Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by orangetm »

Intre timp, a venit si Perenna.
Cu un Cotnari, pentru sprit.
:D

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by impossible »

Kerosen wrote:
impossible wrote:Pai tinand seama ca a postat la offtopic probabil ca observatia nu are legatura cu Poli. Eu cred ca a vrut sa spuna ca dupa locul 2 obtinut de echipa lui favorita anul acesta urmeaza locul al treilea anul viitor. Ceea ce nici nu e chiar rau.

=)) =)) =))

Ai dreptate,nu are legatura cu Poli,era vorba de ACS Poli continuatoarea clubului din Recaş :D

http://www.frf.ro/sites/default/files/A ... 8.2012.doc
OK, bine ca esti de acord, aveam o mica indoiala ca ma insel in privinta locului ocupat de Ripensia in sezonul viitor. Intr-adevar, Ripensia nu are cum sa treaca de Poli 2, dar nici de CS Dumbravita (care s-a intarit serios in aceasta vara). Bine, imi vine greu sa cred ca acolo se doreste promovarea. Liga a 3-a nu e chiar ieftina.

In legatura cu radacinile unor echipe de fotbal poate ca ar fi bine sa-ti amintesti de citatul cu "paiul şi bârna".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by orangetm »

Intre timp, distractie maxima pe feisbuc, cu o neoblonda deontoloaga...
:)))))))

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Mihalcea
Posts: 87
Joined: Wed Oct 09, 2013 1:57 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by Mihalcea »

AndreiVajnaII wrote:
impossible wrote: Si eu estimez un numar de aproximativ 3000 de spectatori. Interesant, conform binecunoscutului site suleacom, pe DP au fost mai putin de 1000 de oameni, iar pe Stiinta mai mult de 1000. =))
Am vazut si eu relatarea. Cu 20 de minute înainte nu mai mult de 50 de spectatori. După start, 500. Înainte de pauză, peste 1000! Cam nepunctuali fanii "adevărați". :))

Avand in vedere ca am vandut peste 600 bilete doar pe partea cu tribuna unde stam noi iar pe partea cealalata erau cel putin tot atatia oameni, cam aia e cifra. Acuma daca esti rau intentionat sau orbit de ura ... normal ca nu ii vezi. Sanatace.
FĂRĂ PATRONI
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by marci75 »

Mihalcea wrote:
AndreiVajnaII wrote:
impossible wrote: Si eu estimez un numar de aproximativ 3000 de spectatori. Interesant, conform binecunoscutului site suleacom, pe DP au fost mai putin de 1000 de oameni, iar pe Stiinta mai mult de 1000. =))
Am vazut si eu relatarea. Cu 20 de minute înainte nu mai mult de 50 de spectatori. După start, 500. Înainte de pauză, peste 1000! Cam nepunctuali fanii "adevărați". :))

Avand in vedere ca am vandut peste 600 bilete doar pe partea cu tribuna unde stam noi iar pe partea cealalata erau cel putin tot atatia oameni, cam aia e cifra. Acuma daca esti rau intentionat sau orbit de ura ... normal ca nu ii vezi. Sanatace.

O sa va maturizati si voi candva,orgoliile astea nu-si au rostul....
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by orangetm »

Lalescu a facut o singura Poli.
Lalaiestii vor mai multe.
Cate una pentru fiecare...

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Mihalcea
Posts: 87
Joined: Wed Oct 09, 2013 1:57 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by Mihalcea »

marci75 wrote:O sa va maturizati si voi candva,orgoliile astea nu-si au rostul....
Ok, mestere matur. E foarte usor sa iti dai seama ca nu e vorba de nici un orgoliu, pur si simplu raspundeam la o chestie care insinua cum ca ziarele ne-ar umfla cifra de spectatori. Pe mine nu ma intereseaza, din partea mea sa se scrie ca au fost 30.000 pe Paltinisanu si 10 oameni pe Stiinta, tot ce conteaza e o dupa-amiaza frumoasa si o victorie alaturi de echipa pe care noi am dus-o aici, prin forte proprii, nu prin amatorism platit cu milioane de euro.

Cum spuneam, sanatace.

PS: Sorin Iosif, intepaturile tale ma lasa rece. In momentul in care o sa faci si ceva concret pentru echipa ta, in afara de cateva comentarii pe un forum, atunci probabil vei fi de luat in seama. Pana atunci ...
FĂRĂ PATRONI
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by Pffv »

Mihalcea wrote:
marci75 wrote:O sa va maturizati si voi candva,orgoliile astea nu-si au rostul....
Ok, mestere matur. E foarte usor sa iti dai seama ca nu e vorba de nici un orgoliu, pur si simplu raspundeam la o chestie care insinua cum ca ziarele ne-ar umfla cifra de spectatori. Pe mine nu ma intereseaza, din partea mea sa se scrie ca au fost 30.000 pe Paltinisanu si 10 oameni pe Stiinta, tot ce conteaza e o dupa-amiaza frumoasa si o victorie alaturi de echipa pe care noi am dus-o aici, prin forte proprii, nu prin amatorism platit cu milioane de euro.

Cum spuneam, sanatace.

Pai ce naiba , sa nu imi spuneti ca sunt meciuri cu intrare libera ? Cred ca fiecare "parte" poate afla cu o precizie de 10-20% numarul de spectatori (platitori+"alte categorii") . Sau e doar o incercare de polemica pe o tema cu totul secundara jocului ?

le Orice comentariu privitor la presa ar include motivari serioase pentru a fi "pus pe gard" . Mai bine ma abtin . :mrgreen:
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by Ivanhoe »

Mihalcea wrote:
Ok, mestere matur. E foarte usor sa iti dai seama ca nu e vorba de nici un orgoliu, pur si simplu raspundeam la o chestie care insinua cum ca ziarele ne-ar umfla cifra de spectatori. Pe mine nu ma intereseaza, din partea mea sa se scrie ca au fost 30.000 pe Paltinisanu si 10 oameni pe Stiinta, tot ce conteaza e o dupa-amiaza frumoasa si o victorie alaturi de echipa pe care noi am dus-o aici, prin forte proprii, nu prin amatorism platit cu milioane de euro.

Cum spuneam, sanatace.

PS: Sorin Iosif, intepaturile tale ma lasa rece. In momentul in care o sa faci si ceva concret pentru echipa ta, in afara de cateva comentarii pe un forum, atunci probabil vei fi de luat in seama. Pana atunci ...
Lasa iluziile si revino cu picioarele pe pamant. Foarte frumos ce faceti insa la nivel de amatori unde ati evoluat pana anul asta, la costurile alea mici de tot, nu e mare lucru sa sustii o echipa prin forte proprii. Realist. Si tot realist in acest moment in liga I nu poti sustine in Romania o echipa prin forte proprii, garantat si realist! Mai mult, investitorii sunt aproape inexistenti, si tot realist, fara iluzii, singura sursa de finantare sigura a sportului romanesc la ora actuala sunt banii publici, e valabil pentru toate sporturile nu doar pentru fotbal! Deci fara acele milioane de care vorbesti ar disparea tot sportul romanesc si nu ati mai avea unde sa promovati. Pentru voi greul abia de anul asta incepe, pentru ca abia din acest an incep costurile sportului la nivel profesionist.

Din punctul meu de vedere daca ati fi sinceri si realisti, ar fi chiar foarte bine ce faceti. Prin sinceri ma refer sa nu alimentati marea minciuna ci sa afirmati public ca nu este asa, adica propaganda falsa care se spune neincetat in presa si la TV potrivit careia ACS ASU Poli ar fi "adevarata Poli" dat fiind ca stiti prea bine ca nu aveti nici o legatura cu adevarata Poli din 1921 care este AFC Politehnica, asociata cu ACS Poli. Si prin realisti ma refer la faptul de a accepta realitatea adica faptul ca Timisoara are nevoie de fotbal la nivel profesionist si nu isi poate permite sa stea intre 6 pana in 10 ani sau mai mult fara asa ceva, ar insemna distrugerea acestui sport in oras, prin urmare proiectul ACS Poli, asa cu imperfectiunile lui, este necesar in acest moment. Faptul ca voi contestati acest proiect este ceva neserios. Si repet, fara bani publici, acum in Romania, este aproape imposibil. Nu zic ca trebuie sa veniti pe stadion, am inteles cu totii ca va doriti un alt drum, si nu zic ca trebuie sa fiti fani ACS Poli, si asta am inteles ca aveti alt proiect, ma referam doar la a fi realisti si sinceri.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Timisoara - Concordia Chiajna

Post by orangetm »

Eu nu ma consider mesianic.
Dar asta e alta discutie.
Cine ce face si pentru ce face ceea ce face.
Eu tot nu pricep de ce ne bateti la cap aici.
La voi nu scrie nici dracul de pe forumul asta.
Iar eu am renuntat si sa ma uit pe el, evitand astfel migrenele instante ce le aveam dupa ce citeam minunatiile unora.

Rugaminte: ignorati-ne!
Nu toti suntem alesi pentru lucruri zeiesti.


Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply