Televiziuni

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Televiziuni

Post by impossible »

Azi, la emisiunea "In prelungiri", Florin Mihoc a facut si munca de teren (deoarece ii place sa toarne gaz pe foc) purtand un dialog cu Emma C., unul dintre liderii marcanti ai galeriei Timisoarei (textul subliniat reprezinta cuvintele si poate opinia lui Florin). Nimic nou in interviu, aceeasi banda pe care am vazut-o si zilele trecute cu tancurile sovietice (cu referire la Dinamo) si tancurile partidului care au distrus Recasul, bla, bla, bla ... Vizibil deranjati, invitatii (Batranu, Rosenblum si Szekely) nu au dorit sa comenteze, iar Florin a incheiat discutia motivand ca doar a ascultat si cealalalta parte. Vin si eu cu o intrebare: care cealalalta parte, Florin ? Parte la ce ?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Televiziuni

Post by Ivanhoe »

Cred ca ieri Timisoara a ales care e Poli!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by DP 2-6 »

Eu ştiu nişte indivizi care au stricat plăcerea unor studenţi de la UPT, de a juca fotbal de plăcere, în week-end-uri, instalând în locul lor, alţi indivizi, burtoşi, chelioşi, piloşi, care nu au nici o treabă cu studenţia, sau cu viitorul fotbalului timişorean.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Pffv »

DP 2-6 wrote:Eu ştiu nişte indivizi care au stricat plăcerea unor studenţi de la UPT, de a juca fotbal de plăcere, în week-end-uri, instalând în locul lor, alţi indivizi, burtoşi, chelioşi, piloşi, care nu au nici o treabă cu studenţia, sau cu viitorul fotbalului timişorean.
Da, dar au treaba cu prezentul LOR , deci nu conteaza nimic :-q
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Televiziuni

Post by Sdou »

Moderatorul Fanatik Show de la DigiSport, Horia Ivanovici, a fost dat afară în urma presiunilor făcute de Mircea Sandu şi de Victor Piţurcă.

Horia Ivanovici a publicat ieri pe fanatik.ro documentele oficiale pe care le-a primit de la conducerea DigiSport prin care acestuia i se reziliază contractul cu trustul RCS-RDS.

FOTO Documentul prin care Ivanovici a fost dat afară de la Digi Sport » Cauzele care au condus la demitere

Aşa cum Gazeta Sporturilor a publicat în urmă cu 10 zile, moderatorul emisiunii Fanatik Show a fost dat afară după ce Mircea Sandu şi Victor Piţurcă au făcut presiuni la conducerea Digi în urma criticilor permanente din emisiunea lui Ivanovici.

După ce FRF a decis interzicerea de la toate acţiunile echipei naţionale a reporterilor postului aparţinînd RCS-RDS, şefii instituţiei au luat hotărîrea să-i rezilieze contractul moderatorului.

DigiSport consideră că emisiunile realizate de Ivanovici "au adus atingere imaginii publice a oficialilor structurilor sportive din România". Iar după o înştiinţare primită din partea FRF, şefii postului au verificat prin sondaj o parte din emisiunile Fanatik Show în care s-a constatat o "încălcare în mod repetat şi grav obligaţiile contractuale".

Contractul de reziliere primit de Ivanovici prin executor judecătoresc conţine mai multe pagini în care există pasaje din emisiuni în care acesta îi ataca pe Mircea Sandu şi Victor Piţurcă.

Ivanovici despre Mircea Sandu
- "E periculos să te baţi cu Mircea Sandu, pe care mulţi îl asemuiesc cu Nicolae Ceauşescu. Încă o dată îi spun lui Mircea Sandu, să aibă decenţa să-şi dea demisia, să plece odată, să ne lase pentru că a nenorocit fotbalul!"
- "Federaţia a reuşit să omoare şi derby-ul ăsta, Steaua cu Rapid. Vinovatul numărul unu este şeful Mircea Sandu. Ne omori, Naşule, du-te cu Dumnezeu, lasă-ne cu fotbalul nostru!".

Ivanovici despre despre Victor Piţurcă
- "L-am văzut pe Piţurcă cel mai slab selecţioner din istoria naţionalei. Piţurcă a venit selecţioner pentru că este din sistem, eşti în sistem, eşti acolo unde trebuie".
- "E o mafie care-l ţine pe Piţurcă antrenorul naţionalei, e o mafie care-l ţine în dispreţul total al ţării, al fotbalului. Totul este o ruşine naţională!"


Abia acum incepe Ivanovici sa-mi devina simpatic :ymapplause:
Nu trageti in pianist :D
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Televiziuni

Post by Ivanhoe »

Doamne cat ii pot detesta pe nemernicii astia ordinari de la FRF!

Maine, poimaine vor cere sa se dea o lege in Parlament prin care oricine ii critica sa intre la puscarie!

Nesimtiti ordinari!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by cristy2005ro »

:)))))))))))))))))))))) nu e gluma e pe bune: Horia Ivanovici a semnat cu Prigoana un contract pentru Fanatik Show......emisiunea va fi vazuta pe........... ETNO TV :)))))))))))

intre muzica populara isi mai baga si Ivanovici cate o emisiune.....ce a ajuns si televiziunea din ziua de azi.....mai pe Trinitas lipseste
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Cat de nemernic sa fi tu post national de tv, pe nume tvr2, ca sa nu dai festivitatea de premiere a campionilor de la rugby, dupa ce ai transmis meciul ?
Carne cruda sa va bag in frigidere si congelatoare, mitici nemernici si bicisnici ce sunteti ! X(
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Premier League, doar o repriză pe Eurosport! Transmisia de la Liverpool - Cardiff a fost întreruptă în minutul 45. Reacţia Eurosport: "Nu avem nicio problemă tehnică! E decizia firmei de cablu!"


UPDATE 17:02 Reprezentanţii Eurosport susţin că decizia de a întrerupe transmisa partidei din Premier League aparţine exclusiv firmelor de cablu. "Chiar urmăream şi eu meciul şi am observat că se întâmplă anumite lucruri. Ceea ce vă voi spune sunt lucruri adevărate şi care pot fi dovedite. Canalul Eurosport transmite Premier League, am anunţat acest lucru, iar meciurile sunt acolo şi pot fi văzute în mai multe reţele de cablu, mai mari sau mai mici. Nu a existat nicio problemă tehnică din partea noastră. De aici încolo, orice variaţii care pot exista - să dai meciul mono, stereo, color sau alb-negru, ţin strict de respectivele firme. Noi transmitem normal! Este o situaţie curioasă, dar este decizia fiecărei firme de cablu! Firmele care au contracte în vigoare cu noi primesc canalul Eurosport care conţine Premier League. Orice altă intepretare este nereală", a explicat pentru ProSport Adrian Ilie, directorul general al Sport TV Management, agentul Eurosport pentru ţara noastră.

Am înţeles că nici pe Dolce nu s-a putut urmări meciul. Singura diferenţă este că acolo a fost programul de sărituri de la început
Adrian Ilie, director Sport TV Management

Premier League a revenit doar pentru 45 de minute pe micile ecrane ale abonaţilor RCS-RDS! Transmisia meciului Liverpool - Cardiff, primul din contractul semnat în urmă cu două zile şi valabil până în vara lui 2016, a fost întreruptă în momentul în care Luis Suarez marca al treilea gol al "cormoranilor". Apoi, timp de aproximativ şapte minute, transmisia a rămas blocată pe un cadru în care regizorii partidei o prezentau pe soţia atacantului din Uruguay într-una din lojele de pe Anfield! Aceasta a fost ultima imagine a meciului din Premier League! În minutele imediat următoare, pe Eurosport a fost introdus programul de sărituri cu schiurile, care, în primă fază, avea comentariul în limba engleză. După circa zece minute, comentatorul român al competiţiei, Sorin Hobana, a preluat etapa de la Engelberg (Elveţia). Acesta nu a oferit însă pe parcursul comentariului său detalii despre motivul întreruperii meciului din Premier League.

Contactaţi de ProSport, reprezentanţii Serviciului Clienţi de la RCS- RDS au făcut următoarele precizări: "Noi nu avem dreptul de a oferi semnalul Premier League, responsabilitatea este sută la sută a providerului Eurosport". Pentru abonaţii reţelei Romtelecom, partida Liverpool - Cardiff nu a fost disponibilă niciun moment, întrucât pe acest canal a rulat programul de sărituri cu schiurile.

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/ca ... u-11805189
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Eu am dat ieri pe la 6 ca in program era trecut meciul lui united dar m-am trezit cu city. Sunt la upc.
Post Reply