Dan Alexa

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Dan Alexa

Post by swedishbitter »

Poate ar fi fost bine pt echipa ca Dan sa fi intrat din postura de antrenor giocatore, sau nu mai poate? Contra a avut succes in postura asta.
Din pacate Sunda a dezamagit, fiind probabil prea enigmatic cu vestiarul. Am inteles ca l-a pierdut. Problema putea fi rezolvata discret. sunt sigur ca un GPS l-ar fi ajutat sa-l gaseasca mai usor. Insa eu cred ca echipa a jucat ceva mai bine decat in epoca (de piatra) Velcea. Mult succes Dane Alexa! Nu cred ca poate fi mai rau decat Van der Velcea. Dan e la inceput de cariera deci vine cu un plus de ambitie si de vointa, ceea ce Relu dadea impresia ca duce lipsa de.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Dan Alexa

Post by impossible »

swedishbitter wrote:Poate ar fi fost bine pt echipa ca Dan sa fi intrat din postura de antrenor giocatore, sau nu mai poate? Contra a avut succes in postura asta.
Din pacate Sunda a dezamagit, fiind probabil prea enigmatic cu vestiarul. Am inteles ca l-a pierdut. Problema putea fi rezolvata discret. sunt sigur ca un GPS l-ar fi ajutat sa-l gaseasca mai usor. Insa eu cred ca echipa a jucat ceva mai bine decat in epoca (de piatra) Velcea. Mult succes Dane Alexa! Nu cred ca poate fi mai rau decat Van der Velcea. Dan e la inceput de cariera deci vine cu un plus de ambitie si de vointa, ceea ce Relu dadea impresia ca duce lipsa de.
Se spune ca nu ar mai avea voie, ca a jucat deja pe altundeva (si aici nu ma refer la baruri sau nunti) in returul asta.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Dan Alexa

Post by englezul »

impossible wrote:
swedishbitter wrote:Poate ar fi fost bine pt echipa ca Dan sa fi intrat din postura de antrenor giocatore, sau nu mai poate? Contra a avut succes in postura asta.
Din pacate Sunda a dezamagit, fiind probabil prea enigmatic cu vestiarul. Am inteles ca l-a pierdut. Problema putea fi rezolvata discret. sunt sigur ca un GPS l-ar fi ajutat sa-l gaseasca mai usor. Insa eu cred ca echipa a jucat ceva mai bine decat in epoca (de piatra) Velcea. Mult succes Dane Alexa! Nu cred ca poate fi mai rau decat Van der Velcea. Dan e la inceput de cariera deci vine cu un plus de ambitie si de vointa, ceea ce Relu dadea impresia ca duce lipsa de.
Se spune ca nu ar mai avea voie, ca a jucat deja pe altundeva (si aici nu ma refer la baruri sau nunti) in returul asta.
Numai din campionatul urmator are voie ! Plua calului, daca joaca impreuna cu zero petre la mijloc, nu luam mai mult de 5 boabe in tot turul !
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Dan Alexa

Post by swedishbitter »

Debut cu piciorul stang al lui Dan. Nanu si Belu ar fi fost mai utili daca erau aruncati in lupta ceva mai devreme.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Dan Alexa

Post by englezul »

swedishbitter wrote:Debut cu piciorul stang al lui Dan. Nanu si Belu ar fi fost mai utili daca erau aruncati in lupta ceva mai devreme.
+Mansi :)
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Dan Alexa

Post by AndreiVajnaII »

Bine ca a vazut greseala cu Mansi si a corectat repede.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Dan Alexa

Post by ceasul13 »

Nu a fost un joc prea reusit dar felicitari pentru victorie.
La cat mai multe Dane! :steag2:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Dan Alexa

Post by ultraviola »

S-a vazut in teren spiritul sau de lupta. Mi-a amintit de primul lui antrenament la Poli, cand "ultrasii" il huiduiau de la T1 iar noi, druckerii, il aplaudam la T2. Si acum suntem la tribune diferite si stiu ca Dan Alexa are tenacitatea de a castiga admiratia si respectul tuturor.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Dan Alexa

Post by swedishbitter »

ultraviola wrote:S-a vazut in teren spiritul sau de lupta. Mi-a amintit de primul lui antrenament la Poli, cand "ultrasii" il huiduiau de la T1 iar noi, druckerii, il aplaudam la T2. Si acum suntem la tribune diferite si stiu ca Dan Alexa are tenacitatea de a castiga admiratia si respectul tuturor.
As merge mai departe si as spune "stadioane diferite". Cand am spus ca a debutat cu stangul doar subliniam ce s-a intamplat de fapt. S-a vazut ca Nanu si Belu, introdusi din start au contribuit din plin la succesul echipei. Ma bucur ca Dan citeste forumul. Daca el reuseste sa transmita ambitia cu care evolua pe teren, atunci va fi bine. Daca nu, nu.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Dan Alexa

Post by ultraviola »

Felicitari, Dan Alexa, pentru meciul reusit de azi. Stiu ca e doar un punct si ca mai e mult de munca, stiu ca e doar un inceput, dar e inceputul unui vis frumos. Succes mai departe! :polipoli:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Post Reply