategie de dezvoltare bazata pe munca, bun simt, omenie, buna vecinatate; deci pe traditiile vechi si bune (putem sa ii spunem Legea pamantului, ca asa s-a numit).
Ascestia sa vegheze asupra un executiv de oameni capabili si patrioti, guvern ce sa imbine ramurile vechi, gen agricultura traditionala ecologica, bazata insa pe suprafete comasate de procesare, cu ramuri de viitor, ca tot ce tine de inteligenta (IT, de ex.), turism istoric si natural, etc.
SB sa vegheze si asupra unui gen de parlament, format din vreo 100-200 de persoane, prin alegerea lor directa de catre comunitatilor mai mari, gen regiuni istorice.
Deci un sistem fara partide, ci bazat pe meritocratie si valori umane reale, in frunte cu patriotismul si nationalismul bun, nu cel de parada sau cel interesat de o punguta de arginti sorosieni sau orice alta sursa mai exista.

Eu am incheiat discursul, voi merge la vot doar pentru a nu imi fi folosit, voi gasi eu ceva verzi de stampilat.
Pe acest topic voi incerca sa nu mai scriu.

Eu nu il vroiam, dar nu ma pot lupta cu zeii si cu moderatorii globali au neglobali.
Succesuri la dezbateri!
:D
Și cum vrei tu să fie aleși acei oameni? Inspirație divină? Poate unii o să vrea să fie 16 și nu 15. De ce să fie personalitatea integră X membru și nu personalitatea integră Y? Că în mod cert nu încap toți...
Image
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

ultraviola wrote:@Deyan, chiar te intereseaza atat de mult cu cine voteaza @Orange? Si daca ar vota cu ungurii, care e problema?
Dupa alegeri, vei ramane pe aici sau te intorci la Ripensia?
Adica?
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by orangetm »

Las' ca daca s-ar vrea, s-ar putea.
Trecutul iti poate da raspunsurile.
E singura varianta corecta, chiar daca se poate comenta ca e in afara paradigmei actuale mondiale.

Eu as mai avea ceva de schimbat, dar lumea nu e pregatita sa inteleaga beneficiile acesteia.
As renumi tara asa cum s-a numit ea candva.
Si efectele s-ar vedea destul de repede.
Dar iar is minoritar si in parerea asta, inca... :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by PSC »

Dacia Renault sau cum? :mrgreen:
Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Pffv »

ultraviola wrote:@Deyan, chiar te intereseaza atat de mult cu cine voteaza @Orange? Si daca ar vota cu ungurii, care e problema?
Dupa alegeri, vei ramane pe aici sau te intorci la Ripensia?
Nu se poate ca nu-s ...daci =)) .
Serios acum cine cu cine voteaza este irelevant data fiind dimensiunea "esantionului" din care o parte sunt existenti numai ca inregistrati nu si participanti activi . Dar totusi Deyan mai dinamizeaza uneori atmosfera , chiar daca nu totdeauna in directii ... "neutre" .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Pffv »

PSC wrote:Dacia Renault sau cum? :mrgreen:
Aici nu-s dileme :ymhug: !! Inginerii francezi pica .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by orangetm »

Pffv wrote:
ultraviola wrote:@Deyan, chiar te intereseaza atat de mult cu cine voteaza @Orange? Si daca ar vota cu ungurii, care e problema?
Dupa alegeri, vei ramane pe aici sau te intorci la Ripensia?
Nu se poate ca nu-s ...daci =)) .
Serios acum cine cu cine voteaza este irelevant data fiind dimensiunea "esantionului" din care o parte sunt existenti numai ca inregistrati nu si participanti activi . Dar totusi Deyan mai dinamizeaza uneori atmosfera , chiar daca nu totdeauna in directii ... "neutre" .
Ian priveste tu atent harta asta... :-B

Image
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Pffv »

Unchiasule bati la porti ...deschise in cazul meu . Dar poate pentru unii nu strica un pic de recurs la istorie .
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

Alegeri parlamentare 2012: Spaga electorala
....In Timisoara, pe de alta parte, candidatul ARD Timisoara la un loc in Camera Deputatilor, Cornel Samartinean, a impartit chiloti si ciorapi de dama cu numele si figura sa pe ambalaj....
Image
Penibil
"Tara mea-i Banatul meu!"
Locked