Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"

Relatiile cu suporterii altor echipe din Timisoara

1. Sunt de acord ca sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe.
18
23%
2. Nu sunt de acord sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe, ma intereseaza doar Poli.
4
5%
3. Sunt de acord sa nu ne mai jignim cu suporterii ASU SS Poli si sa incepem sa ne respectam intre noi indiferent ca sustinem proiecte diferite.
20
25%
4. Nu pot sa ii respect pe suporterii ASU SS Poli pentru ca m-a simt jignit de atitudinea lor si nu pot trece peste asta.
4
5%
5. Daca nu vad nimic pozitiv si de viitor in proiectul ASU SS Poli, sunt de acord sau sa ignor acest proiect sau sa nu il critic in termeni ofensatori, din respect pentru polistii de acolo.
12
15%
6. Nu sunt de acord cu proiectul ASU SS Poli si consider ca pot sa imi exprim dezaprobarea fata de el in ce mod vreau eu.
4
5%
7. Sunt de acord sa facem noi primi pasi spre o "impacare" cu polistii de dincolo si spre a avea o relatie de buna intelegere si de respect reciproc.
11
14%
8. Nu sunt de acord ca noi sa facem primi pasi!
7
9%
 
Total votes: 80
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Ivanhoe »

@unceralbastru: Te referi la mine? Nu inteleg cu ce am batjocorit? Nu te supara, dar tu gandesti ce spui? Este o practica in toata tara ca clubul sa plateasca benzina la autocar, chiar daca suporterii dau o suma modica pentru deplasare. Asta de cand lumea si pamantul! Asa a fost si la Poli! La afirmatia rauvoitoare despre arderea pixelilor am raspuns ca din moment ce sunt oameni care au mers pe banii lor in deplasari cu masina la distante mari, este total nedrept sa se arunce aici pe forum cu afirmatii generalizate dintr-un complex de superioritate!

Te rog sa precizezi la ce batjocura te referi ca eu nu vad nici una. Nu am insultat pe nimeni, am spus un adevar! Din contra afirmatia cu pixelii a fost aruncata aici cu intentia de a insulta!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

Pe "vremea" mea era obligatoriu sa stii de ...Penes Curcanul . Plecat-am noua din Vaslui , Si cu sergentul , zece ....samd , Crucea Sf. Gheorghe si a Romaniei Stea (acum nu cred ca se mai poarta asa ca ma refer doar la vremea mea !) . Pe baza unor documente destul de certe pot sa afirm insa ca la acel razboi au mai participat cateva zeci de mii de "anonimi" care nu au avut norocul mediatizarii de catre V. Alecsandri . Dar au fost . Inclusiv capitanul Moise Groza din Banat (nu a ars deci "pixeli" ...albastrii !) . Cati dintre cei de aici sau aiurea stiu de el ? Deci nu a fost daca noi/voi/eu/tu nu stim ? Sau nu conteaza daca noi/voi nu stim ? Interesant , intr-o societate "individualista" cum se propaga spiritul de "participare colectiva" . Daca nu ai fost cu noi nu ai fost ....deloc ! Daca ai fost prea "devreme" nu-i bine , daca mergi prea "tarziu" iarasi nu . Multe dezamagiri si situatii conflictuale sunt potentate de astfel de delimitari arbitrare si inutile . Fiind o tara libera poti scrie ce crezi de cuviinta (in limitele suportabilitatii ...moderatorilor) , mai grav este daca si crezi (in) exagerarile de tip polemic .
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by impossible »

Credeam ca s-a depasit momentul ... Dar unii si-au dorit prea mult ca Poli sa dispara ...

"Pe finalul întâlnirii (Poli-Giarmata 2-0) și-a făcut apariția la teren o mână de susținători ai celeilalte Poli din oraș, aceștia au scandat în încheiere împotriva lui ACS. A existat și un mic conflict, verbal, cu fani ai formației retrogradate în fața porții de intrare în baza de antrenament."

Sursa: https://www.pressalert.ro/2018/08/acs-p ... -giarmata/
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply