Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"

Relatiile cu suporterii altor echipe din Timisoara

1. Sunt de acord ca sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe.
18
23%
2. Nu sunt de acord sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe, ma intereseaza doar Poli.
4
5%
3. Sunt de acord sa nu ne mai jignim cu suporterii ASU SS Poli si sa incepem sa ne respectam intre noi indiferent ca sustinem proiecte diferite.
20
25%
4. Nu pot sa ii respect pe suporterii ASU SS Poli pentru ca m-a simt jignit de atitudinea lor si nu pot trece peste asta.
4
5%
5. Daca nu vad nimic pozitiv si de viitor in proiectul ASU SS Poli, sunt de acord sau sa ignor acest proiect sau sa nu il critic in termeni ofensatori, din respect pentru polistii de acolo.
12
15%
6. Nu sunt de acord cu proiectul ASU SS Poli si consider ca pot sa imi exprim dezaprobarea fata de el in ce mod vreau eu.
4
5%
7. Sunt de acord sa facem noi primi pasi spre o "impacare" cu polistii de dincolo si spre a avea o relatie de buna intelegere si de respect reciproc.
11
14%
8. Nu sunt de acord ca noi sa facem primi pasi!
7
9%
 
Total votes: 80
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

De la Jan Hus :) .
User avatar
police10
Posts: 586
Joined: Thu Oct 04, 2012 4:55 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by police10 »

Iar in caz de boala sa fie tratati conform cunostiintelor medicale de prin 1400. :mrgreen:
Daca tot avem nostalgii, sa le punem in practica!
User avatar
unceralbastru
Posts: 39
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:54 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by unceralbastru »

police10 wrote:
calypso wrote:macar ai idee de la ce vine SS in cazul de fata?
De la cativa cretini care folosesc societatiile sportive si grupari de oameni tineri pentru a propaga idei bolnave.
Bineînţeles. La fel cum toţi băieţii ăştia din imagine îşi propagau ideile lor bolnave, naziste, în 1921.

De asemenea, toţi oamenii tineri sunt ca nişte oi, care pot fi manipulate după bunul plac al "agenturilor". Image

Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by AndreiVajnaII »

unceralbastru wrote:
police10 wrote:
calypso wrote:macar ai idee de la ce vine SS in cazul de fata?
De la cativa cretini care folosesc societatiile sportive si grupari de oameni tineri pentru a propaga idei bolnave.
Bineînţeles. La fel cum toţi băieţii ăştia din imagine îşi propagau ideile lor bolnave, naziste, în 1921.
O diferenta e ca in 1921 inca nu exista SS-u. :P
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Ivanhoe »

Ideea acestui topic este pentru a arata ca majoritatea de aici nu au chiar nimic impotriva baietilor de la ASU si chiar isi doresc o relatie cat mai corecta si civilizata cu ei!

Avem si de o parte si de alta si persoane suparate pe cei din tabara adversa pentru x sau y motive, reale sau iluzorii.

Dar impacare cu forta nu se poate!

Pana cand apele se vor linisti e normal ca cei care sustin echipa de pe Dan Paltinisanu sa isi spuna parerile aici iar cei care sustin echipa de pe Stiinta sa isi spuna parerile acolo (daca sunt generatoare de reactii de alt tip, o spun si din experienta mea).

Fiecare poate gresi dar e bine sa intelegem niste principii, ma includ si pe mine.

Altfel, doar vom inflama spirite!

@unceralbastru: Si daca chestia cu SS-ul a fost la inceput, discutia vizeaza o problema de fond: anume o atitudine extremista! Te rog sa remarci ca la inceput a fost si alb negru, si nu alb violet care erau culorile Chinezului, totusi nu am fost si noi luati peste picior pentru ca jucam in alb negru? Deci la inceput a fost SS si alb negru!

Toata lumea poate gresi, si ce e mai rau este ca te poti revolta dupa ce ti se spune x sau y despre ceilalti, eu dupa parerea si din experienta/greselile mele inteleg doar atat: daca il privesti pe celalalt ca pe dusmanul tau sau ca pe incuiatul care a gresit sau ca pe o persoana lipsita de caracter, atunci nu va fi niciodata nici o reconciliere si nu isi au rostul genul asta de discutii, mai bine fiecare cu treaba lui fara interferente!

Daca totusi il privesti pe celalalt ca pe un polist care din motive cu care nu esti de acord a ales altceva, un polist pe care sa il respecti ca si om, atunci se poate ajunge in timp la o reconciliere intre polisti, fiecare fiind liber sa mearga unde doreste!

Pentru multi atitudinea perceput extremista este cea care ii face sa creada ca discutiile acestea sunt inutile!

Oricum majoritatea isi doresc o relatie bazata pe respect reciproc!
Asta se vede din sondaj!

Ce am scris este strict opinia mea pe subiect!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

si-a achizitionat Calypso avocat ? :)
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by AndreiVajnaII »

Bai da unde s-a ajuns. Dai 60 de lei si gata, esti "membru SS". =))

PS: acest post este un pamflet şi trebuie tratat ca atare.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:Ideea acestui topic este pentru a arata ca majoritatea de aici nu au chiar nimic impotriva baietilor de la ASU si chiar isi doresc o relatie cat mai corecta si civilizata cu ei!

Avem si de o parte si de alta si persoane suparate pe cei din tabara adversa pentru x sau y motive, reale sau iluzorii.

Dar impacare cu forta nu se poate!

Pana cand apele se vor linisti e normal ca cei care sustin echipa de pe Dan Paltinisanu sa isi spuna parerile aici iar cei care sustin echipa de pe Stiinta sa isi spuna parerile acolo (daca sunt generatoare de reactii de alt tip, o spun si din experienta mea).

Fiecare poate gresi dar e bine sa intelegem niste principii, ma includ si pe mine.

Altfel, doar vom inflama spirite!

@unceralbastru: Si daca chestia cu SS-ul a fost la inceput, discutia vizeaza o problema de fond: anume o atitudine extremista! Te rog sa remarci ca la inceput a fost si alb negru, si nu alb violet care erau culorile Chinezului, totusi nu am fost si noi luati peste picior pentru ca jucam in alb negru? Deci la inceput a fost SS si alb negru!

Toata lumea poate gresi, si ce e mai rau este ca te poti revolta dupa ce ti se spune x sau y despre ceilalti, eu dupa parerea si din experienta/greselile mele inteleg doar atat: daca il privesti pe celalalt ca pe dusmanul tau sau ca pe incuiatul care a gresit sau ca pe o persoana lipsita de caracter, atunci nu va fi niciodata nici o reconciliere si nu isi au rostul genul asta de discutii, mai bine fiecare cu treaba lui fara interferente!

Daca totusi il privesti pe celalalt ca pe un polist care din motive cu care nu esti de acord a ales altceva, un polist pe care sa il respecti ca si om, atunci se poate ajunge in timp la o reconciliere intre polisti, fiecare fiind liber sa mearga unde doreste!

Pentru multi atitudinea perceput extremista este cea care ii face sa creada ca discutiile acestea sunt inutile!

Oricum majoritatea isi doresc o relatie bazata pe respect reciproc!
Asta se vede din sondaj!

Ce am scris este strict opinia mea pe subiect!

problema este ca, respectul este o strada cu 2 sensuri.............atata timp cat unii ofera respect celorlalti, iar din partea acelora se primeste doar ura, jignire, desconsiderare umana, etc, etc. nu vad sensul sa continui sa sper ca odata si odata cele 2 tabere se vor reuni.......adica sa intorc obrazul la infinit pentru a primi palme, flegme si alte cele sau suturi in dos, sau pumni in fata...........pentru conformitatea celor scrise de mine, va invit sa parcurgeti F.D.
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

Deci cu pct. 7 ti-a trecut :D . Amara constatare !
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by duranviola »

Pffv wrote:Deci cu pct. 7 ti-a trecut :D . Amara constatare !

am votat pct 7, deoarece oricine merita o usa deschisa...........dar cand acela te ia de fraier................
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Post Reply