Ianis Zicu

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Ianis Zicu

Post by cristy2005ro »

Unul din jucatorii care au ramas atasati de Poli si dupa ce a plecat de aici

Daejeon Citizen - Gangwon 5-3

Hattrick Zicu pentru oaspeti! Felicitari!
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Ianis Zicu

Post by Ivanhoe »

Zicu, il vrem inapoi :)
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Ianis Zicu

Post by O.m,i' »

Da, din pacate Zicu a avut mereu probleme cu kilogramele si cu accidentarile, altfel ar fi ajuns un mare jucator al Romaniei, si de ce nu, al Europei de Est. Cat despre atasament fata de culorile violete (pt ca tehnic albul nu e o culoare), nu cred ca poate fi vorba in era iancu. Toti au jucat pt f multi bani. Acum ca unii au fost baieti simtiti asta e altceva (un gigi bucur, chiarvsi un zicu sau uhrin). Singurul insa care a ramas atasat de Poli mi se pare Ema Osei. Si asta prin blestemele pe care ni le a aplicat. Tuti craciunescu.. si ala ne a distrus sistematic.
Deci Varga timofte vlaicu dan paltinisanu, silviu bindea, chiar un gushi-gol sau van der velcea (chiar daca e olandez) -astia sunt jucatori care simt ceva deosebit pentru culorile violete (pt ca tehnic, albul nu e o culoare) si pe care i am iubit cu totii si imbratisat ca si polisti getbetget.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Ianis Zicu

Post by Ivanhoe »

Zicu cu oricate kilograme in plus ar da clasa in Liga I si ar fi golgheter ca sa numai zic in liga II-a ;;)

Astazi jucatorii/antrenorii sunt mercenari, totusi dintre cei straini, din exemplele tale, eu zic ca Uhrin/Zicu si Bucur chiar s-au atasat macar putin de Poli.

Eu unul nu m-as supara sa ii vad inapoi :)
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Ianis Zicu

Post by duranviola »

Triplă pentru Zicu în Coreea de Sud

Ianis Zicu a reuşit primul hat-trick pentru echipa la care este împrumutat, Gangwon FC, dar şi aşa, nu a putut evita eşecul în jocul din deplasare cu Daejon Cutizen. Adversarul s-au impus cu 5-3, deşi machidonul a fost omul partidei.

Gangwon evoluează în play-out-ul primei ligi din Correa de Sud, unde a obţinot o victorie, un egal şi un eşec - în meciul de faţă. Zicu are 5 goluri pentru această echipă, dar şi 6 reuşite pentru echipa de la care este împrumutat, Pohang Steelers, vicecampioana en-titrem dar doar locul 5 în play-off.

http://www.banatsport.ro/stiri/video-tr ... eea-de-sud
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ianis Zicu

Post by englezul »

Piturca ?
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Ianis Zicu

Post by cristy2005ro »

ca tot ziceam mai sus de hattrickul marcat de el saptamana trecuta,mai jos un rezumat al partidei si golurile lui Zicu:



la primul lui gol,al doilea al meciului ce l-a invartit in careu pe fundasul advers pana a sutat...

PS: ce tare,i-au scris pe tricou numele in coreeana
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Ianis Zicu

Post by duranviola »

Ianis e jucatorul momentului in K-League dupa doua meciuri de senzatie la Gangwon!

Dupa ce a dat 3 goluri in partida cu Daejeon Citizen, pierdut etapa trecuta de echipa lui cu 5-3, Zicu a facut iar show in Asia! A batut-o de unul singur pe Daegu!

A marcat de doua ori si a oferit assistul pentru faza care a incheiat meciul! Gangwon a batut cu 3-0 si e pe penultimul loc in play-out, la 5 puncte de Sangmu, singura care retrogradeaza daca se pastreaza clasamentul actual.

Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Bogdan
Posts: 13
Joined: Fri Oct 05, 2012 11:46 am

Re: Ianis Zicu

Post by Bogdan »

Ce jucător, Zicu, şi ce vremuri am trăit cu Poli ... :-! ^:)^
De s-ar mai întoarce roata ... %%-
Forza Viola !!
\m/
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Ianis Zicu

Post by orangetm »

Am gasit un montaj excelent cu Ianis Zicu... :ymapplause:

Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply