Puie Monta

Cu cine votezi?

1 Votez cu Iohannis.
16
89%
2 Votez cu Puie Monta.
2
11%
 
Total votes: 18
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

holstein wrote:personal am votat numai o singura data in RO! pe cine: clar ca nu pe iliescu!!! de ce: el sustinea dupa revolutie, ca preia doar fsn-ul, dar nu va participa la nici o alegere!!!!!!!!!!!!!!! cine nu ma crede, sa se informeze.

de ce l-am votat atunci pe Ratiu? ...habar nu am avut cine e si ce poate, DAR am stiut ca traieste de o buna vreme în strainatate (adica în vest) si stie cum si ce e pe acolo. la NOI fiind mai rau m-am gândit ca omul stie cum e si la bine, în schimb iliescu facuse facultatea la moscova... de acolo NU AI ce sa înveti!!!

toate acestea în ratiunea unui schwab nascut la Masloc, copilarit si trait la TIMISOARA.


ps. Bunicul meu, poet si prozator german (Peter Barth), a fost în 1972 in D, chiar în zona în care traiesc eu acum si a vazut ca se poate si altfel. lucru pe care mi la dat si mie pe drum. nu ca as fi mai destept decât unul sau altul (majoritatea din voi au studii superioare, faculate....eu aici n-am nimic) dar am avut prilejul de a ascula povestirile bunicului, în acest caz, cele ale bunicului meu, unde se vorbea de lucruri bune, mai bune decât cele pe care le cunosteam de la noi.

pps. NIMENI SA NU SE UITE SPRE EST!!! de acolo cred ca vin cele rele (punct)
Ceva ai ce din plin nu se preda la facultati ..... bunul simt si echilibrul ! Te salut prietene :) !

le Tot cu Ratiu ..... :)
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Puie Monta

Post by LILIaKu- »

Puia a fost cat se poate de crunta
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Puie Monta

Post by diegis37 »

ca sa nu va doara prea tare,reduceti la minim asteptarile-asa ca un sfat de la unu mai batran ;)
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

diegis37 wrote:ca sa nu va doara prea tare,reduceti la minim asteptarile-asa ca un sfat de la unu mai batran ;)
Cine stie, cunoaste, dgiaba ! :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

englezul wrote:
diegis37 wrote:ca sa nu va doara prea tare,reduceti la minim asteptarile-asa ca un sfat de la unu mai batran ;)
Cine stie, cunoaste, dgiaba ! :D
Cine simte in "teritoriu" sub obladuirea deconcentratelor PSD-iste .... stie . Diegis37 este rezervat (sau optimist :D ) de data asta . Am impresia ca vor sa ne ...Puiasca (si ei ) ASAP . :mrgreen:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Cu ocazia rezultatelor finale...

Image

:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Puie Monta

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
englezul wrote:
diegis37 wrote:ca sa nu va doara prea tare,reduceti la minim asteptarile-asa ca un sfat de la unu mai batran ;)
Cine stie, cunoaste, dgiaba ! :D
Cine simte in "teritoriu" sub obladuirea deconcentratelor PSD-iste .... stie . Diegis37 este rezervat (sau optimist :D ) de data asta . Am impresia ca vor sa ne ...Puiasca (si ei ) ASAP . :mrgreen:
Sunt imun la promisiunile electorale, pur si simplu nu pot sa îi cred .
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by DP 2-6 »

ŞUIE MOVA!

Image
Post Reply