Televiziuni

User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Kerosen »

E prost spus "O sa scoata"

Corect este,"vor fi obligati sa scoata ... " .Ceea ce face acum Pro Tv-ul se numeste SANTAJ !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:Si chiar or sa scoata Dolce posturile astea? Nu e sinucidere curata?

Marog, eu am o teroie. Chiar daca toate prostiile astea fac rating acum, odata ce n-o sa le mai oferi telespectatorilor, pur si simplu dupa o luna or sa uite si se vor uita la altceva. N-o sa mai prinda Vocea Romaniei, or sa inceapa sa se uite la X Factor, nu mai pot vedea Maruta, or sa se uite al Acces in Direct. N-or sa mai vada cum se gata telenovela in ceha, or sa se uite la aia turca.

E diferit fata de posturile de sport de exemplu, unde lumea vrea sa vada o competitie sau un meci anume. La posturile astea, lumea se uita pur si simplu la ce li se ofera.
Corect!
Cercul e perfect vicios...
Eu ii inteleg ca din asta traiesc, dar in .ro s-a depasit de muuult timp zona suportabilului si a decentei, vorbind acum de tv.

Dar cum asta e baza manipularii si a supusenei oamenilor, prostia cat mai mare, e evident ca scopul nu e doar acela de a trai ei, profesionistii tv, foarte bine.
Ci se pusca si iepurele asta manipulator.

Eu am mai zis, in primii lor ani eram fan maaare Pro Tv; nu scapam nimic. Ma rog, erau si alte programe atunci; MASH, Bundy, Twilight zone si alte zeci de seriale si filme super bune.
Dar, intr-o zi buna, am refuzat sa mai comut pe ei.
Acum mai urmaresc sporadic MASH, dar e prea putin.

Nenorocirea e ca TOATE posturile generaliste de aici is la fel.
Si deja avem o problema.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Lasa ca baga Antena 1 Dallas Reloaded. =))
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:Lasa ca baga Antena 1 Dallas Reloaded. =))
Ce e aia Antena 1?
:))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by DP 2-6 »

orangetm wrote:
AndreiVajnaII wrote:Lasa ca baga Antena 1 Dallas Reloaded. =))
Ce e aia Antena 1?
:))
Sora vitregă a Antenei 3! :D
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Televiziuni

Post by ultraviola »

Kerosen wrote:E prost spus "O sa scoata"

Corect este,"vor fi obligati sa scoata ... " .Ceea ce face acum Pro Tv-ul se numeste SANTAJ !
Si ce a facut Discovery de cheama santaj. Doresc sa vizionez in continuare acele posturi, chiar daca vor creste costurile si nu am intentia sa schimb provider-ul de cablu - deci cum procedez?
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Televiziuni

Post by Deyan »

ultraviola wrote:
Kerosen wrote:E prost spus "O sa scoata"

Corect este,"vor fi obligati sa scoata ... " .Ceea ce face acum Pro Tv-ul se numeste SANTAJ !
Si ce a facut Discovery de cheama santaj. Doresc sa vizionez in continuare acele posturi, chiar daca vor creste costurile si nu am intentia sa schimb provider-ul de cablu - deci cum procedez?
nu poti compara Discovery cu prost-v .Cei de la Discovery fac emisiuni in diferite colturi ale lumii,de acolo poti si invata ceva.in schimb astia fac circus in studiourile din bucuresti(sau de langa ,unde o fi).
nici eu numai vad gama Discovery.am auzit de prin batrani,ca o sa puna un extra cost,pentru cei care doresc,un fel de pachet, pentru Discovery.
nu stiu cat de adevarat e.
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Kerosen »

ultraviola,din pacate,majoritatea nu doresc sa creasca preturile ........,.
Romania este o piata "atipica" ,de exemplu,avem cel mai ieftin internet din toata lumea (viteza versus tarif ) ,in schimb,afara platesti bani grei pentru o viteza decenta la internet.Tot asa este si la televiziune,la noi lumea vrea sa plateasca 6 euro si sa aiba toate posturile....
Daca Romtelecom ar accepta pretul cerut de Pro Tv,automat abonamentul ar creste cu aprox 80 centi,da nu este mult,dar ce faci daca la expirararea contractului cu Antena o sa ceara si ei un pret de patru ori mai mare ca si acum,dar daca o sa ceara si celelalte televiziuni atunci ce o sa faci ???
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Kerosen »

P.S Si sa nu uitam un aspect f important,toate televiziunile sunt comerciale .Pe linga gramada de bani pe care o iau de la furnizorii de tv mai cistiga o gramada de bani cu reclamele tv.La orice emisiuune sau film te uiti,30 % din acea emisiune este doar reclama tv
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Televiziuni

Post by ultraviola »

In economia de piata ar trebui sa am optiunea de a continua sa urmaresc aceste canale fara sa ma debransez de la provider-ul de cablu, ci doar platind o taxa suplimentara. Astept oferta lor.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Post Reply