Conducerea clubului

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by DP 2-6 »

Concluzia...ruşine TIMIŞOARA! :(([/quote]
La care stadion ? :D[/quote]

Există mai multe stadioane în Timişoara? :-\[/quote]

Evident...[/quote]

Dacă numim orice islaz cu patru lăviţî stadion, aşa o fi, numa' la Dan Păltinişanu îs vreo cinci "stadioane". :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Conducerea clubului

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:Concluzia...ruşine TIMIŞOARA! :((
La care stadion ? :D[/quote]

Există mai multe stadioane în Timişoara? :-\[/quote]

Evident...[/quote]

Dacă numim orice islaz cu patru lăviţî stadion, aşa o fi, numa' la Dan Păltinişanu îs vreo cinci "stadioane". :D[/quote]

=))
Ai dreptate :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by Pffv »

Ar fi un moment cat de poate de potrivit ca oamenii sa perceapa ca exista o conducere si nu numai pentru ca este prevazuta in ...organigrama . Daca iar incepem cu olandezul si cu basmele promovarii tinerelor talente de prin C si judet , atunci poate sa se duca acolo unde a dus mutu iapa .
Avand in vedere uriasele carente din jocul echipei , mentinerea inutila a zeci de jucatori mai mult decat modesti in lot si atitudinea de noncombat , ar avea de schimbat pe ici pe colo in punctele esentiale . Parerea generala a grupului senil de sprijin de la T2 este ca un maxim de 5-6 jucatori ar mai putea fi retinuti in lot pe post de ....rezerve . Asa ca acum , dupa vreo cateva zile de debusolare , certuri si acuze sa se treaca si la treaba cat mai puteti drege ... busuiocul . Altfel degeaba ai venit Tim si degeaba vom mai veni si noi la meci , tot praful se va alege . Si , ca sfat prietenesc de "amator" , incepeti repede sau ne alegem iarasi cu toate ciurucurile (si sunt a dracului de multe , aproape ca in politica :D ).

le Daca apare primarele facand ca toti dracii , nu va panicati , el este principalul artizan al degringoladei din retur . Iar cat e de polist , mai vedem noi , cat de curand :-s !
Last edited by Pffv on Thu May 22, 2014 6:03 pm, edited 3 times in total.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Conducerea clubului

Post by englezul »

De acord cu pffv plus o completare: nu mai aduceti jucatori romani !
Sunt slabi si scumpi, mai bine maimute, dar care sa fie in stare sa faca o preluare sau un stop !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by Pffv »

In ciuda numarului neverosimil de greseli de ortografie , ortografie si punctuatie (tastatura e de vina :D ) , imi mentin parerile . Iar , de ce sa nu o spun , primele reactii ale primarului sunt uluitor de previzibile si .... jenante prin infantilismul lor :evil: ! Daca nici in ceasul al XIII-lea nu a inteles , ce sa mai spui ? :bashhead2:
Asa ajung oamenii sa isi creeze realitati paralele si sa te lase balta X( . Numai o loialitate ( probabil desueta azi ) fata de oamenii cunoscuti cu ocazia acestui experiment imi pune ... botnita , ca altfel , cred , as sta din ban in ban :-o !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Conducerea clubului

Post by AndreiVajnaII »

Sa asteptam sa discute odata cu Timofte. Sper sa fim placut surprinsi de urmari. :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Sa asteptam sa discute odata cu Timofte. Sper sa fim placut surprinsi de urmari. :)
Andrei , tot asteptam sa discute cu cineva in general :D . Si , desigur , sa asteptam ca avem timp cacalau , oricum noi devenim interesati dupa ce se termina "marfa" cat de cat .... vandabila !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by Pffv »

Io zic sa nu va grabiti ... deloc . Aveti rabdare , ca uite ce minuni s-au produs in primele zile dupa .... alegeri . "Focu' la ei" =)) =)) !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Conducerea clubului

Post by Pffv »

Concluzie preliminara : copii alegeti medicina , psihiatria in special . Clientela cat cuprinde :-s !
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Conducerea clubului

Post by Paul Marius »

Ioan Timofte: „Fara nicio ezitare, spun ca avem un lot mai bun decat anul trecut”
Publicat la: 29 August 2014 | în Interviu, Poli Timisoara, Ultima ora | de Ino Ardelean
Sâmbătă începe noul sezon de Liga a II-a, ACS Poli urmând să se deplaseze la Mioveni unde va juca cu o contracandidată la promovare. După o vară tumultuoasă, în care s-a pus problema retragerii CJ Timiș dintre acționarii clubului, lucrurile sunt acum clarificate în totalitate, crede managerul Ioan Timofte. El e convins că lotul din acest an e chiar mai bun decât cel pe care Poli l-a avut în prima ligă.

timofte

A trecut o vară destul agitată, iar sâmbătă începe noul sezon de Liga a II-a. Mulțumit de campania de transferuri de peste vară?
Da, eu cred că avem o echipă bună, cred că suntem principalii favoriți la promovare, dar acest lucru trebuie să-l demonstrăm și pe teren, nu doar în declarații. Sunt vreo trei patru echipe care și-a anunțat intenția de promovare: Mioveni, Râmnicu Vâlcea, Reșița sau Olimpia Satu Mare, dar cred că rămânem principalii favoriți.

Cum vezi valoarea lotului, ne dă speranțe pentru o promovare fără emoții?
Ha-ha! Nu, fără emoții, nici vorbă. Vom avea clar și emoții. Dar cred că valoarea lotului le va face să fie cât mai mici. Cel puțin așa cred și sper.

N-au fost aduși iarăși jucători care n-au față de Poli? Sunt destui oameni care au această impresie.
Nu e chiar așa. Sunt jucători care vor aduce un plus echipei, veți vedea. Dar e adevărat că valoarea lor se va vedea în iarbă. Dar eu cred în ei.

E mai bun lotul decât anul trecut, când Poli a fost în prima ligă?
Aici, fără nici cea mai mică ezitare, spun că da. Și mă refer la faptul că avem mai multe soluții pe posturi, suntem acoperiți peste tot.

În amicale se pare că greul a fost dus tot de vechea gardă. E doar o impresie?
Nu este așa. E doar o părere. Toată lumea a primit o șansă. Eu cred că Alexa și-a conturat deja un prim „11” pe care deja îl vom vedea la Mioveni. Cu o singură excepție, Pedro Henrique, care a stat două săptămâni pe tușă și nu poate intra din prima etapă.

Ovidiu Petre nu e în primul „11”?
Ba da. Dar accidentarea îl va ține mai mult timp în afara terenului.

Dintre noile achiziții, de cine ești cel mai mulțumit?
De toți sunt mulțumit momentan. Smaranda și Haidău sunt doi portari care dau o mare garanție jocului. Cânu e un câștig cert. Pe ultima sută de metri l-am adus și pe Neagu, fiindcă ne-am dat seama că avem nevoie de un jucător pe acest post. Carlos Eduardo, Henrique, Lazăr, Stavrici sunt jucători în care eu cred. De fapt, credem cu toții, nu numai eu. Mai este Popescu de la Marcel Băban, pe care îl știu și îl urmăresc de mult timp. Și mai important este faptul că am adus doar jucători tineri, cu două excepții. Vom fi probabil singura echipă care va avea permanent patru-cinci jucători sub 21 de ani pe teren.

Vor mai veni jucători, vor mai pleca?
Perioada de transferuri mai ține până în septembrie, așa că e foarte posibil să mai aducem, dar nu pot da niciun nume acum.

Ce se întâmplă cu Szekely, că tot pleacă, dar nu mai pleacă?
Szekely face parte din lot acum. A fost singurul jucător care a avut o ofertă concretă de la Brașov, dar nu s-au înțeles.

Dar Rapid?
Eu vorbesc de oferte concrete, nu de oferte din gură. Or, singura ofertă a fost de la Brașov, dar nu s-a concretizat.

Tinerele speranțe Bărbuț și Belu Iordache rămân?
Da, vor rămâne. Și Bărbuț, și Belu, și Pap. Am mai promovat de la juniori pe Bocșan și Todorov, jucători în care iar cred foarte mult. Și mă bucur c-a rămas Scutaru, chiar dacă nu mai e o tânără speranță.

Cum ți se pare seria noastră? Accesibilă?
Orice campionat, orice serie e grea. Sper să o facem însă noi mai ușoară. Lumea speră că vom promova din etapa a V-a, dar nu va fi așa. Să ne amintim că și acum doi ani am promovat de pe locul II în ultima etapă. Va fi o luptă grea. Poate va fi mai greu decât în prima ligă, fiindcă acum vom fi obligați să câștigăm meci de meci.

Care este pariul lui Timofte în acest sezon? Mă refer la jucători.
O revelație vrei să spui? Nu știu. M-aș bucura să confirme și Papp, și Bărbuț, Wilson, Carlos Eduardo, cu toții jucători tineri. Lazăr trebuie să demonstreze că doar întâmplător a ajuns în Liga a II-a. Belu, la fel. Așa că n-aș putea spune acum. E important însă ca acești tineri să fie ajutați de cei care au o mai mare experiență. La fel cum și ei îi pot ajuta pe cei mai experimentați.

Care crezi că vor fi contracandidatele la promovare? Ai mai dat câteva nume, dar care crezi cu adevărat că sunt cele mai bune echipe din serie?
Nu pot să știu acum. Din discuțiile pe care le-am mai avut pe la București, la ligă, am înțeles că Mioveniul și Vâlcea își doresc neapărat promovarea. Repet însă, mai e și Reșița, și Satu Mare, și a apărut chiar Câmpina, care are o relație mai specială cu Dinamo.

Au existat la începutul verii câteva disfuncționalități cu autoritățile locale, și mă refer direct la Titu Bojin. S-au rezolvat?
Da, totul este OK. E adevărat, au fost unele nemulțumiri după retrogradare și din partea domnului Bojin și a domnului Robu. La fel cum și eu am avut destule nemulțumiri. Dar am trecut peste ele. Toate lucrurile s-au clarificat și sper să începem cu drept noul sezon.

Simți alături de echipă aceste autorități?
Da, da. Dacă nu ar fi alături de echipă, nu ar mai da bani. E clar.

Mulțumit de bugetul pus la dispoziție?
Da. Dar sper să mai aducem și o componentă privată lângă club. Împreună cu profesorul Liviu Anton am avut mai multe discuții cu câteva firme, unele din Timișoara și sper să se concretizeze.

Firma din Portugalia care urma să sponsorizeze pe Poli?
Da, urmează să mai discut cu cei din Portugalia. Ne-a cam încurcat faptul că am retrogradat. Dar având rezultate bune, eu sper să-i conving să vină să investească la Poli.

Cum colaborezi cu noul președinte, Liviu Anton?
Foarte bine, chiar foarte bine.

E un câștig pentru club?
Chiar unul mare

Ce se întâmplă cu Vali Velcea? A plecat sau a rămas?
Nu știu, din câte am aflat, în septembrie pleacă.

Începe Poli cu dreptul, adică cu o victorie la Mioveni?
Sper din tot sufletul.



Citeste mai mult pe: Ioan Timofte: „Fara nicio ezitare, spun ca avem un lot mai bun decat anul trecut” | deBanat.ro - spune realitatea! http://www.debanat.ro/2014/08/ioan-timo ... z3BmT0b5ag
Post Reply