Discutii generale

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Discutii generale

Post by englezul »

Ne-am vandut noi ptr niste mici cu mustar de la Robu plus o cana de vin de la Recas, dar mai daca vine Iancu ( detinatorul legal al palmaresului lui Poli ) cu ceva banuti. Ii clar ca noi nu avem principii, suntem foarte usor de manevrat si cumparat, deci draga Ghita nu te baza pe noi ca-l vom refuza :D
Spre fericirea noastra insa nu se va intampla acest lucru, nu avem noi norocul asta. Suntem deci sortiti sa tocam banii comunitatii pana la capat si sa bem de necaz. De fericire am baut acum cativa ani, nu mai este cazul.
Ramane foarte valabila insa zicala voastra cu care sunt total de acord: "cine nu bea cu noi, bea impotriva noastra" ! :bere: ( sper ca am citat corect ). :D
User avatar
unceralbastru
Posts: 39
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:54 am

Re: Discutii generale

Post by unceralbastru »

nici o parere legata de subiect?

esti haios englezule :bere:

orange, mie-mi place avatarul, nu il schimb si nici nu vreau sa va provoc la nimic.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Discutii generale

Post by diegis37 »

orangetm wrote:
diegis37 wrote:nu stiu cat este de adevarata stirea
Ar trebui sa îsi achite datoriile imense facute de fosta Poli(el) si atunci ar avea sanse sa revina cu fosta Poli,dar nu îl vad în stare
de asta.
Care datorii imense?
Ceva firfirei la altii, restul is datorii la el insusi.
Cata vreme are ce i-am cerut ani de zile sa ne obtina, e clar cine are dreptate.
Ca noi il injuram acum si il facem tigan (sau :@) ), nu schimba datele juridice ale chestiunii.
Are de primit 800 000 de euro de la curatei, probabil o sa le stinga datoria dupa ce ii curata de bani sau de idei de independenta.
Cu noi e mai simplu. Avem locul si sediul potrivit.
Se va face ce trebuie: adunarea 3 in 1!
Ca doar nu crede careva ca puliticienii locali is capabili de ceva bun in fotbal sau alte domenii!
Pai dupa cate îmi amintesc sunt vreo 5 mil € si nu îl cred capabil sa îsi achite datoriile

"Astăzi a început cel de-al doilea audit, comandat de Consiliul Judeţean Timiş. Parteneriatul dintre club şi autorităţile locale ar putea fi oficializat la sfârşitul lunii februarie

Gheorghe Chivorchian a anunţat că rezultatele auditului financiar comandat de club confirmă faptul că datoriile lui Poli Timişoara sunt aceleaşi pe care Marian Iancu le-a anunţat în urmă cu o lună şi jumătate (circa şapte milioane de euro, dintre care două milioane, datorii către acţionari, care pot fi capitalizate).

„Primul audit a arătat exact ce v-am prezentat noi pe site-ul clubului. Dar e bine şi normal, cât timp vorbim de banul public, să fie verificată societatea şi să se vadă exact de la ce punct se pleacă mai departe. Astăzi a venit deja a doua firmă în club. Eu îmi doresc să termine cât mai repede cel de-al doilea audit, pentru că, din câte am înţeles, consiliul local şi consiliul judeţean vor aproba luna aceasta sau la începutul lunii viitoare bugetele pentru anul 2012 şi, dacă vor veni în interiorul clubului cu o sumă de bani, această sumă trebuie inclusă în buget. Apooi, trebuie să se parcurgă şi ceilalţi paşi legali, BkP-ul trebuie să facă diminuarea capitalului social, sunt lucruri care trebuie făcute într-un ritm susţinut. Până la finele lunii februarie ar trebui să poată fi finalizate toate documentele finale”, a spus conducătorul clubului alb-violet. "

http://stirileprotv.ro/stiri/timis/s-a- ... letii.html
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discutii generale

Post by orangetm »

unceralbastru wrote:nici o parere legata de subiect?

esti haios englezule :bere:

orange, mie-mi place avatarul, nu il schimb si nici nu vreau sa va provoc la nimic.
Eu sunt convins ca TIE iti place.
Poti sa il folosesti la voi in casa.
Aici e vorba de alta casa.
Si in casa straina nu se intra cu imala pe bocanci, daca gazdele te roaga frumos sa te descalti la usa.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Discutii generale

Post by AndreiVajnaII »

unceralbastru wrote:nu cred ca o sa se intample sa inscrie iancu echipa in B dar de dragul discutiei, care ar fi parerea suporterilor ACS vis-a-vis de asta?
Cum care? Aceeasi cu a lu tata Robu!
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Discutii generale

Post by LILIaKu- »

unceralbastru wrote:nu cred ca o sa se intample sa inscrie iancu echipa in B dar de dragul discutiei, care ar fi parerea suporterilor ACS vis-a-vis de asta?
Asteptam sa ne zica partidul ce parere sa avem. Revino peste cateva zile.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by Pffv »

LILIaKu- wrote:
unceralbastru wrote:nu cred ca o sa se intample sa inscrie iancu echipa in B dar de dragul discutiei, care ar fi parerea suporterilor ACS vis-a-vis de asta?
Asteptam sa ne zica partidul ce parere sa avem. Revino peste cateva zile.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Iar dai iama in mici si bere =)) !?
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Discutii generale

Post by Sdou »

Pffv wrote:
LILIaKu- wrote:
unceralbastru wrote:nu cred ca o sa se intample sa inscrie iancu echipa in B dar de dragul discutiei, care ar fi parerea suporterilor ACS vis-a-vis de asta?
Asteptam sa ne zica partidul ce parere sa avem. Revino peste cateva zile.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Iar dai iama in mici si bere =)) !?
Iar uitati de mustar? :-s
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Discutii generale

Post by ultraviola »

Eu consider ca avatarul forumistului @unceralbastru este o provocare menita sa bage zazanie in continuare intre suporteri. Avand in vedere ca a ignorat avertismentul, rog sa-i fie sters avatarul sau sa fie banat.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by Pffv »

ultraviola wrote:Eu consider ca avatarul forumistului @unceralbastru este o provocare menita sa bage zazanie in continuare intre suporteri. Avand in vedere ca a ignorat avertismentul, rog sa-i fie sters avatarul sau sa fie banat.
Trebuie sa nu fiu de acord cu doamna noastra :) . Banalitatea si lipsa de inspiratie nu trebuie sa fie pedepsite , asta este cat poate omul , asta pune ;) . Poate se mai maturizeaza ( ? :)) ) si realizeaza singur dovada de gust indoielnic ce si-o inchipie ca o mare realizare . Ceva de genul ....semnez anonim :mrgreen: .
Post Reply