Valentin Velcea

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
Locked
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

Topic dedicat lui Valentin Velcea.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

"Antrenorul lui ACS Poli a laudat prestatia echipei sale mai ales din prima parte a jocului, dar nu s-a ferit sa vorbeasca si de partile care l-au nemultumit la meciul cu FC Olt.
”Ma bucur ca am realizat ce ne-am propus , am luat trei puncte extrem de importante pentru a ramane in partea superioara a clasamentului. In prima repriza am aratat ca o echipa valoroasa care eu cred ca a aratat un joc placut ochiului, cu posesie, cu ocazii de poarta, cu finalizare. Am vazut o responsabilitate mai mare si asta si doresc de la acest grup. In a doua repriza ne-am retras putin, am intrat un pic in dezorganizare, ceea ce nu mi-a placut, dar am avut si momente bune, pot sa spun ca echipa a aratat un pressing si o presiune pe adversar asa cum imi doresc”, a spus Velcea.
Velcea a refuzat sa dea nume dar a subliniat ca sunt unii jucatori cu care trebuie sa aiba o discutie.
”Ma bucur ca de la meci la meci prin sistemul rotatiei sunt jucatori care intra in teren si ma multumesc, in schimb nu ma bucura ca sunt unii jucatori care intra in teren si ma nemultumesc. Nu o sa-i spun acum pentru ca este o problema privata a mea cu echipa si ser ca o vom remedia”, a mai spus Velcea.
Antrenorul lui ACS Poli considera ca echipa este in grafic dupa primele cinci jocuri disputate in Liga a II-a:
”Important sa continuam pe acest drum in crestere de la meci la meci, sa eliminam micile nereguli care mai exist, sunt un profesionist si cred ca pot sa reprofilez unii jucatori pe are poate lumea ii stia pe alte pozitii, sa pot sa va arat unii jucatori pe care poate multi nu-i vedeau in Liga a II-a si sa pot sa va arat un joc asa cum va spun. Eu sunt convins ca de la etapa la etapa jocul creste, putin, dar sigur”."

opiniatimisoarei.ro
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by DP 2-6 »

Velcea: ”Am corectat in repriza a doua si am castigat”

Victoria cu Luceafărul Oradea, a patra din acest sezon, l-a mulţumit pe antrenorul Vali Velcea. Tehnicianul lui ACS Poli a spus după meci că evoluţia echipei sale din repriza secundă a făcut diferenţa.

„Eram convins că întâlnim o echipă experimentată, dar am avut din nou parte de două reprize distincte. Ne-am adjudecat victoria meritat cu două goluri muncite în partea a doua. Am văzut la echipa mea o uşoară teamă de a construi, dar aşa e la fotbal, corectăm din mers. În continuare vom creşte şi vom avea o evoluţie tot mai bună, cu presing. Cu siguranţă ne studiază adversarii şi îşi vor lua tot mai multe măsuri împotriva noastră. Azi am reuşit să contracarăm printr-un joc tactic superior. Şeroni şi Boldea au decis meciul azi, dar ei mai au mulţi colegi care pot face diferenţa. Important pentru noi este echipa. Daminuţă se apropie încet, încet şi îi va veni şi lui timpul să joace mai mult. Azi a jucat câteva minute, el nu este încă pregătit”

Omologul său de pe banca orădenilor, Cătălin Moldovan, a spus la conferinţa de presă: „Din nou facem un meci bun şi pierdem pre greşeala personală. Îmi felicit jucătorii pentru efort, atitudine şi pentru cum au jucat azi. Am avut dublă greşeală la primul gol şi în faţa unei echipe cu pretenţii la promovare nu poţi să faci din astea. La 0-1 s-a năruit totul pentru noi. Noi am încercat să nu ne deschidem pentru că ştiam că Poli are probleme când trebuie să atace”.
http://www.tion.ro/velcea-am-corectat-i ... at/1190092
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by duranviola »

DP 2-6 wrote:Velcea: ”Am corectat in repriza a doua si am castigat”

Victoria cu Luceafărul Oradea, a patra din acest sezon, l-a mulţumit pe antrenorul Vali Velcea. Tehnicianul lui ACS Poli a spus după meci că evoluţia echipei sale din repriza secundă a făcut diferenţa.

„Eram convins că întâlnim o echipă experimentată, dar am avut din nou parte de două reprize distincte. Ne-am adjudecat victoria meritat cu două goluri muncite în partea a doua. Am văzut la echipa mea o uşoară teamă de a construi, dar aşa e la fotbal, corectăm din mers. În continuare vom creşte şi vom avea o evoluţie tot mai bună, cu presing. Cu siguranţă ne studiază adversarii şi îşi vor lua tot mai multe măsuri împotriva noastră. Azi am reuşit să contracarăm printr-un joc tactic superior. Şeroni şi Boldea au decis meciul azi, dar ei mai au mulţi colegi care pot face diferenţa. Important pentru noi este echipa. Daminuţă se apropie încet, încet şi îi va veni şi lui timpul să joace mai mult. Azi a jucat câteva minute, el nu este încă pregătit”

Omologul său de pe banca orădenilor, Cătălin Moldovan, a spus la conferinţa de presă: „Din nou facem un meci bun şi pierdem pre greşeala personală. Îmi felicit jucătorii pentru efort, atitudine şi pentru cum au jucat azi. Am avut dublă greşeală la primul gol şi în faţa unei echipe cu pretenţii la promovare nu poţi să faci din astea. La 0-1 s-a năruit totul pentru noi. Noi am încercat să nu ne deschidem pentru că ştiam că Poli are probleme când trebuie să atace”.
http://www.tion.ro/velcea-am-corectat-i ... at/1190092

cu asa gandire, ne mai miram unde a ajuns fotbalul romanesc ? :-q
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

Felicitari Vali Velcea pentru ca ai pus pe picioare adunata de peste tot o echipa care se lupta la promovare!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by duranviola »

tot meritul este al tau, in doua luni sa vezi 100 de jucatori, dar mai ales sa ai ochi pentru cei ramasi

^:)^ ^:)^
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by Pffv »

duranviola wrote:tot meritul este al tau, in doua luni sa vezi 100 de jucatori, dar mai ales sa ai ochi pentru cei ramasi

^:)^ ^:)^
Aici ai dreptate 100% , nu ma asteptam sa reuseasca date fiind conditiile . Bravo si bine ca m-ai (ne-ai) surprins placut !
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

Inca o data felicitari lui Vali Velcea pentru ce face la echipa si pentru inspiratia de a-l reprofila pe Boldea! Avem atacant de senzatie clar :)!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

Conferinta dupa meciul cu FC Arges:

Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

03 Noiembrie 2012
Valentin Velcea, dupa victoria de la Targu Mures (2-1):

"Ma bucur ca am reusit sa luam un avantaj substantial in disputa cu contracandidatele la promovare. Ma bucur ca nu am pierdut in acest sezon. Sunt mandru de elevii mei, si-au dat repede seama ca trebuie sa fii ager si iute in fotbal si sunt receptivi in tot ceea ce muncim. Cred ca aceasta victorie ne propulseaza intr-o postura buna in primele doua pozitii din clasament. La ce ne va mai astepta in etapele urmatoare, daca reusim sa ne impunem la fel, cred ca sansele pentru a arata un joc frumos si eficient sunt mari, in conditiile obiectivului care ne este impus.

Absenta lui Poparadu a fost rezolvata de echipa, linia mediana a reusit sa compenseze lipsa din teren a lui si de aceea sunt jucatori polivalenti la echipa. In orice moment, sunt fotbalisti care pot sa ii inlocuiasca pe cei care au numar mai mare de meciuri.

M-a multumit jocul, ma asteptam sa avem un meci bun. Diferenta s-a vazut, i-am depasit fizic, tehnic si mental pe mureseni, cu micile greseli, inerente, care au mai fost comise".

acspoli.ro

http://www.acspoli.ro/Informatii_quotSu ... 17_ro.html

Bravo Velcea, felicitari tie si echipei!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked