Ionut Popa

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
Post Reply
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Ionut Popa

Post by ultraviola »

Simpaticul nostru antrenor principal are de azi si topic.

Multumim, Ionut Popa, de mult te asteptam la Poli Timisoara, avem incredere in tine!

Mult succes in continuare!

Image
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Ionut Popa

Post by impossible »

Nu stiu daca alt antrenor reusea sa tina echipa unita in situatia actuala (cu depunctari, probleme financiare etc). Daca nu era Popa ... cred ca eram deja in situatia sa aruncam prosopul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Ionut Popa

Post by bvgtm »

Dom'le..."le are" omu,ce mai...
RESPECT,IONUŢ POPA pentru tot ce ai reuşit să faci ! Dar mai ales pentru "palmele" trase peste bot celor de la jijisport.Asta da satisfacţie ! MARE satisfacţie ! O adevărată plăcere să vezi mutrele cătrănite şi plouate ale miticilor ! :D
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Ionut Popa

Post by AndreiVajnaII »

Cel mai tare antrenor al lui Poli din 2012 încoace.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Ionut Popa

Post by Amadeus »

bvgtm wrote:Dom'le..."le are" omu,ce mai...
RESPECT,IONUŢ POPA pentru tot ce ai reuşit să faci ! Dar mai ales pentru "palmele" trase peste bot celor de la jijisport.Asta da satisfacţie ! MARE satisfacţie ! O adevărată plăcere să vezi mutrele cătrănite şi plouate ale miticilor ! :D
Ca oameni, ii inteleg.
De exemplu, nici mie nu mi-ar conveni sa piarda miercuri becicherecul cu astra.
dar ca persoane publice (pe sticla), n-ar strica mai multa moderatie.
Amadeus
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Ionut Popa

Post by bvgtm »

Amadeus wrote:
bvgtm wrote:Dom'le..."le are" omu,ce mai...
RESPECT,IONUŢ POPA pentru tot ce ai reuşit să faci ! Dar mai ales pentru "palmele" trase peste bot celor de la jijisport.Asta da satisfacţie ! MARE satisfacţie ! O adevărată plăcere să vezi mutrele cătrănite şi plouate ale miticilor ! :D
Ca oameni, ii inteleg.
De exemplu, nici mie nu mi-ar conveni sa piarda miercuri becicherecul cu astra.
dar ca persoane publice (pe sticla), n-ar strica mai multa moderatie.
Nici mie. Problema lor e alta. Le stăm ca un os de peşte în gât...ca un spin în talpă.
Şi nu de ieri,nu de azi...Motivele,nu le mai enumăr că se ştiu.
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Ionut Popa

Post by Amadeus »

bugetul redus al televiziunilor.
In Canada, majoritatea meciurilor de hockey se transmit pe mai multe canale cu comentatori diferiti.
La un meci Vancouver - Toronto, de ex, pe un canal e un comentator ce comenteaza "pro vancouver" iar pe un alt canal e altul ce comenteaza "pro toronot"
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ionut Popa

Post by englezul »

Antrenorii vin si pleaca, putin sunt cei indragiti de suporteri. Bineanteles ca asta are legatura si cu rezultatele echipei. In ultimii multi ani s-au perindat tot felul de antrenori pe la Poli si toti dar absolut toti au avut un singur lucru in comun: nu au fost POLISTI decat conjunctural. Am avut straini, stelisti, dinamovisti, juveti si in final avem si un utist. Dusan, Olaroiu, Hagi, Cartu, Petrovici, Multescu, Flocea, Balint, Sabau. Rotariu si Contra evident ca nu se pun. Asta este viata. Putini mi-au ramas la suflet si din lista amintita in afara de Dusan,Oli si mai nou Popica nu imi aduc aminte cu mare placere de niciunul. Nu-mi vine sa cred ca pe Popica l-am trecut in categoria asta. Cand a venit, am vorbit singur o saptamana. Dupa 2 sezoane la noi insa nu pot spune decat un singur lucru: RESPECT ! :)
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Ionut Popa

Post by ultraviola »

De ani de zile vin la meciuri la Tribuna 1 iar Ionut Popa era la Oficiala. Suporterii il intrebau dupa meci cand vine sa antreneze pe Poli iar el le raspundea politicos ca va veni si vremea aia. Si a venit, si a pus echipa pe picioare, si am dat uitarii toate necazurile cu antrenorii care nu inteleg spiritul locului (chiar si locali fiind). Mi-as dori ca Ionut Popa sa fie un Ferguson al nostru, sa iasa la pensie de la Poli!
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Post Reply