Dan Alexa

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Dan Alexa

Post by orangetm »

Se pare ca avem un nou antrenor, nou pentru toata lumea.
Nu cred ca trebuie prezentat nimanui acest Dan Alexa.

Succes, Dane!

:steag1: :steag2: :steag1:

%%- %%- %%-
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Dan Alexa

Post by PSC »

Sunt în asentiment cu un alt coleg forumist care zicea că nu are încredere în capacitățile de antrenor ale lui Alexa dar sper să mă înșel și să confirme. Nu știu dacă acesta e momentul cel mai bun de făcut experimente la echipă dar nu pot decât să îi urez multă baftă!
Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Dan Alexa

Post by AndreiVajnaII »

Eu pana la urma am ajuns la concluzia ca poate ne e mai bine fara antrenor. :D
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Dan Alexa

Post by Sdou »

Judecand prin prisma galetilor de spume(la gura) produse de lacheii din presa, cred ca miscarea cu aducerea lui Alexa e "de bine" :ymdevil:
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Dan Alexa

Post by diegis37 »

@PSC te referi la mine :D
@Sdou atunci poate o fi de bine ;)
Bafta Alexa!!
PS
acum nu ma mai deranjeaza daca primeste cartonase :D si din tribuna ,la linistea care este pe Stadion ,poate lejer sa îsi îndrume echipa
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Dan Alexa

Post by Ivanhoe »

Iti uram mult succes!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Dan Alexa

Post by Partizan »

Multa bafta Dane!
:steag2:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Dan Alexa

Post by impossible »

DD-Viola wrote:...Cine l-a adus pe Dan Alexa antrenor la Poli ??? , ... Velcea mai stia ceva fotbal , Sunda chiar mai mult , dar Alexa si ca fotbalist era departe de acest sport . Mare mirare daca acesta echipa va ramane anul asta in liga 1 .
Haide Poli !
Cred ca opinia generala pe acest forum a fost ca aducerea lui Alexa are o anumita doza de risc. Dar nu putem afirma cu tarie ca el va dezamagi ca antrenor (inteleg ca te-a dezamagit ca jucator) inainte de a vedea ce poate in aceasta meserie, una noua pentru el. Nu exista o legatura foarte stransa intre cele doua activitati: jucator, respectiv antrenor. Primul exemplu care-mi vine in minte este Mourinho care nici n-a jucat fotbal la nivel de performanta. Alte exemple de antrenori care au trecut pe la Poli: Contra (a debutat ca antrenor la Poli in liga 1, a fost demis cu 0 infrangeri si acum o antreneaza pe Getafe), Olaroiu (a debutat ca antrenor la FC National in liga 1 cu care a terminat pe locul 7). Si un contraexemplu :D : Hagi, care a debutat ca antrenor chiar la echipa nationala.

In concluzie, sa-i uram bafta lui Dan. Il vom critica mai tarziu in caz ca ne dezamageste.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
DD-Viola
Posts: 8
Joined: Wed Mar 19, 2014 2:11 pm

Re: Dan Alexa

Post by DD-Viola »

Sper ca rezultatele pozitive sa apara chiar de la primul meci si ii doresc success lui Alexa , n-am nimic personal cu el , imi exprim doar punctul meu de vedere , diferit fata de cel al unora de mai sus , plini de elan tineresc , care cred ca se pot intampla minuni odata cu venirea lui Dan si a echipei manageriale , in schimb , eu ma indoiesc de capacitatea , priceperea si profesionismul acestora .
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Dan Alexa

Post by impossible »

Acum nu stiu ce alte variante (mai sigure) ar fi putut exista. Singurele solutii, cred eu, ar fi fost:
  • - sa ramana Sunda
    - sa se intoarca Velcea
    - sa vina Petruescu
    - sa nu vina nimeni (la sugestia lui Andrei :D ).
Alexa poate fi foarte bun (si sa ne salveze) sau foarte slab (aici avem la indemana imediat solutia Velcea :D , desi asta cred ca nici de gluma nu e buna). Daca ai o alta propunere de antrenor, DD-Viola, te rog sa o prezinti aici. Mie, cel putin in momentul asta, imi scapa.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply