Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
Post Reply

Relatiile cu suporterii altor echipe din Timisoara

1. Sunt de acord ca sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe.
18
23%
2. Nu sunt de acord sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe, ma intereseaza doar Poli.
4
5%
3. Sunt de acord sa nu ne mai jignim cu suporterii ASU SS Poli si sa incepem sa ne respectam intre noi indiferent ca sustinem proiecte diferite.
20
25%
4. Nu pot sa ii respect pe suporterii ASU SS Poli pentru ca m-a simt jignit de atitudinea lor si nu pot trece peste asta.
4
5%
5. Daca nu vad nimic pozitiv si de viitor in proiectul ASU SS Poli, sunt de acord sau sa ignor acest proiect sau sa nu il critic in termeni ofensatori, din respect pentru polistii de acolo.
12
15%
6. Nu sunt de acord cu proiectul ASU SS Poli si consider ca pot sa imi exprim dezaprobarea fata de el in ce mod vreau eu.
4
5%
7. Sunt de acord sa facem noi primi pasi spre o "impacare" cu polistii de dincolo si spre a avea o relatie de buna intelegere si de respect reciproc.
11
14%
8. Nu sunt de acord ca noi sa facem primi pasi!
7
9%
 
Total votes: 80
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by holstein »

...daca nu ma înseala memoria, nasterea Drukeriei a avut un singur tel, adica strângerea TUTUROR suporterilor Timisoreni, indiferent de ramura sportiva sau de clubul pe care îl adora, sub aceasi palarie.
iar daca încearca cineva sa-mi "implementeze" contrariul, înseamna ca sunt un CRETIN, care a crezut ca cultura banatanului, aia pe care nu noi am inventa-o, ci stramosii nostri, români, unguri, sârbi, nemti, au practicat-o timp de zeci de ani, este un ideal.
daca chiar asa ar fi, înseamna ca trebuie neaparat sa rescriem istoria Banatului.
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by orangetm »

Cardul tau (89) si al meu (40) stau alaturi, inutile... :(
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by holstein »

dar se pare ca nu toti avem acelasi tel :(
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by holstein »

daca ati sti voi cât de mândru am fost eu (dank dir orange) de a putea spune, eu sunt Druker (multi nici nu stiu de fapt ce inseamna cuvântul Druker(ia) ) iar acum ma simt un fel de "unealta"! este pur si simplu TRIST!!!
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by ultraviola »

Subscriu :(

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
unceralbastru
Posts: 39
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:54 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by unceralbastru »

Druckeria exista si incearca sa sustina cat mai multe sporturi din Timisoara. Asociatia s-a infiintat datorita lui Poli, toti eram/suntem in primul rand polisti. E adevarat ca unii dintre membri cotizanti (foarte putini) nu au sustinut ASU si automat nu au fost de acord cu sustinerea echipei din liga a 5-a. Marea majoritate a preferat sa se canalizeze pe anumite principii si crezuri, pe cand ceilalti au urmat alta cale, alte principii, alte dorinte. Druckeria nu are treaba cu politicul, chiar daca avem membri cotizanti care sunt implicat in politica. Nu a fost niciodata cazul sa vina cineva si sa ne ceara vreun favor. Bineinteles ca fiecare e liber sa creada ce vrea, mai ales postacii de pe acelasi IP de pe site-urile derahat.ro
Noi, prin ce credem, am ales sa aparam spiritul si principiile care ne-au facut uniti ca si comunitate de polisti. Nu am reusit sa ramanem uniti 100% ca si grup dar cu mandrie pot sa spun ca sunt foarte putini care nu au ramas cu noi. Si cand zic, noi, ma refer la persoanele implicate activ in tot ce inseamna suporteri in ultimii 10 ani.
Cardurile voastre nu stau inutile, ele sunt o dovada a unor timpuri care au trecut, in care o sustineam toti pe Poli.
Acum ca echipa noastra a tuturor nu mai exista, ne-am ales fiecare drumul nostru in functie de ce simtim.
User avatar
unceralbastru
Posts: 39
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:54 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by unceralbastru »

cat despre cardurile de membri cotizanti ale SS Poli, doar cei care au platit cotizatiile pe 2013 sunt automat sustinatori ai echipei din liga a 4-a, implicit cei care au fost alaturi de noi si anul trecut.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

O postare corecta , un pic subiectiva , dar oameni suntem cu totii . Daca toti ar proceda la fel poate am evita unele penibilitati .
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by PSC »

Am ales să ajutăm bătrânica să treacă strada deși ea nu vroia asta de la bun început. Cam asta a făcut și galeria prin acest „proiect” ASU. Institutul Politehnic n-a avut nicio problemă cu tot ce s-a întâmplat la clubul de fotbal de-a lungul anilor pentru că altfel sigur ar fi luat atitudine și și-ar fi salvat singuri onoarea deoarece sunt convins că nimeni de acolo nu pierdea niciun minut de somn așteptând ca galeria să ia atitudine și să se transforme din suporteri în „patroni” neoficiali. În fine, discuția chiar nu are sens. Ce sunt sigur e că Poli cu așa salvatori (și aici nu mă refer doar la cei de la ASU ci și la berbecul de Robu care are marea vină la schismă) nu mai are nevoie de dușmani.
Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by orangetm »

unceralbastru wrote:cat despre cardurile de membri cotizanti ale SS Poli, doar cei care au platit cotizatiile pe 2013 sunt automat sustinatori ai echipei din liga a 4-a, implicit cei care au fost alaturi de noi si anul trecut.
Din cate stiu, eu am dat cei 60 de lei si pe 2013 la D.
Deci is automat membru SS?
Sper ca NU!
b-(
Dar cum nu stiu cine e @unceralbastru, nu pot sa ii cer sa stie sau nu chestia asta.

Si tocmai implicarea in politica, ca o recunoasteti sau nu, v-a adus unde sunteti.
Cata vreme purtatorii de cuvant ai asociatiei, nu neaparat liderii vostri formali, au aderat la un construct politic, nu veniti acum cu apolitismul.

De fapt, sa fac un joc de cuvinte, chiar sunteti A (fara)-POLI-TICI.
(cu) POLI-TICI suntem noi!
:D

Stadionul spune cel mai clar ce simte timisoreanul; si pana acum, in 3 meciuri acasa, s-a depasit lejer cifra de 35 000... mare surpriza acest numar, tinand cont ca ati prorocit ca vom fi maxim 500-1 000 / meci.
Daca nici asta nu va da de gandit, nu mai e treaba mea sa va explic despre ce e vorba in propozitie.


Si de incheiere, principiile si crezurile alea au functionat pana prin 31 iulie 2013.
De atunci am pretentia sa nu mi se mai arunce in fata asa ceva.
Ati devenit doar "regulamentari"...
Interesant e ca in Liga a doua, de ex., nu sunt un numar suficient de echipe, dar nu se apeleaza la invitatii (regulamentare in Liga tzashpea)...
Ce concluzie trebuie sa trag de aici?
Ca Liga lui Lata e mai fara printipuri?
:-?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply