Galerie ACS Poli Timisoara

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
Raul
Posts: 9
Joined: Fri Oct 05, 2012 10:33 am

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by Raul »

Vom intra cu totii pe forum , cel putin nucleul nostru ..cat despre galerie , doar in timp o putem reface . acum 50 , peste 3 etape 100 si tot asa ..asta e ..am luat-o de la 0 ..
DOAR UN SINGUR CLUB , UN SINGUR ORAŞ , POLITEHNICA TIMIŞOARA !
apostolcristi
Posts: 15
Joined: Fri Sep 28, 2012 12:54 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by apostolcristi »

Raul wrote:Vom intra cu totii pe forum , cel putin nucleul nostru ..cat despre galerie , doar in timp o putem reface . acum 50 , peste 3 etape 100 si tot asa ..asta e ..am luat-o de la 0 ..
da Raul ai dreptate dar totusi la meciu asta am fost mai putini decat data trecuta
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by Ivanhoe »

apostolcristi wrote:
Raul wrote:Vom intra cu totii pe forum , cel putin nucleul nostru ..cat despre galerie , doar in timp o putem reface . acum 50 , peste 3 etape 100 si tot asa ..asta e ..am luat-o de la 0 ..
da Raul ai dreptate dar totusi la meciu asta am fost mai putini decat data trecuta
Parerea mea este sa aveti rabdare, cu rabdare in timp se poate face o galerie frumoasa. Nu uitati ca si anul trecut la meciurile normale de campionat prezenta era slaba in tribune. In consecinta si in galerie.

Spune Lao Tzu ca "o cale de un milion de mile incepe cu un singur pas", adica important este sa perseverati si sa construiti cu rabdare!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Raul
Posts: 9
Joined: Fri Oct 05, 2012 10:33 am

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by Raul »

apostolcristi wrote: da Raul ai dreptate dar totusi la meciu asta am fost mai putini decat data trecuta
Da... cu alba iulia , au fost mai multi copii ..acum am fost mai putini per total , dar au fost mai multi adulti in galerie ..este un plus , nu un minus .
DOAR UN SINGUR CLUB , UN SINGUR ORAŞ , POLITEHNICA TIMIŞOARA !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by DP 2-6 »

Lăudabilă iniţiativa băieţilor care au venit la T2, pentru a trezi la viaţă "sămînţarii", dar melodia "fraţilor" din Giuleşti, nu a fost deloc inspirtă, aşa că nu a avut sorţi de izbîndă. Mai trebuie încercat, dar cu alte melodii şi în momente în care tribuna e mai "înfierbântată".
apostolcristi
Posts: 15
Joined: Fri Sep 28, 2012 12:54 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by apostolcristi »

la urmatoru meci cu Argesu sper sa fim mai multi deobicei la meciurile cu Arges au fost multi spectatori
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by cristy2005ro »

poate ar trebui incercat ce a zis orangetm ..... sa revina galeria la T2
poate incet incet din cei ce merg acolo se alatura galeriei
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by englezul »

Lasati lucrurile sa se regleze de la sine. Aveti o obsesie legata de galerie. Nimic din ceeace se face fortat nu are sanse de izbanda, din contra irita si mai tare. La momentul asta galeria este direct proportionala cu numarul total de spectatori. Cand se va mari acest numar va creste si galeria, rabdare si tutun.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by ultraviola »

De moment ce pe bannerul de sub peluza scrie "am fost aici, vom fi mereu", gasesc ca ar fi o lipsa de consecvanta sa se mute galeria la tribuna.
Multi, putini, cati suntem, cantam la peluza si ducem steagul mai departe.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Galerie ACS Poli Timisoara

Post by banatean_violet »

Istoric, galeria care ani de zile a fost la tribuna a 2a a devenit celebra galerie a lui Poli din anii 70 prin intermediul careia publicul timisorean a fost perceput ca publicul nr.1 din fotbalul nostru in anii 70-80. Tin minte ca meciul de fotbal era urmarit in picioare de toti spectatorii nu doar de galerie, stateam jos in pauza. :) Doar mai tarziu prin anii 90 galeria s-a mutat la peluza sud, unde intr-adevar a dus la un alt nivel superior conceptul de galerie in fotbalul romanesc. O galerie de acest nivel nu cred ca ar avea loc la tribuna a doua si din motive de securitate nici nu cred ca li s-ar permite unor ultrasi infierbantati sa stea deasupra tunelului pe unde circula jucatorii si mai ales arbitrii ;)
La meciul cu luceafarul am vazut ca la un moment dat au venit doi baieti cu un megafon in zona vechiului loc al galeriei, nu stiu exact ce au incercat dar au renuntat destul de repede.

De acord cu englezul, in timp daca si echipa va creste in joc vor creste si nr de spectatori si galeria si atmosfera de pe stadion.
Post Reply