Galerie ACS Poli Timisoara

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by Pffv »

Kerosene , se poate muta oriunde . Diferente de opinie vor exista oricum , problema este sa nu facem din ele un capat de tara . Cat timp se vorbeste elegant si la obiect (sau putin pe langa , dar doar cu intentii ... pozitive ) subiectul nu este in plus niciunde :) .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by orangetm »

Din toata discutia de azi si ieri, am ramas cu 2 idei:
1. "La ACS prezenta Universitatii Politehnice a fost un fel de hei-rup, pe cand la ASU e exact invers."
Adica un rup-hei!
:D
si
2. "Astia mai old boys au spus "No, gata, Poli a murit, ce dracu facem? Mergem la ACS ca e tot Poli".
Tineretul a spus "Da-i in plm pe aia cu ACS, astia nu sunt Poli, Poli suntem noi, asa ca mergem la ASU!"
:ymapplause: , Kerosen!

Asta e esenta!
S-a umflat ranza-n unii si vor neaparat sa dovedeasca faptul ca toti ni-s prosti si vanduti, doar pentru ca n-au exercitiul firesc al diversitatii opiniilor si deciziilor.
Si asta se vede cel mai bine in activitatea presei locale si in efervescenta topicelor anti-orice nu e pe placul lor.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by banatean_violet »

unceralbastru wrote:....fiecare a ales sa sustina practic o echipa noua, unii pentru performanta, altii pentru principii....
aha, pai inseamna ca in prezent echipele astea noi au ceva esential in comun:
ACS - performanta ... sublima dar lipseste cu desavarsire
ASU - principii ... sublime dar lipsesc cu desavarsire

:bere:
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by AndreiVajnaII »

Multumesc ca ma faceti sa ma simt batran....
:P
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by billy »

Cu riscul de a supara/jigni pe cineva sau sa imi iau ban am si eu o intrebare . Din galerie ( peluza S ) , nu cei care merg acolo doar pentru ca ii biletul mai ieftin , ci cei care merg si canta pentru poli ii cineva pe forum ca vreau sa il intreb ceva , sau aici sunt cei in varsta ce depana amintiri despre una alta si printre care discuta si despre ACS ?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by Pffv »

billy wrote:Cu riscul de a supara/jigni pe cineva sau sa imi iau ban am si eu o intrebare . Din galerie ( peluza S ) , nu cei care merg acolo doar pentru ca ii biletul mai ieftin , ci cei care merg si canta pentru poli ii cineva pe forum ca vreau sa il intreb ceva , sau aici sunt cei in varsta ce depana amintiri despre una alta si printre care discuta si despre ACS ?
LiLiaKu- ar fi cel mai potrivit sa iti raspunda . El nu e ...in varsta =)) si merge la peluza indiferent de bani ! ( de mici cu mustar nu garantez :)) )
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by englezul »

billy wrote:Cu riscul de a supara/jigni pe cineva sau sa imi iau ban am si eu o intrebare . Din galerie ( peluza S ) , nu cei care merg acolo doar pentru ca ii biletul mai ieftin , ci cei care merg si canta pentru poli ii cineva pe forum ca vreau sa il intreb ceva , sau aici sunt cei in varsta ce depana amintiri despre una alta si printre care discuta si despre ACS ?
Tinere, tocmai asta-i diferenta pe care speram ca ai obsrvat-o deja. Nu-ti da nimeni ban pe acest forum, numai ptr ca ne faci: bosorogi, mosnegi sau babaciuni :)) . Cum as putea eu sa ma supar pe copilul meu, nu ? Diferenta este ca de la noi poti afla si lucruri interesante legate de POLI, dinaintea perioadei BkP. Adica perioada aia in care nu a prea fost nici iures si nici pocnitori, doar Gaudeamus si cel mult un "vafanculo". Poti participa la o cafenea sa te convingi. Daca vrei iures, pocnitori si fumigene, Liliaku este omul tau :D
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by LILIaKu- »

Adica io is pocnitoare? =))

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by englezul »

LILIaKu- wrote:Adica io is pocnitoare? =))

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
=)) :)) =))
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by billy »

Vroiam sa intreb daca nu putem face cumva sa refacem atmosfera in Peluza S ca pe vremuri . Poate daca am muta galeria in T2 sau T1 i-am face si pe cei de acolo sa cante . Dar daca nimeni nu vrea , ii ok si asa , o echipa homeless care nu i se arata sa fie incurajata doar de niste asa zisi suporteri care vor sa vada un meci de fotbal live ...
Post Reply