Televiziuni

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

MP & Silva a cumparat drepturile pentru Formula 1 in Romania

Agentia de drepturi sportive MP & Silva a cumparat drepturile exclusive pentru Campionatul Mondial de Formula 1 in Romania, Bulgaria, Polonia si teritoriile MENA (Orientul Mijlociu si Africa de Nord) incepand din 2014 si pana in 2019.

In acest moment Digi Sport nu a semnat inca prelungirea contractului de difuzare a Campionatului Mondial de Formula 1 pentru sezonul 2014 pe teritoriul Romaniei.

Conform contractului, MP & Silva detine drepturile exclusive pentru toate transmisiile din Formula 1, antrenamente libere, calificari cursa, pentru toate mediile in aceste tari. Contractul de exclusivitate incepe in 2014 pentru Romania, Polonia si teritoriile MENA, iar din 2015 in cadrul acestui contract intra si Bulgaria.

Pachetul de drepturi tv include peste 100 de ore de program anual din Formula 1. “Scopul noului contract este de a creste interesul pentru Formula 1 in tarile din Orientul Mijlociu si sunt sigur ca cei de la MP & Silva ne pot ajuta sa ne atingem scopul”, a spus Bernie Ecclestone.

MP & Silva are un portofoliu impresionant de drepturi de televiziune care include drepturile pentru Premier League in peste 50 de tari, drepturile la nivel mondial pentru Serie A, Ligue 1 si MLS si este distribuitor pentru anumite piete al drepturilor pentru Campionatul Mondial de Fotbal Brazilia 2014, Bundesliga si La Liga.

“Suntem incantati ca am reusit sa incheiem un contract pe termen lung cu Formula 1. Sunt putine companii in lume care au fost alese sa reprezinte interesele comerciale ale acestui campionat si acest lucru este o recunoastere a pozitiei de lider in ceea ce priveste comercializarea drepturilor tv pe piata sportiva.

Obiectivul nostru este sa crestem popularitatea si audienta Formulei 1 pe pietele pe care am intrat”, a spus Andrea Radrizzani, cofondator al agentiei MP & Silva.

http://www.sportsbus...a-1-in-romania/
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Daca erdeesu pierde transmisiile sportive, adica fotbal si F1, sunt ciao. Am taiat-o in secunda unu de la ei, catre cei care le vor detine !
Pe net, la momentul asta nu cred ca au concurenta.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

englezul wrote:Daca erdeesu pierde transmisiile sportive, adica fotbal si F1, sunt ciao. Am taiat-o in secunda unu de la ei, catre cei care le vor detine !
Pe net, la momentul asta nu cred ca au concurenta.
Asta e una dintre legendele urbane.
:twisted:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Radu Banciu despre subiectul Eurosport vs rds-rcs/romtelecom.

De la minutul 10 din inregistrarea din linkul dat:

http://inregistrari...._banciu-85.html
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Digi Sport Hu a fost "zburat" din reteaua rds/rcs in Timisoara si Cluj, cel putin.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

orangetm wrote:Digi Sport Hu a fost "zburat" din reteaua rds/rcs in Timisoara si Cluj, cel putin.
Tu de unde sti ?
Ai renuntat la iupisi ? :D
User avatar
toy
Posts: 302
Joined: Wed Oct 03, 2012 9:41 am
Contact:

Re: Televiziuni

Post by toy »

orangetm wrote:Radu Banciu despre subiectul Eurosport vs rds-rcs/romtelecom.

De la minutul 10 din inregistrarea din linkul dat:

http://inregistrari...._banciu-85.html

Linkul nu merge dar am cautat pe google si am reusit sa vad.

Superb! :ymapplause: Si nici macar nu sunt simpatizant de al lui. :D
User avatar
mihaib
Posts: 144
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:21 pm

Re: Televiziuni

Post by mihaib »

http://www.prosport.ro/sport-life/speci ... e-11814331

UPDATE: RCS s-a speriat şi a codat DigiSport Ungaria! Dolce transmite deja Eurosport cu Premier League

Nebunia continuă pe reţelele cabliştilor din România în legătură cu canalul Eurosport după ce acesta a achiziţionat drepturile pentru Premier League.

RCS-RDS a codat în premieră, după luni de zile, canalul DigiSport Ungaria care difuza fără a deţine drepturi, şi în România, la liber meciuri din Premier League, cel puţin în Transilvania. Începând din această seară, canalul DigiSport Ungaria nu mai poate fi recepţionat în România. Încălcarea drepturilor a fost semnalată în premieră de ProSport şi a declanşat reacţia RCS. În schimb, această măsură luată de RCS demontează şi unul din motivele invocate în decizia de a nu difuza canalul Eurosport cu Premier League. RCS a invocat lipsa de licenţă pentru Premier League a Eurosport în Ungaria, Slovacia şi Cehia, teritorii unde RCS este prezentă de asemenea. De vreme ce RCS a reuşit să codeze în timp record DigiSport Ungaria în România ar fi putut sigur face acelaşi lucru şi cu Eurosport România.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Astept sa vad cine castiga urmatoarele drepturi tv si abia atunci fac mutarea, daca o sa fie cazul. Nu pot renunta chiar atat de usor la un spectacol de genul Chiajna-Corona sau hei, hei panduri contra astrei giurgiu!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Televiziuni

Post by impossible »

Daca renunta la Eurosport (si pierd Bundesliga si Premier League) cablistii de la RCS raman cu un singur atu: Liga 1. Probabil vor plusa foarte mult la urmatoarea licitatie sa le obtina. Daca as fi in locul lui Gino de la Liga as profita de aceasta situatie si as mari pretul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply