Presa scrisa si online

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by orangetm »

Si pentru jigniri repetate, chiar daca acum a facut-o in engleza, isi ia ban 7 zile.


Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by AndreiVajnaII »

Din articolul tau nu reiese ca ar fi mari probleme! Daca trebuiau sa înceapă lucrările acu nu știu cat timp, de ce n-ai scris asta?! Cum vrei sa ne luminezi mințile daca tu nu scrii toate datele? Si dupaia vii si ne spui ca noi suntem ignoranți față de ceea ce scrie presa.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by orangetm »

Nu iti poate raspunde momentan, Andrei.
Avea un avertisment de data trecuta.


Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by diegis37 »

Anda Deliu wrote:Un fost jucător de la Poli Timișoara despre Marian Iancu: ”Când a plecat el, s-a dărâmat totul”

Unul dintre timișorenii care au mai prins perioada de glorie a Politehnicii Timișoara nu crede că performanțele de pe vremea lui Marian Iancu vor mai fi repetate prea curând. Iasmin Latovlevici, transferat de la Steaua la Genclerbirligi, în Turcia, regretă perioada lui Iancu, când Timișoara juca în cupele europene.

Latovlevici a dat exemplul și altor echipe, rămase fără finanțatorii lor, care au decăzut, precum Rapid sau Universitatea Craiova. Fără sprijinul unui om potent financiar nu știu dacă se mai poate face ce a fost în perioada aceea la Timișoara. Marian Iancu avea grijă de noi, simțeam asta chiar dacă jucam la echipa a doua. Practic, el avea un plan. Îmi aduc aminte cum îl înjurua oamenii. Asta este, s-a bătut cât a putut. A vrut să facă ceva și în mare a reușit, Timișoara a ajuns să joace în Europa. Eu nu o să îl uit niciodată. Au mai fost investitori și la Craiova, la Rapid, practic, când au plecati ei, s-a dărâmat totul. Nu mă interesează ce bani au fost, dacă au fost banii statului sau nu, a spus Latovlevici despre perioada când ”Dan Păltinișanu” era plin.

Fundașul stânga a vorbit și despre Dan Alexa, cu care a fost coleg în alb-violet. Am auzit că e foarte deschis, le explică jucătorilor, încearcă să îi mulțumească pe toți. Asta e cel mai important, să le explice fotbaliștilor de ce nu joacă, consideră Latovlevici. Fostul său coleg și bun prieten de la Poli și Steaua, Srgian Luchin se află pe lista de transferui a lui Alexa. Latovlevici a spus însă că el l-ar sfătui pe fostul său prieten născut în Variaș să rămână la Steaua, chiar dacă nu a prea jucat. Părerea mea e că Luchin ar trebui să rămână la Steaua. Eu vorbesc din perspectiva prieteniei mele cu el, mi-aș dori mult să rămână acolo. Dacă el consideră că e o opțiune să joace mai mult la Timișoara și vine aici, cu siguranță Timișoara ar avea de câștigat, a spus Latovlevici despre o posibilă mutare a lui Luchin la ACS Poli.

http://www.oradestiri.ro/un-fost-jucato ... X0uZPkZPYk
Alt jucator megainteligent :( Este atat de dificil sa spui nu comentez sau raspund numai la întrebari legate de mine si de clubul la care joc(punct).
Datul cu parerea despre tot si toate nu imi place duce a bârfa X(
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Presa scrisa si online

Post by DP 2-6 »

Despre Latovlevici şi dacă spui că e mini-microinteligent, e o exagerare colosală! :))
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Anda Deliu wrote:Problema pentru Poli e sanse mari sa nu fie gata lucrarile in prima etape. cum am mai spus-o, desi nu m-am prea obosit sa raspund, aici pe forum lumea e foarte brain washed. Pentru voi toate sunt roz, desi la club sunt probleme mari de organizare. Sper ca v-ati uitat la emisiunea Timofte. Desi da, voua nu vi se pare o problema sa se dea interdictii, ce conteaza ca golgheterul tau si omul de baza in Liga a II-a e un brazilian.Ce conteaza ca Anton conduce clubul ca pe o fabrica de cutii de carton, ca pleaca nu stiu cati juniori, desi noi cheltuim parte importanta din buget cu Centrul de Copii si Juniori. Fotbalistii buni si ieftini nu sunt asa usor de gasit, dar, visare placuta in continuare. Poate facem o excursie prin 11 iulie la Medias. Asta ca sa nu mai zic cat de varza e gazonul oricum, cu siguranta o sa fie afectat. Lucrarile la instalatia de incalzire trebuiau sa inceapa in 28 mai, dupa meciul cu Mioveni, daca nu s-ar freca menta ca la stat la club, cu enspe mii de aprobari pentru orice.
Si tu crezi ca noi fara ajutorul tau nici nu intelegeam lucrurile astea. Ce noroc pe noi ca intrii tu aici si ne dai picatura de intelepciune. Si ce crezi ca putem face noi ? Sa ne isterizam, sa ne dam cu kurul de asfalt ca Anton si alti politruci din club nu -si fac trteaba sau mai bine zis nu-si fac suficient de bine treaba ?
Ma doare fix in pix daca in prima etapa jucam la Medias, daca asta este pretul pe care trebuie sa-l platim ptr niste imbunatatiri la teren ! Despre Timofte ce sa zic. A acceptat acea functie la club si daca avea sange-n instalatie trebuia sa faca randuiala si daca nu era lasat, intr-o luna trebuia sa dispara (el a disparut oricum in Portugalia cam 60% din timpul pe care trebuia sa-l petreaca la club). Acum degeaba behaie la tv si arata cu degetul! Fa articole adevarate, bate la usi adu informatii, cauta-i pe Boit, Chivorchian, fa presa nu can-can. De ce nu scrii toatea astea in presa si vii sa-ti versi naduful aici pe forum. Ai colegi in presa centrala, pune mana si fa materiale. Intr-un sezon nu ati fost in stare ziaristi de duminica ce sunteti, sa faceti o statistica sau sa scrieti niste materiale tehnice legate de jocul echipei. Pe voi va intereseaza barfa cine pe cine foote si de ce se vopseste Belu! Arunca o geana pe http://www.cronicavioleta.ro/ si daca nu esti in stare sa produci materiale de genul asta, roaga-i macar pe baieti sa te lase sa le publici, sa pari si tu desteapta. Ingamfata si prost crescuta vad ca esti cat cuprinde. :ymsick:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by diegis37 »

viata e prea violeta sa te enervezi pentru asaceva :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by orangetm »

Bai, v-am zis ca e o saptamana pe gard.
Aia cu feisbucul, stiti cat ii duce procesorul, cand il ia la plua pe nea Ramneantu.
Si avatarul ala cu Aparatatarusanu e bestial.
:)))

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Presa scrisa si online

Post by Kerosen »

:antisteaua:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Presa scrisa si online

Post by Pffv »

englezul wrote:
Anda Deliu wrote:Problema pentru Poli e sanse mari sa nu fie gata lucrarile in prima etape. cum am mai spus-o, desi nu m-am prea obosit sa raspund, aici pe forum lumea e foarte brain washed. Pentru voi toate sunt roz, desi la club sunt probleme mari de organizare. Sper ca v-ati uitat la emisiunea Timofte. Desi da, voua nu vi se pare o problema sa se dea interdictii, ce conteaza ca golgheterul tau si omul de baza in Liga a II-a e un brazilian.Ce conteaza ca Anton conduce clubul ca pe o fabrica de cutii de carton, ca pleaca nu stiu cati juniori, desi noi cheltuim parte importanta din buget cu Centrul de Copii si Juniori. Fotbalistii buni si ieftini nu sunt asa usor de gasit, dar, visare placuta in continuare. Poate facem o excursie prin 11 iulie la Medias. Asta ca sa nu mai zic cat de varza e gazonul oricum, cu siguranta o sa fie afectat. Lucrarile la instalatia de incalzire trebuiau sa inceapa in 28 mai, dupa meciul cu Mioveni, daca nu s-ar freca menta ca la stat la club, cu enspe mii de aprobari pentru orice.
Si tu crezi ca noi fara ajutorul tau nici nu intelegeam lucrurile astea. Ce noroc pe noi ca intrii tu aici si ne dai picatura de intelepciune. Si ce crezi ca putem face noi ? Sa ne isterizam, sa ne dam cu kurul de asfalt ca Anton si alti politruci din club nu -si fac trteaba sau mai bine zis nu-si fac suficient de bine treaba ?
Ma doare fix in pix daca in prima etapa jucam la Medias, daca asta este pretul pe care trebuie sa-l platim ptr niste imbunatatiri la teren ! Despre Timofte ce sa zic. A acceptat acea functie la club si daca avea sange-n instalatie trebuia sa faca randuiala si daca nu era lasat, intr-o luna trebuia sa dispara (el a disparut oricum in Portugalia cam 60% din timpul pe care trebuia sa-l petreaca la club). Acum degeaba behaie la tv si arata cu degetul! Fa articole adevarate, bate la usi adu informatii, cauta-i pe Boit, Chivorchian, fa presa nu can-can. De ce nu scrii toatea astea in presa si vii sa-ti versi naduful aici pe forum. Ai colegi in presa centrala, pune mana si fa materiale. Intr-un sezon nu ati fost in stare ziaristi de duminica ce sunteti, sa faceti o statistica sau sa scrieti niste materiale tehnice legate de jocul echipei. Pe voi va intereseaza barfa cine pe cine foote si de ce se vopseste Belu! Arunca o geana pe http://www.cronicavioleta.ro/ si daca nu esti in stare sa produci materiale de genul asta, roaga-i macar pe baieti sa te lase sa le publici, sa pari si tu desteapta. Ingamfata si prost crescuta vad ca esti cat cuprinde. :ymsick:
Caldura mare , monser ! :)) :)
Post Reply