Polimaidanul pefefevian

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Dragi colegi forumisti , cred ca se apropie momentul sa ne luam ramas bun unii de la altii , cat de curand . Echipa merge clar spre desfintare si atunci forumul se duce si el . Daca se evita retrogradarea , cu durere o spun , o sa fie ca urmare a unor jocuri de culise nemaivazute . Si din adversarii ramasi , doar pe Botosani ne putem "baza" cat de cat .
Ceea ce este inexplicabil pentru mine , este modul in care se fac de ras jucatorii . Intradevar simtul ridicolului pare cumva desuet in orasul lui Pinnochio , dar macar bunul simt de baza ar trebui sa existe . Se pare ca nu . Nici asta nu mai pare asa o lipsa mare in Capitala Culturala Europeana , fruncea pluii bumbului .
Ca fapt divers cred ca au nevoie nu de pshiholog , ortoped sau altceva , ci de urolog , poate ii trateaza de impotenta . :dizzy:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Sper ca toata lumea a auzit de expresia "strutocamila" . Aia e rezultatul unei FUZIUNI contra naturii . Acum trecem de la Pinocchio in stare naturala (minciuna) la Organisme Modificate Genetic (Miciurin ?!) , ne modernizam in plm . Modernizare ca la noi , din 2 nereusite speram sa facem bici .

PS Observai la sfarsit , vorba olteanului , Pinocchio si Miciurin = PM (unde M e de provenienta .... materna )
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Dupa cantonament vine la echipa si un varf percutant :mrgreen: .
Cum dracu nu l-au vazut pana acum conducatorii si antrenorii de rahat de la ASC Poli ? :dizzy: Probabil ca umbla toti dupa comisioane , nu ii intereseaza echipa si clubul . Asa o perla si nimeni pana acum .....


https://www.facebook.com/17267431944377 ... 316817093/

PS 12 mai si 3 bare/i .... , in nota obisnuita :dizzy: :mrgreen: :ymsick:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Intr-o tara in care toata lumea "muieste" pe toata lumea , exista un singur OM adevarat , care tace si face . Face praf , dar face ceva . Si dupa 6 ani de taiat frunze la caini si cheltuire encefalopata a banului public , in loc sa taca , "muieste" si el pe cine poate : "Vreti sport in Timisoara , finantati-l" . Asta cu o binecunoscuta alura de canalie patentata oarecum fireasca mediului politic . De ce nu a spus asa in 2012 ? Atunci era incepator si necopt , acum e harsit si ...putred . Ca urmare imparatul mincinosilor e tot el suparat pe ...sat , urmeaza sa aflam ca nici nu il meritam cat de bun , cinstit si de cuvant este .
Nu-i bai , in 20 20 il realegem ca , stiu si eu , minte frumos si daca il tai ii curge sange violet (citat din nu mai stiu cine) . Verde zic eu , ca aia e culoarea la 100 de Euro , valoare optima , nu bate la ochi . Mai ales in transe mici asa de 50-100 de bucati , stiu ei "investitorii imobiliari" ce vreau sa zic .
Ruie Mobu ! :evil:

https://www.facebook.com/10002456076168 ... zODIxNTA2/
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

In continuare astept vesti da la conducerea UM 00001 , obiectiv de importanta planetara sau chiar galactica , cu sediul in Timisoara .
Care-i chichirezul cu insolventa ?
Ce se intampla cu jucatorii ce au depus memorii in caz de insolventa ?
Clauze , valoare contracte , alte maruntisul de acest gen !?

PS De Basileu numai de bine , este exact al XII-lea imparat din dinastia Paleologilor (!?) si e gol si pe dinauntru si pe dinafara ? :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Protestez "oficial" :cartonas: fata de notele uriase ale cronicarilor pentru evolutia :-\ din meciul cu brailenii . Bag seama ca nici "incidentul" retrogradarii nu duce la realism fie si in maruntul domeniu al notelor .... In viziunea cronicarilor avem 8 (opt) jucatori cu note de trecere :-s , desi comunitatea vede doar 4 ; nici macar o nota a comunitatii nu a fost peste cea corespondenta a cronicarilor . Cred ca este o diferenta semnificativa , iar jocul si rezultatul nu confirma parerea cronicarilor . Iar aia cu 120 din 180 de minute dominate e fumata demult , cel mai recent exemplu fiind Barca cu AS Roma .
Intaniri cu doua echipe incerte cu zile inainte de inceperea campionatului : 2 0 1 1 3:6 1 punct . Asa ca , pe langa insolventa financiara , ne confruntam si cu cea profesionala unde , din cate stiu eu , avem deja "administrator" , dl Birlica , pe care in rect il doare din cate observ eu .

Voi repeta zi de zi urmatoarele intrebari :
"In continuare astept vesti da la conducerea UM 00001 , obiectiv de importanta planetara sau chiar galactica , cu sediul in Timisoara .
Care-i chichirezul cu insolventa ?
Ce se intampla cu jucatorii ce au depus memorii in caz de insolventa ?
Clauze , valoare contracte , alte maruntisul de acest gen !? "
Din cate bag de seama raspunsul a fost deja programat in pima zi de pastele cailor :evil: .

PS Va atrag atentia ca notele nu se pun pentru a iesi bine in statistici , a se vedea cazul invatamantului unde ploua cu sute de note si medii de 10 , cu influenta si rezultate nule in viata "reala". :ymsmug:
PPS Chiar e nevoie de liga III pentru a vedea realitatea .... !?!?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by impossible »

Pffv wrote:
Tue Aug 14, 2018 12:05 pm
Protestez "oficial" :cartonas: fata de notele uriase ale cronicarilor pentru evolutia :-\ din meciul cu brailenii . Bag seama ca nici "incidentul" retrogradarii nu duce la realism fie si in maruntul domeniu al notelor .... In viziunea cronicarilor avem 8 (opt) jucatori cu note de trecere :-s , desi comunitatea vede doar 4 ; nici macar o nota a comunitatii nu a fost peste cea corespondenta a cronicarilor . Cred ca este o diferenta semnificativa , iar jocul si rezultatul nu confirma parerea cronicarilor . Iar aia cu 120 din 180 de minute dominate e fumata demult , cel mai recent exemplu fiind Barca cu AS Roma .
Intaniri cu doua echipe incerte cu zile inainte de inceperea campionatului : 2 0 1 1 3:6 1 punct . Asa ca , pe langa insolventa financiara , ne confruntam si cu cea profesionala unde , din cate stiu eu , avem deja "administrator" , dl Birlica , pe care in rect il doare din cate observ eu .

Voi repeta zi de zi urmatoarele intrebari :
"In continuare astept vesti da la conducerea UM 00001 , obiectiv de importanta planetara sau chiar galactica , cu sediul in Timisoara .
1. Care-i chichirezul cu insolventa ?
2. Ce se intampla cu jucatorii ce au depus memorii in caz de insolventa ?
3. Clauze , valoare contracte , alte maruntisul de acest gen !? "
Din cate bag de seama raspunsul a fost deja programat in pima zi de pastele cailor :evil: .

PS Va atrag atentia ca notele nu se pun pentru a iesi bine in statistici , a se vedea cazul invatamantului unde ploua cu sute de note si medii de 10 , cu influenta si rezultate nule in viata "reala". :ymsmug:
PPS Chiar e nevoie de liga III pentru a vedea realitatea .... !?!?
Este clar ca nu vei primi raspuns de la club. Incerc sa-ti dau eu niste raspunsuri partiale ... Probabil @englezul stie mai multe ...

1. Datoriile catre fostii angajati erau foarte mari (peste 300 de mii de euroi) ... Insolventa ar putea salva, pe moment, situatia. Speta poate fi accesata la:

http://portal.just.ro/30/SitePages/Dosa ... id_inst=30

2. Raman cu buza umflata.

3. Am incercat sa tin o evidenta a situatiei jucatorilor la sectiunea de stiri: viewtopic.php?f=14&t=1607#p51946
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

impossible wrote:
Wed Aug 15, 2018 3:11 pm
Pffv wrote:
Tue Aug 14, 2018 12:05 pm
Protestez "oficial" :cartonas: fata de notele uriase ale cronicarilor pentru evolutia :-\ din meciul cu brailenii . Bag seama ca nici "incidentul" retrogradarii nu duce la realism fie si in maruntul domeniu al notelor .... In viziunea cronicarilor avem 8 (opt) jucatori cu note de trecere :-s , desi comunitatea vede doar 4 ; nici macar o nota a comunitatii nu a fost peste cea corespondenta a cronicarilor . Cred ca este o diferenta semnificativa , iar jocul si rezultatul nu confirma parerea cronicarilor . Iar aia cu 120 din 180 de minute dominate e fumata demult , cel mai recent exemplu fiind Barca cu AS Roma .
Intaniri cu doua echipe incerte cu zile inainte de inceperea campionatului : 2 0 1 1 3:6 1 punct . Asa ca , pe langa insolventa financiara , ne confruntam si cu cea profesionala unde , din cate stiu eu , avem deja "administrator" , dl Birlica , pe care in rect il doare din cate observ eu .

Voi repeta zi de zi urmatoarele intrebari :
"In continuare astept vesti da la conducerea UM 00001 , obiectiv de importanta planetara sau chiar galactica , cu sediul in Timisoara .
1. Care-i chichirezul cu insolventa ?
2. Ce se intampla cu jucatorii ce au depus memorii in caz de insolventa ?
3. Clauze , valoare contracte , alte maruntisul de acest gen !? "
Din cate bag de seama raspunsul a fost deja programat in pima zi de pastele cailor :evil: .

PS Va atrag atentia ca notele nu se pun pentru a iesi bine in statistici , a se vedea cazul invatamantului unde ploua cu sute de note si medii de 10 , cu influenta si rezultate nule in viata "reala". :ymsmug:
PPS Chiar e nevoie de liga III pentru a vedea realitatea .... !?!?
Este clar ca nu vei primi raspuns de la club. Incerc sa-ti dau eu niste raspunsuri partiale ... Probabil @englezul stie mai multe ...

1. Datoriile catre fostii angajati erau foarte mari (peste 300 de mii de euroi) ... Insolventa ar putea salva, pe moment, situatia. Speta poate fi accesata la:

http://portal.just.ro/30/SitePages/Dosa ... id_inst=30

2. Raman cu buza umflata.

3. Am incercat sa tin o evidenta a situatiei jucatorilor la sectiunea de stiri: viewtopic.php?f=14&t=1607#p51946
Multam ....dar , cu tot respectul , aceste lucruri si multe altele trebuiau postate de club . Mamaligari . :mrgreen:
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by PFA »

Eu nu știu ce pretenții au unii. Am jucat cu o echipă de-o vârstă cu a brăilenilor, iar jumătate dintre jucătorii noștri au un sezon sau mai puțin la activ. Că unii sau alții vor să facă mari talente din anumiți jucători e una, realitatea este alta. Iar atunci când recunoști că ai o echipă mediocră și neexperimentată, care a cedat punctele pe seama unor greșeli individuale aiuristice, nu poți să-i bagi pe toți într-o oală. Curileac - Bocșan - Podină poartă diverse grade de vină la goluri. Restul ce să facă, să înscrie de patru, cinci, ori? Nu suntem o forță și fără un jucător care să organizeze mai bine apărarea, o s-o tot luăm pe cocoașă.

Atâta timp cât conducerea nu asigură stabilitate și predictibilitate, nu poți intra cu tunurile pe jucători - că nu-s nici super talente, nici cei mai mari luptători. Tu poți să fii desființat luni, dar ai pretenția ca niște băieți de 20 de ani să joace ca și cum n-ar avea nicio grijă? Aceeași băieți duși cu zăhărelul de șapte-opt luni de zile, că totul va fi bine? Mai nimeni nu-și dorește să fie la acest club și pe bună dreptate. Pe oricine ai înlocui cu altcineva, ai ajunge la același rezultat sau unul mai rău din cauza acelor nnnn factori despre care tot vorbim de atâta timp. N-o să se schimbe nimic peste noapte, la fel cum nu se schimbă ideea pe care am tot repetat-o: doar fiindcă doi greșesc, nu înseamnă că toată echipa este repetentă.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by impossible »

Nu cred ca acesti copii joaca pentru bani. Adica nu banii ar trebui sa fie pe primul plan in acest moment al carierei lor. Interesul lor este sa creasca si sa ajunga macar la nivelul ligii 1. De asemenea, nici nu e adevarat ca nimeni nu-si doreste sa ramana aici. Majoritatea jucatorilor au semnat contracte noi cu clubul chiar in aceasta vara. Poate ca multi n-au alte variante, dar nimeni nu i-a fortat sa ramana la Poli. In rest, asta este situatia, problemele se cunosc si nu vom scapa de ele prea curand.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply