Discutii generale

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
Post Reply
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

AndreiVajnaII wrote:La noi e faza aia ca tre sa te prezinti la politie cand e meci? Ca altfel cum dracu o sa-l urmareasca la Bazos, la Racovita, la Nadrag? Si daca tre sa te prezinti la politie, atunci in timpul caror competitii sportive? Numa cand joaca ASU? Daca merge la Ripensia sa faca scandal? Sau mai rau, la ACS! Sau poate la Timisoara 89ers, sau chiar la campionatul de table.
nu , nu exista ! identificarea celor cu interdictie la evenimente sportive se face prin filmare, stii tu, celebrul cameraman de pe pista din fata peluzei sud, iar dupa urmarirea imaginilor, se trece la fapte
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by DP 2-6 »

Avem fani și în Spania!

Zilele acestea, ne-a sosit o scrisoare din Spania, trimisă de dl. Marius Leonard Albu. Redăm în cele de mai jos conținutul epistolei:



”Este o mare onoare și totodată o mare bucurie să vă putem scrie câteva rânduri din partea Fan Club ACS Poli Spania. Chiar dacă între noi și echipa noastră favorită se interpun câteva mii de kilometri, inima mare a fan clubului ACS Poli Spania, formată din 127 de inimioare pulsează pentru voi ori de câte ori vă aflați în competiție, se bucură de bucuria voastră și se întristează când sunteți supărați.

Noi, cei care am ales să trăim în Spania nu am uitat niciodată de echipa noastră de suflet ACS Poli și chiar dacă aici se mănâncă fotbal pe pâine, nu ratăm niciodată atunci când se transmit partidele ACS Poli, le urmărim la televizor și ne informăm tot timpul de evoluția favoriților noștri.

Vă dorim din tot sufletul numai succese, iar fiecare sfârșit de campionat să situeze ACS Poli într-un loc binemeritat care să ne facă mândri că suntem membri Fan Club ACS Poli Spania.

Știm că sunt vremuri de criză, dar am fi foarte fericiți dacă ne-ați putea răspunde printr-o scrisoare adresată membrilor Fan Club ACS Poli Spania.

E drept că ne-am dori cât mai multe autografe, dar dacă puteți măcar acestea semnate de jucătorii noștri favoriți. Vă mulțumim din suflet!”.

Și noi le mulțumim susținătorilor noștri pentru frumosul mesaj și îi anunțăm că în curând vor avea parte de o mare surpriză!
http://www.acspoli.ro/Informatii_Avem-f ... 99_ro.html
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

polisti adevarati, ce mai ! astept cu nerabdare, reactia clubului in ceea ce priveste chestia aia numita marketing de atragere si pastrare a fanilor \:D/
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Discutii generale

Post by Ivanhoe »

Acum suparat dupa meciul cu Corona spun, poate voi regreta:

Suntem niste prosti, ma refer la timisoreni!!!

Adica suntem pe locul intai in tara la cartire si la mandrie dar suntem vai de mama noastra!!!

Numai critica e de noi iar orgoliu fara motiv se numeste: prostie!!!

Ma voi explica imediat!

E ca si in momentul ala cand in 1453 cadea Imperiul Roman de Rasarit iar locuitorii Constantinopolului discutau de sexul ingerilor!

Asa si noi, ne certam pe discutii ACS-ASU, unii chiar fac si politica pro sau contra unui partid/aliante anume, criticam tot ce misca in Banat, uneori pe buna dreptate, fara indoiala, inclusiv persoane care au bagat bani in Poli dar:

- unul, dar un amarat de investitor banatean nu a venit la echipa! Bani sunt in Banat, ne mandrim in toata tara ca suntem fruntea, dar de un amar de ani de zile nimeni, dar nimeni de aici nu baga bani in echipa simbol a Banatului!!!

Realizati oare ca deviza romana divide et impera este perfect aplicabila noua si vina este a noastra in primul rand?

Parerea mea este ca pana nu ne vom uni si pana nu vor baga bani in fotbal, nu doar autoritatile, dar mai ales banatenii care au bani si afaceri, nu vom avea o viata lunga!!!

Si nu ne va folosi la nimic ca vom critica si ne vom mandri, pentru ca in fond vom demonstra ca nu suntem capabili sa ne construim ceva al nostru!

Sunt suparat, poate voi regreta maine ce am scris dar asta gandesc acum!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:Acum suparat dupa meciul cu Corona spun, poate voi regreta:

Suntem niste prosti, ma refer la timisoreni!!!

Adica suntem pe locul intai in tara la cartire si la mandrie dar suntem vai de mama noastra!!!

Numai critica e de noi iar orgoliu fara motiv se numeste: prostie!!!

Ma voi explica imediat!

E ca si in momentul ala cand in 1453 cadea Imperiul Roman de Rasarit iar locuitorii Constantinopolului discutau de sexul ingerilor!

Asa si noi, ne certam pe discutii ACS-ASU, unii chiar fac si politica pro sau contra unui partid/aliante anume, criticam tot ce misca in Banat, uneori pe buna dreptate, fara indoiala, inclusiv persoane care au bagat bani in Poli dar:

- unul, dar un amarat de investitor banatean nu a venit la echipa! Bani sunt in Banat, ne mandrim in toata tara ca suntem fruntea, dar de un amar de ani de zile nimeni, dar nimeni de aici nu baga bani in echipa simbol a Banatului!!!

Realizati oare ca deviza romana divide et impera este perfect aplicabila noua si vina este a noastra in primul rand?

Parerea mea este ca pana nu ne vom uni si pana nu vor baga bani in fotbal, nu doar autoritatile, dar mai ales banatenii care au bani si afaceri, nu vom avea o viata lunga!!!

Si nu ne va folosi la nimic ca vom critica si ne vom mandri, pentru ca in fond vom demonstra ca nu suntem capabili sa ne construim ceva al nostru!

Sunt suparat, poate voi regreta maine ce am scris dar asta gandesc acum!
poate ar fi bine ca cineva neutru sa aduca cele doua tabere la discutii, fiecare sa isi expuna punctele de vedere, si apoi sa vedem ce iese
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Discutii generale

Post by Ivanhoe »

@duranviola: nu e vorba doar despre suporteri! E clar ca unirea suporterilor ar fi un semnal! Dar e vorba in primul rand ca daca toata lumea se lauda cine e si ce poate, unii pentru ca sunt la conducerea orasului iar altii pentru ca fac spectacol in tribune, daca se vor reuni ar fi frumos, dar atata timp cat impreuna nu vor face un lobby concertat si constant pe langa banatenii care au bani ca sa investeasca in Poli, totul e degeaba!

Vrem ceva al nostru? Foarte frumos, atunci sa investim in primul rand noi cei de aici si sa ne crestem jucatorii nostri:

-Barcelona
-Borussia Dortmund
-Atheltic Bilbao

ne spun ceva?
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

se face atata caz prin presa de legatura stoia de la primarie cu cristestii..la fotbal nimica
apoi ar fi tender, care sapa dupa petrol prin nigeria

poate imi scapa unii ( era vorba sa fie timisoreni ), dar altii nu mai stiu
a, scuze : luca de la eta 2u, dunca...
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Discutii generale

Post by Ivanhoe »

duranviola wrote:se face atata caz prin presa de legatura stoia de la primarie cu cristestii..la fotbal nimica
apoi ar fi tender, care sapa dupa petrol prin nigeria

poate imi scapa unii ( era vorba sa fie timisoreni ), dar altii nu mai stiu
a, scuze : luca de la eta 2u, dunca...
Pai eu nu am zis sa vina unul si sa bage bani ca si Iancu, ca nu sunt seici, desi Tender sau chiar Cristestii ar putea sa faca asta!!!
Si daca data trecuta nu a putut din cauza lui Iancu, acum nimeni nu il opreste, ma refer la Tender!!!

Eu zic sa vina mai multi impreuna, cati or fi, mari, mijlocii, mici, si sa puna umarul!!!
Sa arate ca le pasa de Banat si de imaginea Banatului!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

impresia mea ( evit sa zic senzatie, ca ma apuca scarba de cat aud cuvantul asta pe la tv) ca lor le pasa doar de banii lor si nu de TM si Banat....mai ales ca au vazut ce magarii se petrec in fotbalul autohton, prin urmare le este frica sa bage bani in fotbal
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Discutii generale

Post by Ivanhoe »

duranviola wrote:impresia mea ( evit sa zic senzatie, ca ma apuca scarba de cat aud cuvantul asta pe la tv) ca lor le pasa doar de banii lor si nu de TM si Banat....mai ales ca au vazut ce magarii se petrec in fotbalul autohton, prin urmare le este frica sa bage bani in fotbal
Astea sunt pretexte, hai sa fim seriosi!

Eu sunt convins ca daca se investeste la Poli si se face din temelii un club serios orientat spre copii si juniori pe modelul olandez/Barcelona/Dortmund/Bilbao, indiferent ce magarii se petrec in fotbalul romanesc, la cat de amatorial e acest fotbal, este imposibil sa nu ai rezultate!!!

Vei spune ca sunt naiv, dar iti spun ca oricat ai fura si ai baga strambe, daca esti curat ca si club si daca vei juca, hai nu ca si Barcelona/Dortmund/Bilbao, dar daca vei juca fotbal adevarat pe teren, nu vor avea ce sa iti faca!

Pune de exemplu sa joace Steaua cu Barcelona si pune arbitrul sa traga cu Steaua, pe cat pariu ca Barcelona castiga? Si stii de ce? Pentru ca sunt un club adevarat si profesionist nu a gluma de stana balcanica!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Post Reply