Televiziuni

User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Visca wrote:Pai din ianuarie HBO va fi scos de pe Digi, deci...
Deci eu adun, voi scadeti.
:D
E drept ca e mai scumputa varianta mea, dar prefer asa.
Oricum DTH Digi il tin doar pentru vreun meci al lui Poli.
Dar va mai dau o veste "buna": se zvoneste ca domnu' patron Teszari va externaliza pe alte retele si Digi Sporturile, pentru un pret corect $-) .
Chiar as prefera sa mi-l dea UPC-ul, pe HD, chiar otara mai scump, decat SD ca acum pe platforma DTH Digi ( ca e prea "scump" pentru ei sa le urce HD pe satelit ;) ), la un pret mic, e drept, de doar 24 de lei baza.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Televiziuni

Post by Deyan »

orangetm wrote:
Visca wrote:Pai din ianuarie HBO va fi scos de pe Digi, deci...
Deci eu adun, voi scadeti.
:D
.
Mai dar tu nu esti numai cu asigurarile, esti si de la UPC?
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

M-ai ghicit, Dejane... =))
Imi dau aia comision, dupa ce le platesc eu factura lunar, pentru upcganda pe forumuri... :ymsmug:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by DP 2-6 »

Visca wrote:Pai din ianuarie HBO va fi scos de pe Digi, deci...
Ce tristeţe mare, în zece ani, cred că am vazut vreo două jumătăţi de film pe respectivul program, nici pe Digi Film n-am văzut mai multe.
Pentru filme există internetul, de unde-mi descarcă ficiorii ce doresc şi de obicei în format HD, live-urile, astea îs marea problemă pentru upece!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by DP 2-6 »

Comunicate de Presa
03 Decembrie 2012
Reactie RCS & RDS la scrisoarea deschisa adresata presei de catre Mark Hollinger, presedinte Discovery Networks Bucuresti, 3 decembrie 2012

Scrisoarea deschisa a domnului Mark Hollinger, presedintele Discovey Networks International, ne surprinde prin contradictia dintre grija deosebita pentru soarta telespectatorilor, exprimata in acest mesaj si pozitia din timpul negocierilor

Scrisoarea deschisa a domnului Mark Hollinger, presedintele Discovey Networks International, ne surprinde prin contradictia dintre grija deosebita pentru soarta telespectatorilor, exprimata in acest mesaj si pozitia din timpul negocierilor, cand principala preocupare a reprezentantilor Discovery era mentinerea unor tarife si a unor venituri garantate cat mai mari.


Pentru a elimina suspiciunea de ipocrizie a acestui dublu limbaj, lansam public indemnul nostru adresat Discovery Networks de a crea un pachet separat care sa contina toate programele Discovery si care sa poata fi achizitionat de catre abonatii interesati, la un pret stabilit chiar de catre Discovery Networks. Astfel, ingrijorarea domnului Hollinger ca telespectatorii vor plati ''preturi mari, pentru servicii pe care nu si le doresc'' nu va mai avea temei.


Ne exprimam speranta ca toti fanii Discovery, semnatari ai petitiei sau nu, vor reusi sa ii convinga pe reprezentantii Discovery Networks sa aceepte acest demers si astfel sa le permita cat mai curand vizionarea canalelor dorite si totodata, ca domnul Hollinger nu va ignora solutia propusa, refuzandu-le telespectatorilor accesul la emisiunile promovate in scrisoare.
http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=271

Comunicate de Presa
03 Decembrie 2012
Reactie RCS & RDS la declaratia lui Rasvan Popescu, presedinte CNA

Contractul de distributie dintre compania noastra si Discovery Networks International a expirat la sfarsitul lunii noiembrie 2012 si nu a putut fi prelungit, intrucat ...

Avand in vedere pozitia exprimata de domnul Rasvan Popescu, presedinte al Consiliului National al Audiovizualului, in legatura cu inlocuirea programelor Discovery in grilele RCS & RDS, dorim sa facem urmatoarele precizari:


Contractul de distributie dintre compania noastra si Discovery Networks International a expirat la sfarsitul lunii noiembrie 2012 si nu a putut fi prelungit, intrucat cele doua parti nu au reusit sa gaseasca o solutie reciproc convenabila. In aceste conditii am fost fortati sa intrerupem transmiterea acestor canale, deoarece difuzarea lor fara contract nu este permisa de lege.


Precizam ca anterior, societatea noastra a depus la CNA solicitarea de modificare de grila, dar aceasta nu a fost discutata in Consiliu. Nu putem sa nu constatam ca domnul Rasvan Popescu este mult mai grabit sa aplice amenzi anumitor companii, adoptand pozitii partizane in litigii comerciale, decat de indeplinirea procedurilor legale, astfel incat telespectatorii sa poata avea acces la canalele oferite. Nu credem ca rolul domnului Rasvan Popescu, in calitate de presedinte al CNA, este acela de a aprecia sau a decide componenta ofertei comerciale a unui operator, sau de a-si exprima si a incerca sa isi impuna preferintele pentru un furnizor de programe, in defavoarea altora.
http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=272
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Pentru abonatii platformelor TV Do(u)lce...

Vorba Escăi de mai de demult:
- Se futu (butonul cu Romtelecomul)!

Deci, din 3 ian. a.v. zboară de la ăştia măreţele kanale ale Media Pro Rromales, mânka-ţ-aş!
:ymapplause:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Televiziuni

Post by Deyan »

apopo de asta,din gama lor de 11 canale:sport.ro se pot redenumi in steaua.ro de cate ori dai pe postul acela,ori ciobanu e in direct ,ori stiri despre spurcati si daca este meci de fotbal,apare in dreapta sus ca in ziua x la ora y joaca echipa rromilor!au si o emisiune tiki-taka L-)
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Kerosen »

PRO TV-ul "investeste" in programe de calitate... "La"s Fierbinti ,Marutza,Crimele de la ora 17

Nu le ajungeau 4 mil pt acele rahaturi,acum vor 12 mil euro .

Nu-i prost cine cere,e prost cine da
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Oricum, e "tupeu" maxim sa "te iei" de cea mai de "succes" tembeliziune din .ro.
Ba, dulcilor, rromanul Ad. Sarbu si ceilalti "romani" ce conduc Media Pro Rromalesul au muncit din greu sa aduca creierele romanasilor la starea 0 circumvolutiuni si voi ce faceti, ma?
#-o
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Si chiar or sa scoata Dolce posturile astea? Nu e sinucidere curata?

Marog, eu am o teroie. Chiar daca toate prostiile astea fac rating acum, odata ce n-o sa le mai oferi telespectatorilor, pur si simplu dupa o luna or sa uite si se vor uita la altceva. N-o sa mai prinda Vocea Romaniei, or sa inceapa sa se uite la X Factor, nu mai pot vedea Maruta, or sa se uite al Acces in Direct. N-or sa mai vada cum se gata telenovela in ceha, or sa se uite la aia turca.

E diferit fata de posturile de sport de exemplu, unde lumea vrea sa vada o competitie sau un meci anume. La posturile astea, lumea se uita pur si simplu la ce li se ofera.
Post Reply