Mihai Dina

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Mihai Dina

Post by PSC »

Prenume: Mihai
Nume: Dina
Data nașterii: 15 Septembrie 1985 (27 ani)
Locul nașterii: Craiova, România
Înălțime: 1.87 m
Post: Mijlocaș ofensiv, atacant.
A mai jucat la:
2002-2004 Extensiv Craiova
2004-2005 FC Caracal
2005-2011 Universitatea Craiova
2011-2012 Mioveni
2012 Petrolul Ploieşti
2012 Győri ETO FC.
Image
Image
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Mihai Dina

Post by PSC »

Miha Dina, noul atacant de la ACS Poli Timişoara
S Poli are, de astăzi, un nou atacant. Mihai Dina, un jucător în vârstă de 27 de ani, s-a înţeles cu clubul timişorean pentru a juca din dina.conferetur pe “Dan Păltinişanu”. Mihai Dina a venit din postura de jucător liber de contract după ce în toamnă a jucat la Gyor, în Ungaria, formaţie de care s-a despărţit la sfârşitul anului, când i-a expirat contractul. Jucătorul crescut la Universitatea Craiova va fi al cincilea atacant din lotul lui Vali Velcea, după Boldea, Szekely, Enciu şi Boştină. Dina a declarat că a venit la ACS Poli cu perspectiva de a rămâne şi din următorul sezon la Timişoara, pentru a evolua în prima ligă. „Am venit pentru oraş, pentru suporteri, Timişoara e un oraş frumos care iubeşte fotbalul. Cele mai frumoase amintiri sunt meciurile dintre Universitatea Craiova şi Timişoara, suporterii sunt minunaţi şi aici. Colegii m-au primit foarte bine şi cu siguranţă vom promova, acesta e obiectivul nostru. Vreau să rămân şi pentru Liga I”, a declarat jucătorul, care a venit la primul său antrenamentul din această dimineaţă.

Mihai Dina a mai evoluat în Liga I la Mioveni şi Petrolul, pe lângă Craiova, şi va aduce un plus de experienţă în atac. Deși nu-i va fi uşor să se impună ca titular, atacantul spune că îşi doreşte să marcheze cât mai mult şi să devină golgheterul echipei. „Îmi doresc să marchez cât mai mult, nu pot să spun câte goluri. Să fim noi promovaţi şi vom vedea atunci câte goluri. Normal, vreau să fie cât mai multe”, a mai precizat Dina.

Deocamdată, pentru cantonamentul din Antalya, Vali Velcea are un lot de 24 de jucători în acest moment, cu tot cu juniorii Bărbuţ şi Bocşan. Antrenorul a spus însă că va lua 25 sau 26 de jucători în Turcia, astfel că, până miercuri, atunci când este programată plecarea, este foarte probabil să mai vină cel puţin un jucător.
pressalert.ro
Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Mihai Dina

Post by duranviola »

bine ai venit ! sper sa faci treaba buna !
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Mihai Dina

Post by DP 2-6 »

User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Mihai Dina

Post by cristy2005ro »

pfff ce goluri in acest video....daca asa joaca si la noi.....
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: Mihai Dina

Post by Partizan »

Cristi si mai ales in ce meciuri o dat gol !Cu Poli,Dinamo,Urziceni....etc!Daca va juca asa si la noi inseamna ca va fi bine!!!
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Mihai Dina

Post by Kerosen »



Daca te iei dupa videoclip l-ai avut pe cel mai bun atacant din istoria fotbalului :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Mihai Dina

Post by englezul »

Bafta !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Mihai Dina

Post by AndreiVajnaII »

Mihai Dina: “Nu e niciun conflict între mine şi cei de la ACS Poli”
http://www.banatsport.ro/mihai-dina-nu- ... -acs-poli/

Atacantul oltean se antrenează în continuare separat la arena “Dan Păltinişanu” deşi a fost expulzat din echipă de o lună de zile de tehnicianul Valentin Velcea. Mihai Dina pare împăcat cu decizia luată de bănăţeni şi recunoaşte că nu a dat randamentul aşteptat la Timişoara. Totuşi negocierile în privinţa întreruperii contractului său nu s-au încheiat.

Dacă Petre Goge s-a înţeles rapid şi a încheiat la 1 mai orice raporturi cu Timişoara, celălalt jucător pedepsit pentru prestaţiile din startul turului pare să nu se grăbească. Fostul atacant al Ştiinţei spune că va pleca în cele din urmă de la ACS Poli şi consideră că şefii echipei şi ai clubului s-au comportant corect faţă de el.

“Mă pregătesc separat deocamdată. Sunt negocieri, nu e vorba de vreun conflict cu cei din conducere, sunt oameni deosebiţi, nu ne-am certat cu nimic. Pur şi simplu nu a mers, se mai întâmplă cu unii jucători. Probabil o să se rezolve curând situaţia, pe cale amiabilă. Mă bucur că echipa promovează, sunt 99% în Liga I. Eu am alte opţiuni la vară şi am rămas la Timişoara ca să mă antrenez”, ne-a spus Dina.

Atacantul de 27 de ani evită să spună care sunt cauzele pentru care nu s-a înţeles deja cu timişorenii, cert e că vrea să-şi continue cariera la un alt club din vară. Mihai Dina mai avea un an de contract cu ACS Poli şi e plătit la zi de club. Cel mai probabil el va ajunge la o echipă din zona Olteniei, la Severin, care l-a dorit şi în iarnă, sau poate chiar la noua echipă a Craiovei.

“Acelaşi lucru mi-a spus şi mie antrenorul. Nu m-am acomodat, asta e tot. Da, poate puteam să demonstrez mai multe dacă mai stăteam dar nu am profitat de şansele avute”, a adăugat fostul vârf al lui Gyor ETO.

175 de minute a evoluat Mihai Dina pentru ACS Poli în Liga a II-a, timp în care nu a reuşit să marcheze niciun gol
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Mihai Dina

Post by englezul »

Decizii pripite ale conducerii. Daca se judeca cu aceeasi unitate de masura treisferturi din lot trebuia pus pe liber, iar unii dintre jucatori ( Szekely de exemplu) puteau sa fie si impuscati in genunchi deja !
Post Reply