Discutii generale

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:Adelina Pastor, atleta timisoreanca cunoscuta, a facut LPS Banatul, fana infocata Steaua Bucuresti.

Noi ne certam intre noi, stelistii profita si se extind!

Ma intreb la LPS Banatul ce i-a invatat, cine i-a format, cine conduce acel liceu?

Asta ii stelista, Dorin Rotariu de abia a asteptat sa joace la Dinamo, in sfarsit cam tot ce iese de acolo orice e dar numai polist nu ii!

Evident ca fiecare este liber insa constat ca nu exista nici un fel de formare pentru oricare din echipele acestui oras!

Eu nu zic sa tina neaprat cu Poli, sa tina din partea mea cu Ripensia, CFR Timisoara, cu oricine, dar sa tii cu Steaua, Dinamo etc si sa fi timisorean, cat poate fi de aiurea? Si hai unul, doi, dar un liceu ca LPS Banatul sa produca asemenea simpatii pentru alte echipe este trist!

Daca exagerez scuze celor care conduc liceul!

Insa sa ai niste lideri in anumite sporturi scosi de liceul tau si acestia sa fie fani Steaua sau Dinamo este rusinos!

nu consider ca de vina este conducerea liceului, pentru ca pana sa ajunga copiii acolo, inainte exista familia, in principal tatal, care daca nu isi indruma copiii spre stadion, nu le cultiva sentimentul de mandrie ca esti timisoarean ( si o oarecare antipatie fata de echipele din bukale ), nu le povesteste despre raul facut de echipele departamentale, etc, etc., se ajunge la asemenea simpatii.....
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Discutii generale

Post by impossible »

Daca nu intervine tatal (in sens pozitiv) intervine sigur mass-media (in sens negativ). Copil fiind nu se poate sa nu te influenteze cuvantul "steaua" (cu toate superlativele posibile si imposibile) auzit la tv din 2 in 2 minute sau citit in orice "ziar" pe internet.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by Pffv »

impossible wrote:Daca nu intervine tatal (in sens pozitiv) intervine sigur mass-media (in sens negativ). Copil fiind nu se poate sa nu te influenteze cuvantul "steaua" (cu toate superlativele posibile si imposibile) auzit la tv din 2 in 2 minute sau citit in orice "ziar" pe internet.
Stai se vedem marti ce mai scot din ei dupa ce ii bate Basel-ul :D !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by DP 2-6 »

Pffv wrote:
impossible wrote:Daca nu intervine tatal (in sens pozitiv) intervine sigur mass-media (in sens negativ). Copil fiind nu se poate sa nu te influenteze cuvantul "steaua" (cu toate superlativele posibile si imposibile) auzit la tv din 2 in 2 minute sau citit in orice "ziar" pe internet.
Stai se vedem marti ce mai scot din ei dupa ce ii bate Basel-ul :D !
Şi aici, tot Băselu'? :-o :))
nusana21
Posts: 3
Joined: Mon Jan 06, 2014 9:57 pm

Re: Discutii generale

Post by nusana21 »

Buna seara.

Detin o minge de fotbal originala cu autografele tuturor jucatorilor din anul 2008.Astept oferte de la cei interesati sa o achizitioneze,cu precizarea ca este un obiect de colectie si nu trebuie sa ajunga decat in posesia unui suporter adevarat.

Multumesc!

Poza la urmatorul link:

http://postimg.org/image/6co72y17d/67ddbb76/
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by DP 2-6 »

nusana21 wrote:Buna seara.

Detin o minge de fotbal originala cu autografele tuturor jucatorilor din anul 2008.Astept oferte de la cei interesati sa o achizitioneze,cu precizarea ca este un obiect de colectie si nu trebuie sa ajunga decat in posesia unui suporter adevarat.

Multumesc!

Poza la urmatorul link:

http://postimg.org/image/6co72y17d/67ddbb76/
Încearcă aici:
http://www.politm.ro/forum/viewtopic.ph ... 9&start=20
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discutii generale

Post by orangetm »

Ar fi o deruta totala daca Marian Iancu ar inscrie echipa in liga a 2-a, a declarat primarul.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Discutii generale

Post by englezul »

orangetm wrote:Ar fi o deruta totala daca Marian Iancu ar inscrie echipa in liga a 2-a, a declarat primarul.
Abia astept, ar fi spectacol ! :-o
Atunci o sa merg la toate trei cu acelasi fular, nu se poate sa nu castige macar una in fiecare etapa, deci satisfactiea o sa fie maxima ! =))
User avatar
toy
Posts: 302
Joined: Wed Oct 03, 2012 9:41 am
Contact:

Re: Discutii generale

Post by toy »

Eu as opta pt echipa lui Iancu din considerentul ca ar detine brandul iar acea ultima sigla mi-a placut cel mai mult dintre toate.
Asta daca ar juca in alb-violet si aici acasa la Timisoara...
Ma tem insa ca Iancu ar fi capabil sa joace si el pe undeva pe la Dragasani si probabil in galben-negru.

Daca va reusi sa-si reinscrie echipa binemersy in liga a II-a atunci mai mult ca sigur denumirea de POLI zboara din schema atat de la ASU cat si de la ACS.
TAS-ul ii va da dreptate lui Iancu.

PS: Facem un al III-lea forum? :mrgreen:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Discutii generale

Post by diegis37 »

nu stiu cat este de adevarata stirea
Ar trebui sa îsi achite datoriile imense facute de fosta Poli(el) si atunci ar avea sanse sa revina cu fosta Poli,dar nu îl vad în stare
de asta.
Post Reply