Polimaidanul pefefevian

User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by DP 2-6 »

Dacă se plătește salariul pe luna curentă, cred că încep să se limpezească apele.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:Dacă se plătește salariul pe luna curentă, cred că încep să se limpezească apele.
Doamne da ! :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by impossible »

englezul wrote:
Pffv wrote:Na , te pomenesti ca vin , in sfarsit , banii aia (undeva am vazut ca alocabila o suma de 1,5 mil Eur , poate totusi se gandesc mai bine cu vreo 33% ) . Ramane ca pe la sfarsitul lunii sa vina si omogenitatea functionala a echipei .... sper ca nu ati uitat de asta !? drept e ca asta nu mai depinde nici de primar , de CLT sau altii , ci strict de ei . Dupa 31 august , vreun 3:0 luat ca nimica de la o echipa ocupata si pe plan extern , nu se mai inghite cu usurinta (nu ca ar fi picat tocmai bine nici acum :D ) . Pe cai ! :ymsmug:
Daca vin banii tare m-as bucura, insa problema nu se rezolva in totalitate. Din cate stiu nu se pot face plati retroactive, adica salariile si datoriile din urma raman cum am stabilit. Majoritatea nemultumirilor se refera la restantele din campionatul trecut si prima de promovare pe care din pacate noua finantare daca vine nu le rezolva. Incurcata rau situatia. Tot pe sponsori ramane beleaua...
Imprumut bancar, respectiv de la persoane fizice/juridice sau vanzare de jucatori sunt solutiile indicate de primar pe facebook.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Amadeus »

imprumut bancar probabil, la vinzare de jucatori, daca nu-i dai turmei, ceilalti iau gratis (ultimul caz Slavia Praga).
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by englezul »

Imprumut bancar sa poti lua trebuie sa ai ce sa pui gaj. Ce putem noi pune gaj in afara de sufletele suporterilor ptr ca iubitul nostru club nu are in propritate nimic, nada, niente ! Avea cateva masini plus autocarul care sunt deja gajate + containerele de la terenurile de antrenament... Jucatori sa vinzi? =)) =)) =))
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Amadeus »

pe banii de la liga din feb anul viitor.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Ai de plm , da astia bolanzi cu capul , nu altceva !!
1. unde plua calului fura aia 12 consilieri lipsa ?
2. de ce s-a organizat sedinta cu vot azi , stiind datele problemei ?
3. 3 August e de bine sau nu ?
4. Uite ca Dobra nu schelalaia el degeaba ; maiastra miscare a PSD central , care permite ANAF (doar nu credeati ca ANAF local decide ceva) sa reesaloneze , stiind probabil ca primarul si ai lui se vor face de rahat ....public si la cererea lor .
5. Cartea muianelor e inundada de declarativa de dragoste catre frunce , cu faptele stam mai rau ; fervoarea postarilor de genul "La multi ani , Timisoara (mea sau nu )" este depasita doar de cea a batjocurii generalizate fudule si tampe .
6. Totusi mostenirea germana e mai tare , lubenitarii de Gottlob bat ca la fasole semirromii de Recas (cine nu intelege ...e nasol , sa-l intrebe pe ubicuul Brancovan de legatura dintre ACS ASU si Gottlob )
7 Spre nemultumirea Unchiasului se demonstreaza inca odata mostenirea daco-romana , asasinatul intre "prieteni" fiind la ordinea zilei . Precis insa o sa zica ca romanii tot din ....Dacia au plecat , se pare ca cu tot cu obiceiurile locului .
8 Citesc de o oferta de la FCSB pentru Artean si Barnoi .... rasul lumii , am ajuns la mana lui Becali :D
9 Vad ca unii il injura pe Orza .Nu vad de ce , doar nu era vorba de vreo terasa ilegala , la ce bun sa stea la vot . Mai bine o bere Corona sau o lubenita de Gottlob cu amicii :evil:

Bravo timisorenii mei , tot inainte , fruncea fruntilor , capitala culturala a Europei , dezvoltati in forta (nu si in minte dar fruncea e un os !!) . Avem ce sarbatori in 3 August !
Vorba unui "distins" Anonim pe site-ul Cronicii Violete .... scarba , mare de tot X( :evil: .

le Gasii vinovatul ..... klar Retim-ul , ca parca ei se ocupa de strangerea gunoaielor . Ei bine , au plasa cu ochiuri cam largi si le-au scapat unii cam de sus prin ele .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Ai de plm , da astia bolanzi cu capul , nu altceva !!
1. unde plua calului fura aia 12 consilieri lipsa ?
2. de ce s-a organizat sedinta cu vot azi , stiind datele problemei ?
3. 3 August e de bine sau nu ?
4. Uite ca Dobra nu schelalaia el degeaba ; maiastra miscare a PSD central , care permite ANAF (doar nu credeati ca ANAF local decide ceva) sa reesaloneze , stiind probabil ca primarul si ai lui se vor face de rahat ....public si la cererea lor .
5. Cartea muianelor e inundada de declarativa de dragoste catre frunce , cu faptele stam mai rau ; fervoarea postarilor de genul "La multi ani , Timisoara (mea sau nu )" este depasita doar de cea a batjocurii generalizate fudule si tampe .
6. Totusi mostenirea germana e mai tare , lubenitarii de Gottlob bat ca la fasole semirromii de Recas (cine nu intelege ...e nasol , sa-l intrebe pe ubicuul Brancovan de legatura dintre ACS ASU si Gottlob )
7 Spre nemultumirea Unchiasului se demonstreaza inca odata mostenirea daco-romana , asasinatul intre "prieteni" fiind la ordinea zilei . Precis insa o sa zica ca romanii tot din ....Dacia au plecat , se pare ca cu tot cu obiceiurile locului .
8 Citesc de o oferta de la FCSB pentru Artean si Barnoi .... rasul lumii , am ajuns la mana lui Becali :D
9 Vad ca unii il injura pe Orza .Nu vad de ce , doar nu era vorba de vreo terasa ilegala , la ce bun sa stea la vot . Mai bine o bere Corona sau o lubenita de Gottlob cu amicii :evil:

Bravo timisorenii mei , tot inainte , fruncea fruntilor , capitala culturala a Europei , dezvoltati in forta (nu si in minte dar fruncea e un os !!) . Avem ce sarbatori in 3 August !
Vorba unui "distins" Anonim pe site-ul Cronicii Violete .... scarba , mare de tot X( :evil: .

le Gasii vinovatul ..... klar Retim-ul , ca parca ei se ocupa de strangerea gunoaielor . Ei bine , au plasa cu ochiuri cam largi si le-au scapat unii cam de sus prin ele .
:ymapplause: :ymapplause:
Deci asta a fost ,ne mai prezentam la meci maine sau se închide tot?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by impossible »

Pffv wrote:Ai de plm , da astia bolanzi cu capul , nu altceva !!
1. unde plua calului fura aia 12 consilieri lipsa ?
2. de ce s-a organizat sedinta cu vot azi , stiind datele problemei ?
3. 3 August e de bine sau nu ?
4. Uite ca Dobra nu schelalaia el degeaba ; maiastra miscare a PSD central , care permite ANAF (doar nu credeati ca ANAF local decide ceva) sa reesaloneze , stiind probabil ca primarul si ai lui se vor face de rahat ....public si la cererea lor .
5. Cartea muianelor e inundada de declarativa de dragoste catre frunce , cu faptele stam mai rau ; fervoarea postarilor de genul "La multi ani , Timisoara (mea sau nu )" este depasita doar de cea a batjocurii generalizate fudule si tampe .
6. Totusi mostenirea germana e mai tare , lubenitarii de Gottlob bat ca la fasole semirromii de Recas (cine nu intelege ...e nasol , sa-l intrebe pe ubicuul Brancovan de legatura dintre ACS ASU si Gottlob )
7 Spre nemultumirea Unchiasului se demonstreaza inca odata mostenirea daco-romana , asasinatul intre "prieteni" fiind la ordinea zilei . Precis insa o sa zica ca romanii tot din ....Dacia au plecat , se pare ca cu tot cu obiceiurile locului .
8 Citesc de o oferta de la FCSB pentru Artean si Barnoi .... rasul lumii , am ajuns la mana lui Becali :D
9 Vad ca unii il injura pe Orza .Nu vad de ce , doar nu era vorba de vreo terasa ilegala , la ce bun sa stea la vot . Mai bine o bere Corona sau o lubenita de Gottlob cu amicii :evil:

Bravo timisorenii mei , tot inainte , fruncea fruntilor , capitala culturala a Europei , dezvoltati in forta (nu si in minte dar fruncea e un os !!) . Avem ce sarbatori in 3 August !
Vorba unui "distins" Anonim pe site-ul Cronicii Violete .... scarba , mare de tot X( :evil: .

le Gasii vinovatul ..... klar Retim-ul , ca parca ei se ocupa de strangerea gunoaielor . Ei bine , au plasa cu ochiuri cam largi si le-au scapat unii cam de sus prin ele .
Sa incerc eu niste raspunsuri:

1. Se spune ca in concediu.
2. Pentru ca era ultima din august. Iar problema noastra "arde"...
3. Depinde pentru cine.
4. Spuneam si eu acum cateva zile: "noi suntem in stare sa ne punem bete in roate si singuri; nu avem nevoie de ajutor"
5. Nu-i asta un lucru caracteristic pentru romani?
6. Cu ce ocazie a trecut respectivul pe la sedinta?
7. Corect!
8. Am inteles ca nu s-au realizat transferurile. Normal, as spune. Oierul sef asteapta sa ne desfiintam ca sa-i ia pe cei doi gratis.
9. Asteapta si el sa vada de unde bate vantul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Vad ca (si) la Constanta se poate , 16 milioane ptr. sport de la consiliul local ,din care 10 milioane pentru echipa de handbal . Lei .
https://www.cluburi-sportive.ro/stire/i ... ne-de-lei/

le Astia au altfel de juristi ? :mrgreen: :-\
Post Reply