Costel Pantilimon

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Costel Pantilimon

Post by cristy2005ro »

Fostul portar al lui Poli, Costel Pantilimon, s-a însurat la Dumbrăviţa


Azi după masă la Primăria din comuna Dumbrăvița s-a oficiat o căsătorie mai deosebită, având în vedere că rolul principal l-a avut chiar renumitul Costel Fane Pantilimon, fostul portar al celor de la Politehnica Timișoara. Fotbalistul celor de la Manchester City și ai naționalei României în vârstă de 26 de ani a decis să o ia în căsătorie aleasa inimi chiar în fața primarului Victor Malac. Casa de piatră familiei Pantilimon!

Video aici: http://www.behelatv.ro/emisiune/220


CASA DE PIATRA!
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by orangetm »

Malac premarele, malac si Pasarila asta! :D

Casa de piatra, baiete! :ymhug:

Mi-am luat eu ban din cauza ta! #:-s
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by AndreiVajnaII »

Bani? ce bani? Esti impresaru lui? :P
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by orangetm »

Qu'est que tu dis? :-\
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by AndreiVajnaII »

orangetm wrote:Mi-am luat eu ban din cauza ta! #:-s
$-)
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by Deyan »

Casa de piatra Panti! %%-
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by LILIaKu- »

ahahah toti de aceeasi inaltime numai panti cu 2 capete peste ei. genial. casa de piatra!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Costel Pantilimon

Post by AndreiVajnaII »

Fostul portar al lui Poli, Costel Pantilimon care se afla in prezent sub contract cu echipa engleza Manchester City este la curent cu ceea ce se intampla in fotbalul timisorean si tine pumnii pentru trupa lui Velcea, pe care isi doreste sa o vada in prima liga.

“Ma bucur ca s-a mentinut proiectul acesta si ca au sanse mari de promovare. Cred ca intr-un final o sa se realizeze ceea ce se doreste. Felicit pe toata lumea care a luat parte la acest proiect si sper ca totul sa fie de bun augur la finalul campionatului”, a spus Pantilimon care a aparat culorile Timisoarei vreme de aproape sase ani, in perioada 2006-2011.
Desi considera ca Timisoara este casa sa, Pantilimon evita sa vorbeasca despre o posibila revenire la Poli, pe viitor. “E prea devreme acum sa vorbesc de astfel de lucruri, nu cred ca e cazul acum sa ma gandesc. Insa, le tin pumnii si ma bucur pentru fiecare rezultat al lor”, a mai spus Pantilimon.

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 26/02/2013
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Costel Pantilimon

Post by duranviola »

AndreiVajnaII wrote:Fostul portar al lui Poli, Costel Pantilimon care se afla in prezent sub contract cu echipa engleza Manchester City este la curent cu ceea ce se intampla in fotbalul timisorean si tine pumnii pentru trupa lui Velcea, pe care isi doreste sa o vada in prima liga.

“Ma bucur ca s-a mentinut proiectul acesta si ca au sanse mari de promovare. Cred ca intr-un final o sa se realizeze ceea ce se doreste. Felicit pe toata lumea care a luat parte la acest proiect si sper ca totul sa fie de bun augur la finalul campionatului”, a spus Pantilimon care a aparat culorile Timisoarei vreme de aproape sase ani, in perioada 2006-2011.
Desi considera ca Timisoara este casa sa, Pantilimon evita sa vorbeasca despre o posibila revenire la Poli, pe viitor. “E prea devreme acum sa vorbesc de astfel de lucruri, nu cred ca e cazul acum sa ma gandesc. Insa, le tin pumnii si ma bucur pentru fiecare rezultat al lor”, a mai spus Pantilimon.

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 26/02/2013
pfui, drace, daca citesc articolul cei de la D., sa vezi campanie de convingere asupra lui Panti ca asu e cea reala [-(
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Costel Pantilimon

Post by duranviola »

Panti a fost titular aseara, in meciul de FA Cup, impotriva celor de la Barnsley, a avut 3 interventii sigure, si acelea in repriza a doua...scorul spune totul : 5-o
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Post Reply