Conducerea clubului

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Conducerea clubului

Post by impossible »

Din punctul meu de vedere Daniel Stanciu a fost un castig real pentru club. Mie mi-a parut rau ca a plecat. Si sper ca se va intoarce candva. Nu cunosc foarte multe din interior dar, in afara de jucatorii adusi, a schimbat in bine partea de marketing (aici era dezastru la club). Chiar si pe mine m-a ajutat (desi nu ma cunostea) in momentul in care am vrut sa-mi cumpar un tricou si nimeni altcineva nu m-a bagat in seama.

Oricum, bine ai venit pe forum, Daniel ! De asemenea, ii rog pe ceilalti forumisti sa evite tot felul de apelative si atacuri la persoana. Parerile pot fi sustinute si pe baza de argumente.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Conducerea clubului

Post by Visca »

Daniel Stanciu wrote:Scuze, am uitat ceva. Tot din categoria " Chiar mi s tampit", trebuie amintita si tripleta de antrenori Petrovici - Contra - UHRIN. Toti propusi de mine 100%. Daca vrei iti dau amănunte, ca fiecare a avut povestea lui interesanta mai puțin UHRIN, care a fost din prima pe placul lui Iancu. Si tin sa ți amintesc ca am plecat cu vreo șase salarii restante... Iar singurii bani încasati de la Poli au fost doar din drepturile salariale, asta in ciuda "fostelor glorii poliste" cu trecut de catelusi.
P.S. Cat am stat la Poli nici un hotel n a ramas neplatit de la vreo deplasare a echipei. Martor este Dorin MICSA...
Raspunsul meu l-ati gasit pe PM.
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Conducerea clubului

Post by Partizan »

Visca tare as fi bucuros daca in Pm i-ai cerut scuze lui Daniel!El a facut multe pt.Poli!!!Eu ii multumesc pt. tot ce a facut pt Poli!!!
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Conducerea clubului

Post by Visca »

I-am cerut si scuze printre altele
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Conducerea clubului

Post by Partizan »

Visca wrote:I-am cerut si scuze printre altele
+
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Conducerea clubului

Post by orangetm »

Da' ce i-o zis? :-?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Conducerea clubului

Post by Partizan »

Visca wrote:Mi-e Stanciu mi s-a parut cel mai tampit membru din vechea conducere a lui Poli. Era imresar si n-o adus niciun jucator. Eu unul nu-l vreau inapoi.
Eu unu zic ca a fost cel mai bun dintre toti manageri care au fost la Poli!
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Conducerea clubului

Post by diegis37 »

orangetm wrote:Da' ce i-o zis? :-?
tare as vrea sa stiu :-ss
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Conducerea clubului

Post by diegis37 »

Daniel Stanciu wrote:Pentru "Visca" si nu numai...
Am stat ceva vreme sa mă gandesc daca sa ți răspund sau nu. Si m am hotărât sa ți scriu. Nu pentru ca mă simt deranjat de ceea ce afirmi, e dreptul tau sau al fiecăruia sa aibă o părere. Dar mi am dat seama ca am fost tampit in perioada Poli sau Vaslui in care n am facut publica activitatea mea si nici nu m am pus bine cu presa sa scrie zilnic de mine. Si asta din doua motive: in primul rand ca am fost 10 ani ziarist de sport si apoi vreo 9 ani agent de jucatori, ambele cu rezultate notabile. Așadar... Ai dreptul sa spui ca mi s tampit pentru ca... am avut ideea si am negociat cu Răzvan COCIS, dupa esecul din Arabia Saudită si cu M. Iancu care mi a zis ca l transfera doar de gura mea (contract pe 5 luni cu opțiune, 10.000€/luna, platit doar 3 luni, comision 0), titular si golgheter pe returul 2009-2010 la Poli, rechemat la echipa nationala; ... L am adus pe Jan KOZAK, component nationala Cehiei (comision mic, dar neplatit nici azi, salariu normal, reziliat contractul fara pretenții financiare vreo 3 luni+comision), prezent la CM din Africa de Sud; ... L am adus pe Nikola IGNJATIJEVIC ( imprumut de la Steaua ROSIE Belgrad cu opțiune de cumpărare,  0 transfer, 0 comision, LEVI sa trăiască ca el a negociat cu cei de la SRB vreo câteva zile); ...l am adus pe HELDER DA SILVA (aici m a susținut Marian Iancu, imprumut NANCY, 0 transfer, 0 comision, salariu decent ptr acea vreme); ...l am adus pe Ovidiu BURCA, dar si Iulian TAMES ( la amândoi cu un rol important de convingere  Dan Alexa, 0 transfer, 0 comision, o bani la semnătura, IT cu salariu maricel); ...l am adus pe Ianis ZICU, iesit din circuitul fotbalistic dupa 2 ani de la accidentarea de pe Olimpico din Roma, câteva luni de contre cu M Iancu care nu credea in el, l am păzit ca pe butelie,  pariul meu, am girat cu postul, il aveam in vizor încă din iarna si alături de SABAU faceam lobby la patron, devenit idol la Timișoara, golgheterul Ligii 1, revenit ca titular la nationala lui R Lucescu etc (salariul identic cu al lui TAMES, comision 0, transfer: procentele de la Grigorie de la Rapid cedate la Dinamo, bani la semnătura 0, vandut pe câteva sute la TSKA SOFIA, singurul jucator adus " pe filiera" Becali); ...l am adus pe Antony Tosaint RICKETTS, de la MYPA, l am remarcat in dubla cu noi in EL, ne a marcat 3 din cele 4 primite, la meciul retur am vorbit cu el dar l am pierdut pe la vestiare si nu aveam numarul lui de telefon, agentul lui a trimis un mail pe adresa clubului, l a gasit LEVI si m a anunțat, vroia sa vina la Timișoara, liber de contract, salariu mic, comision 15.000€, platibili in doua rate, neachitat nici azi;  ....l am luat pe Stefan NIKOLIC, il știam de la 17 ani, am mai vrut sa l aduc in Romania ca agent, liber din Belgia, niște agenți l au amagit cu Spartak, așa ca a venit prin toamna la Timișoara, m am certat cu agentul lui ca nu aveam bani sa i plătim comision si i am propus procente la un eventual transfer, n a acceptat si m a facut mafiot, hot de jucatori (vezi GSP), salariu minuscul, comision deci 0, bani la semnătura nu, adus cu taxiul de la Belgrad de mine (200€), venit in probe, Petrovici ezita si l am semnat spunând la Iancu sa i intrebe pe Alexa sau Contra daca e bun; ...l am adus pe LEPMETS SERGEI, recomandat de acelasi om, scouter la Chelsea pe Scandinavia, Pelle Anderson, cel care mi l a recomandat pe Giedrius Arlauskis așa ca nici nu m am uitat pe DVD i am zis doar "ii iau bilet, vine maine", comision 5.000€ parca, neplatit azi, salariu f mic, bani la semnătura 0; ...l am luate ROCHA ca m a rugat Helder sa vad un vecin de strada din Brazilia, a venit la probe, salariu mic, comision 0, bani la semnătura 0; ...l am luat pe Andrei ZAGREAN, 0 transfer, 0 bani la semnătura, comision 10.000€ (asta a fost plătit dupa ceva vreme), salariu mic, veneam de la Debrecen din cantonament, in masina cu mine doctorul Teymoor, mă suna impresarul lui ca e liber, il știam ca m a pus Iancu sa vorbesc pentru el lla Internațional Pitești, nu l a luat ca a oferit doar 700.000€ si aia sub 800.000€ nu l dădeau si l au pierdut peste șase luni liber de contract; ...l am adus pe CHIS, de la Oradea, căpitan FC BIHOR, liber de contract, salariu mic, comision cred ca 5.000€ neplatiti parca sau nu mai stiu pana la final ca am plecat la Vaslui; ...l am adus pe NICOLAS GOROBSOV, imprumut de la Torino, plătească puțin din salariul lui, comision 0; ...l am adus pe MARIO KIREV, de la Juventus Torino, imprumut, salariul plătit integral de italieni, comision 0 etc.  M am plictisit... Așadar, ai dreptate, sunt cam tampit. Sa nu mă faci tampit si ca om ca ți mai insir o lista cu activitățile mele legate de promovare, marketing, advertising, echipament sportiv, acțiuni de binefacere, echipamente pentru tot centrul de copii si juniori etc. Multumesc, LA MULTI ANI!
Bun venit pe forum :) interesante dezvaluiri despre fostul patron( de paie) Oare a fost macar un contract pe care Iancu sa-l fi respectat?Cum de a fost si este atata liniste in jurul lui?Pai sunt zeci de jucatori,impresari,cluburi care au de primit bani de la acest individ si nimeni nu zice-face nimic?
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Conducerea clubului

Post by Sdou »

impossible wrote:Din punctul meu de vedere Daniel Stanciu a fost un castig real pentru club. Mie mi-a parut rau ca a plecat. Si sper ca se va intoarce candva. Nu cunosc foarte multe din interior dar, in afara de jucatorii adusi, a schimbat in bine partea de marketing (aici era dezastru la club). Chiar si pe mine m-a ajutat (desi nu ma cunostea) in momentul in care am vrut sa-mi cumpar un tricou si nimeni altcineva nu m-a bagat in seama.

Oricum, bine ai venit pe forum, Daniel ! De asemenea, ii rog pe ceilalti forumisti sa evite tot felul de apelative si atacuri la persoana. Parerile pot fi sustinute si pe baza de argumente.
Nu cred ca cineva de pe aici are ceva cu el dpdv profesional. Eu unul m-as bucura daca s-ar intoarce la Poli insa nu cred ca la momentul asta ne permitem financiar.
Poate se deschide o discutie pe subiectul asta. %%-
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
Post Reply