Timișoara - știri și comentarii

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

Ajutor ca poate stie vreun coleg : cine-i individul ala slinos de la primarie de peste 100 de kg si cu barba ... Sorin nu stiu cum , de era el mana dreapta al "romulanului" si acum aia stanga a "robulanului" . Cred ca e ceva arhitect (!?) , da' nu-s sigur ( decat ca este un "nespalat" ) . :(
Last edited by Pffv on Sat Mar 28, 2015 11:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

Un mic necaz legat de sanatatea unui membru de familie m-a pus pe drumuri sambata prin oras (colegii forumisti ar trebui sa stie ce greu sunt de urnit sambata spre altceva decat spre un meci :p ) . Ocazie sa strabat bulevardul Take Ionescu spre Calea Lugojului . Fara prea multa lume pe sosea . Am constatat ca Timisoara incepe sa adere la motivele de pe kilt-utile scotienilor .... dar nu pe imbracaminte ci pe sosea . Mii de carouri realizate prin intretaierea si suprapunerea portiunilor de asfalt foarte vechi , vechi si mai nou , sute de gropite si damburi , liniile de tramvai nu coborate in subteran (ca in delirurile primarului sau/si primariei) ci chiar invers , murdarie ca la .... sat (Bocsig ? , ca tot vorbeste primarul cu dispret suveran de sate , el fiind iesit din pm direct in senatul universitatii) , o splendida posibila reclama in campania aia absolut imbecila cu capitala culturala europeana . Intradevar pot sustine ca pretul la antipsihotice este cam mare , sa le facem accesibile oameni buni ASAP ! :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

Mai ..... m-am inabusit de ras de acusi imi faceau astia Heimlich sa nu dau ortu' popii in sala de consilul a jegul... pardon , primariei Timisoara . Au drace ca avem Masterplan de dezvoltare :-o . Si io care credeam ca schihzoidia comportmentala este "intamplatoare" (si bine cotizata) , aiurea avem un ....plan =)) =)) . Vai de plua bumbului , astia chiar nu au simtul ridicolului . Pe aia alesi ii recompensam la proximele alegeri , dar de serparia aia interna e greu sa te atingi sunt functionar publici (chit ca actioneaza numai in interes privat) . Am maiaflat c aprimaria nu are nici o obligatie referitoare la current , gaz , apa , canal , sosele , cai de acces ,trotuare respectarea PUZ . PUG si alte hartoage fara valoare , avand doar interese in alte hartii , alea de le zice probabil .... Euro . Sa vedem ce aleg consilierii locali "atentiile" de la investitori (adica calea functionarilor PUBLICI din primarie) sau voturile prostimii din zona . Sa vedem daca fac politica sau doar o simpla acumulare de foloase cuvenite si , mai ales , nu . Juramantul ala de la investire are valoare .... nu :evil: !
Last edited by Pffv on Sat Mar 28, 2015 11:26 am, edited 1 time in total.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by englezul »

Carnita cruda ptr domn premar si a lui ceata ? :ymdevil:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

englezul wrote:Carnita cruda ptr domn premar si a lui ceata ? :ymdevil:
Sti ce-i culmea ? Ca Robu e el cu e , de doi bani speranta , dar e o intreaga sleahta in primarie care se ocupa numai de .... gestionarea spagilor . Si , n-ai crede dar totusi , sunt si spagi fara cotizare directa si anume prin contractarea de servicii cu rudele si afinii functionarilor publici , ceva de genul "x" face intabularile , "y" e dirigintele de santier , "z" da certificate energetice , "w" face parcul (nelipsit din proiecte dar totusi de negasit apoi .... ) . Capac la toate pare a fi perfect democratic ca pe o parte a strazii sa fie restrictii de constructie iar pe cealalta nu .
Dpret e ca pentru unul crescut la .... Bocsig , blocurile pot parea ceva nemaipomenit , vezi si cazul titanului din Scornicesti . Unde a sfarsit ... asta e alta poveste . Dar , repet , marile aranjamente se fac de catre functionarii publici pusi tocmai sa le preintampine . Oras european , democratie realmente originala , greata veritabila :dizzy: !
Last edited by Pffv on Sat Mar 28, 2015 11:32 am, edited 1 time in total.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by englezul »

Multe chestii a promis Robu si o parte din ele sunt convins ca le va face. Locul unde a dat-o in bara din prima si nu are nicio sansa sa "ïnainteze" este mafia din primarie. Nu am cunostinte "inauntru", dar ceva imi spune ca sunt cam aceleasi chipuri prin birouri. Stiu ca functionarii publici nu pot fi dati afara usor din sistem, dar daca cauti si gasesti nenorociri in activitatea lor sunt convins ca poti sa-i popesti :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by orangetm »

Cateodata ma surprind gandindu-ma cum era cu P. Orza.
Dar ma trezesc rapid din cosmar.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by englezul »

orangetm wrote:Cateodata ma surprind gandindu-ma cum era cu P. Orza.
Dar ma trezesc rapid din cosmar.
Strict legat de fotbal sunt aproape convins ca eram in aceeasi situatie ca si acum, dar cu 500 de spectatori( la unele meciuri) mai mult in peluza. Iar studentii si profesorii de la Politehnica ar fi zburdat relaxati pe terenurile din judet, facand miscare doar din placere :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

orangetm wrote:Cateodata ma surprind gandindu-ma cum era cu P. Orza.
Dar ma trezesc rapid din cosmar.
Stai linistit Unchiasule , doar nu crezi ca acest caz in care ma "bat" cu primaria , e vorba tocmai de o chestie inceputa de pe vremea romulanului si continuata de independentul HOrza . Ce imi e orientarea politica , malaiul conteaza . In asta sunt exact la fel romulani , robulani si alte lighioane din astea . Sa vezi carnagiu la alegeri ..... :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

Mai , da "colegi buni" mai sunteti cu totii (de forum) . Pai am ascultat cu strictete instructiunile primarului si nu am incercat macar sa trec prin pasaj 6 luni dupa termenul de punere in "functiune" . Ba chiar mai mult . Acu' , cand sa trec pe acolo , pas ... pasaj ! :dizzy: Pai ce fras , suntem in aprilie 2014 sau 2015 ? Sa ma fi dilit in asa hal ca nu mai stiu data ? Sau te pomenesti ca a .... plouat :mrgreen: !!! ??
Oricum ma asteptam sa spuneti voi ceva , nu sa ma lasati sa dau cu capu' de zid ca fraierul (ala de mai crede ce zice EL ) :D !
Post Reply