Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"

Relatiile cu suporterii altor echipe din Timisoara

1. Sunt de acord ca sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe.
18
23%
2. Nu sunt de acord sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe, ma intereseaza doar Poli.
4
5%
3. Sunt de acord sa nu ne mai jignim cu suporterii ASU SS Poli si sa incepem sa ne respectam intre noi indiferent ca sustinem proiecte diferite.
20
25%
4. Nu pot sa ii respect pe suporterii ASU SS Poli pentru ca m-a simt jignit de atitudinea lor si nu pot trece peste asta.
4
5%
5. Daca nu vad nimic pozitiv si de viitor in proiectul ASU SS Poli, sunt de acord sau sa ignor acest proiect sau sa nu il critic in termeni ofensatori, din respect pentru polistii de acolo.
12
15%
6. Nu sunt de acord cu proiectul ASU SS Poli si consider ca pot sa imi exprim dezaprobarea fata de el in ce mod vreau eu.
4
5%
7. Sunt de acord sa facem noi primi pasi spre o "impacare" cu polistii de dincolo si spre a avea o relatie de buna intelegere si de respect reciproc.
11
14%
8. Nu sunt de acord ca noi sa facem primi pasi!
7
9%
 
Total votes: 80
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by orangetm »

Pffv wrote:
AndreiVajnaII wrote:Hai nu mai fiti rai. unceralbastru s-a simtit deranjat de acuzatiile de simpatii extremiste (poate omu chiar nu are) si apoi a incercat sa raspunda unor nelamuriri de aici.

Nu-l bagati in aceeasi oala cu cei (sau cel, ca am inteles ca e acelasi numa clonat) nascuti in 1921 care tot apar pe aici din senin.
Aduse LUI de cine ? Ca parca Diegis vorbea cu Schwar... pardon eraser1 . Eu nu-l mai bag in nici o oala , eram dispus sa-i aud argumentele sau motivatiile . Am primit o ...profetie (predictie) si acuze ieftine . Asa ca topicul pacea si prietenia cu ASU-istii este in afara limitei mele de actiune si intelegere . Alt gen nu ! Iar cand argumentul este esti prost,porc,trepadus sau fals ...nu prea e bine , astea-s opinii nu argumente . Chiar pe bune Andrei , eu nu-s obisnuit cu aceasta maniera de dialog . Cand e de "caterinca" fie , dar cand e pe bune asa sa fie . Unde mai pui ca am ramas nelamurit cu privire la principiile alea misterioase sau sunt mai prostovan :( ( poate e principiul excluziunii lui Pauli , principiul 2 al termodinamicii (de ce nu 1 ?) ) . Ce frumos suna , eu am principii .... da' nu "spui" care , oare le ai ? Si batranul meu ciobanesc are principiul de a ...marca teritoriul , iar eu nu , deci el are si io ba ? Drept e ca nici el nu zice daca-l intreb !
In plus de asta constat la Ivanhoe o neasteptata opinie legata de crema ! Aia cu galeria ....crema . De unde si pana unde doar el stie , dar ma informez cu ocazia primei intalniri fata in fata . Poate pe principiul (drace , da' numa principii unde te intorci) ca ala de striga mai tare are dreptate . Posibil la ...gradinita . A deschis el topicul plin de intentii bune si a primit ..jectii . In sfarsit sa incetez cu coboratul nivelului ca sigur ma inving cu experienta .
Doar o intrebare mai am pentru "falsul" local (Andrei e fals in ... deplasare ) . Unchiasule oare cine scria urmatoarele prin 2009 : "Dacă era un bănățean la putere aș paria că nu prindeam nici Uefa. De altfel s-a văzut la fapte - oamenii locului au dus-o pe Poli pânăîn divizia D și la un pas de desființare." . Daca ghicesti iti dau citatul complementar si exact opus ca sens din 2013 . Indiciu : e timisean de origine dar acum se da timisorean "oblu" (bine macar ca nu-i din Otelu Rosu sau ....Cluj )
Asta asa ca reper de ...pricipialitate :D .
Nu m-am pus sa ghicesc, ci am luat citatul si i l-am dat lu' Gogu sa isi faca treaba... :D
Surpriza, mi-am regasit topicul Istoria acestui pamant si discutia savuroasa cu arheoloaga nina_balerina despre placutele de la Tartaria. :))
Acolo e si citatul tau...
E bine?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

Corect
Sa reluam si primul citat alaturi de perlele actuale :


1."Dacă era un bănățean la putere aș paria că nu prindeam nici Uefa. De altfel s-a văzut la fapte - oamenii locului au dus-o pe Poli pânăîn divizia D și la un pas de desființare." . Era vorba de Iancu in citat , conducatorul adulat !

2."Pentru tot ce au făcut, conducătorii de la LPF şi FRF ar trebui să fie de mult la puşcărie. La fel şi unii patroni de cluburi (actuali şi foşti), în frunte cu Iancu." Adica tot Iancu ala care ....s-a vazut la fapte nu-i asa ?

3."Da, ăștia sunt pseudotimișorenii care prin tot ceea ce fac se mulează intereselor lui Sandu și Dragomir.
Și eu mă delimitez de ei, pentru că mi-e silă de astfel de caractere de căcat. Omul trebuie să fie primitor și binevoitor față de alți oameni, în adevăratul sens al cuvântului, nu față de limbrici !" Acum pseudotimisorenii (adica nu banatenii aia rai care la putere fac prapad ....vezi citatul 1) sunt de cacao , ca si fostul idol Iancu . Eminente cunostinte de parazitologie intestinala , mergea si oxiuri , poate chiar o tenie . Daca doriti invizibili cu ochiul liber avem Giardia ! Destula coprofilie in 3 randuri :mrgreen: .

Noroc cu eminenta cenusie dintr-o comuna timiseana . Asa aflam noi de principii , consecventa , moralitate si limbaj elevat . Deci Ivane spor la lucru cu ...concilierea . Daca mai vrei mai am de la detalii anatomice dedicate impurilor la amenintari cu atacuri curajoase .... pe la spate .

le Oamenii locului au dus-o pe presupusa lor Poli chiar in liga a IV-a "onorand" o invitatie , conform principiului ce-mi convine e moral cuplat cu maxima latina "quod licet iovi non licet bovi" ....adica altii "e" porci/hoti/politici/vopsiti daca fac asa ! Asinus asinum fricat sau pe romaneste "magariu pre magariu scarpina" si-s destui !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by orangetm »

Asinus asinum fricat?
=))

O pun imediat pe feisbuc, s-o aiba la frustuc aia ce dorm acuma... :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

Da-i in fras unchiasule , ca numa o pudoare inexplicabila ma impiedica sa mai o tin tot asa . Curajul de a pleca in concediu si nu ma gasesc sa imi arate calea cea dreapta se topeste de ...somn . Desi am emotii acolo in "Marea Timisoara" cine ma trece strada de mana ? N-au vreun fan club ASU pe acolo :D ? Inca ?
Last edited by Pffv on Sun Aug 18, 2013 2:14 am, edited 1 time in total.
User avatar
police10
Posts: 586
Joined: Thu Oct 04, 2012 4:55 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by police10 »

Am declansat o adevarata avalansa cu postarea mea in care afirm ca ma deranjeaza SS-ul.
Sunt convins ca marea majoritate a suporterilor ASU si a forumistilor nu sunt extremisti. Dupa cum exista unii nehotarati, precum si unii adepti. E suficient sa fie urmarite postarile de-a lungul timpului si diferitele "carlige" aruncate cu intentia de a fi atras in discutie. Scopul final e propaganda sau "convingerea".
Denumirea de Societate Sportiva este in sine absolut in ordine. Contextul in care e folosit SS-ul lasa un gust amar. In orice caz nu are nimic de a face cu Poli si cu oamenii pe care eu ii asociez cu numele de Poli, dupa cum nici cu spiritul Timisoarei mele de acum 25 de ani sau mai bine. In aceste conditii consider ca denumirea este cel putin nefericita.
Asa vad eu de la peste 1000 de km distanta.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by duranviola »

police10 wrote:Am declansat o adevarata avalansa cu postarea mea in care afirm ca ma deranjeaza SS-ul.
Sunt convins ca marea majoritate a suporterilor ASU si a forumistilor nu sunt extremisti. Dupa cum exista unii nehotarati, precum si unii adepti. E suficient sa fie urmarite postarile de-a lungul timpului si diferitele "carlige" aruncate cu intentia de a fi atras in discutie. Scopul final e propaganda sau "convingerea".
Denumirea de Societate Sportiva este in sine absolut in ordine. Contextul in care e folosit SS-ul lasa un gust amar. In orice caz nu are nimic de a face cu Poli si cu oamenii pe care eu ii asociez cu numele de Poli, dupa cum nici cu spiritul Timisoarei mele de acum 25 de ani sau mai bine. In aceste conditii consider ca denumirea este cel putin nefericita.
Asa vad eu de la peste 1000 de km distanta.
si mie imi repugna acronimele de genul acesta, dar presupun ca ideile extremiste le plac, asa ca deabia au asteptat sa rebranduiasca denumirea originala, care in contextul celor intamplate in Germania de dupa primul razboi mondial, capata echivalente posibile si chiar de dorit a fi fost evitate.....ca o paralela, lucruri de genul acesta au mai folosit ultrasii timisoreni: zvastica ca simbol in hinduism, jainism si budism, apoi simbolul garzii de fier, etc. toate acestea aparand pe diverse bannere, steaguri, imagini folosite de catre suporterii care au parasit D.P.
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

Durane , aici nu este vorba de idei extremiste , trebuie sa te dezamagesc . Pun pariu cu tine pe o ... vizionare de meci la T2 , respectiv T1 (daca pierd , nu prea cred) ca imensa (accentuare voita) majoritate a fanilor ASU habar n-au cu ce sa mananca SS-ul nazist (fosta ...Grupa de Gimnatistica a NSDAP) . E vorba de o grozaveala copilareasca , iar orice acuzatie eventuala de extremism se poate demonta prin apelul la SS Lazio . Bineinteles ca unii mai "glumeti" o tot dau cu GruppenFuhrer (daca ar stii ce implica asa un grad , poate s-ar multumi cu cu unterscharfuhrer ) dar .... . Nici mie nu imi convine maimutarirea asta a unor organizatii care nu sunt tocmai de luat in ras ... dar e treaba lor chit ca habar n-au .
Semnul zvasticii a fost utilizat anterior nazistilor ca simbol de partid politic , de partidul descoperitorului ROMAN al insulinei la inceputul anilor '20 . Nefiind vorba de un ultras sau vreun manelist sau persoana la moda este putin probabil sa le fi servit drept model .
Cinstit sa fiu "extremismul" ultrasilor ASU se manifesta in mod cat se poate de previzibil prin refuz de dialog , opacitate la unele argumente , credinta oarba (inca) in unele slogane/lozinci oarecum simpliste si nefondate si un pic de ... infantilism . Nimic ingrozitor sau de speriat cu exceptia limbajului un pic nepotrivit si a disponibilitatii de aplicare de corectii fizice celor de alta parere . Destul de netimisorean din pacate :( , desi incep sa cred ca ne cam supra apreciem cu ...totii cam degeaba .
calypso
Posts: 17
Joined: Sun Feb 24, 2013 10:13 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by calypso »

inainte sa bateti campii cu atata gratie , poate cititi si voi aici , sa vedeti ce s-a intamplat in 1920
http://www.upt.ro/istoric.php

Societatea Sportiva va spune ceva?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

calypso wrote:inainte sa bateti campii cu atata gratie , poate cititi si voi aici , sa vedeti ce s-a intamplat in 1920
http://www.upt.ro/istoric.php

Societatea Sportiva va spune ceva?
Inca un exemplu de ceea ce spuneam mai sus , imediat se bat campii si se vorbesc prostii ...probabil . SS Lazio era exact referirea la Societatea Sportiva ;) . Iar fostul nostru coleg de forum cu grad inalt era exemplul de bascalie paguboasa si producatoare de "confuzii" iritante pentru unii . Unde dai si unde crapa :-o !
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by LILIaKu- »

calypso wrote:inainte sa bateti campii cu atata gratie , poate cititi si voi aici , sa vedeti ce s-a intamplat in 1920
http://www.upt.ro/istoric.php

Societatea Sportiva va spune ceva?
ce legatura aveti voi cu 1920? in 2005 ASU NU EXISTA!
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
Post Reply