Fosti jucatori si antrenori

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by cristy2005ro »

Image
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by LILIaKu- »

jesus... ce face bucurestiul din om...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by PSC »

Și eu care credeam că el sâmbătă seara merge la bibliotecă să citească... @-)
Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by Ivanhoe »

Din gsp.ro

"Gemenii Arman şi Artiom Karamian (33 de ani luna viitoare) negociază cu o formaţie de divizie secundă, după ce n-au mai jucat de un an şi jumătate

Armenii vor să revină în fotbal, după ce în ultimele 18 luni nu au jucat nicăieri şi sînt în tratative cu ACS Buftea! În prezent, Buftea ocupă penultimul loc în Seria B1.

Fraţii Karamian au jucat în Liga 1 şi la Rapid, Steaua sau Poli Timişoara."
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by englezul »

Cea mai mare mwuie din viata lor si-au luat-o de la Iancu atunci cand au intins coarda cu prelungirea contractelor si preamaritul enervat le-a dat viteza. Doi rahati, sa nu mai aud veci de ei :ymsick:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by orangetm »

englezul wrote:Cea mai mare mwuie din viata lor si-au luat-o de la Iancu atunci cand au intins coarda cu prelungirea contractelor si preamaritul enervat le-a dat viteza. Doi rahati, sa nu mai aud veci de ei :ymsick:
Like aici, pana iti faci cont de feisbuc... :D

(y)
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by O.m,i' »

Corect: sunt printre cei mai penibili gemeni ce au evoluat vreodata la Poli. Ei si Canu n-au ce sa se mai autopropuna la noi pt ca ar fi doar niste elemente destabililizatoare in bucataria interna dar si in cea internationala. Sa fie clar: la Poli nu joci doar cu gandul la vei pune pe masa familiei, in propria bucatarie! Ia sa (ne) mai slabeasca!
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by cristy2005ro »

arman karamyan e antrenor la copii si juniori la chiajna



Fostul fotbalist armean de la Steaua sau Timişoara, Arman Karamian, a devenit antrenor la juniorii Concordiei Chiajna | Libertatea.ro


Arman Karamian (32 de ani) a devenit antrenor la o grupă de juniori a Concordiei Chiajna, unde îi antrenează şi pe cei doi fii ai săi, Surik şi Meher, pe care îi vede peste ani selecţionaţi în echipa naţională de fotbal a României.


Arman locuieşte într-o vilă pe care şi-a construit-o în Chiajna şi a început în urmă cu două luni, după ce a luat examenul pentru Licenţa A UEFA, să antreneze pe gratis grupa de juniori ai Concordiei născuţi în 2003, unde încearcă să dezlege câteva din secretele acestei meserii. ”Am Licenţa A UEFA, deci pot fi secund în Liga 1 sau antrenor principal în ligile inferioare. Am preferat, însă, să o iau de jos, de la grupele de juniori. E mai greu cu ei, pentru că trebuie să le explici fiecare lucru în parte, dar au răspuns bine la ce le-am cerut şi am văzut deja o îmbunătăţire. E dificil să fii şi jucător, dar şi antrenor. Ca sportiv e o muncă fizică, dar ca antrenor trebuie să gândeşti foarte mult. Am noroc că am jucat fotbal 25 de ani şi sunt lucruri pe care le poţi învăţa doar dacă ai fost pe teren. E posibil ca din vară să preiau, împreună cu fratele meu, Artiom, Chiajna II, care evoluează în Liga a III-a”, spune armeanul.

Fostul fotbalist al Rapidului, Timişoarei şi al Stelei, spune că nu a renunţat la gândul de a mai juca fotbal: ”Există şi posibilitatea să mă reapuc de fotbal, dacă voi avea vreo ofertă tentantă. Fizic, mă simt bine, nu m-am îngrăşat decât un kilogram, alerg şi fac abdomene în fiecare zi. În plus, copii au multă energie şi trebuie să mă ţin după ei”.

Îşi vrea fiii sub tricolor
Arman Karamian are doi fii care se pregătesc împreună cu grupa sa de juniori de la Chiajna. ”Vorbesc cu Surik şi îi explic ce trebuie să facă. Încă e mic, are 8 ani, dar joacă cu băieţi cu un an mai mari ca el. E mai uşor, dacă ai părintele fost fotbalist, eu a trebuit să învăţ totul de la zero. Fiul mai mic, Meher, are 6 ani şi joacă la aceeaşi grupă. Ne-am stabilit în România şi sper ca până în decembrie poate primesc cetăţenia română. Poate copii mei vor juca pentru echipa naţională a României”, mărturiseşte Karamian.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by AndreiVajnaII »

Un articol foarte interesant despre Tosaint Ricketts si cam cum e vazut fotbalul romanesc dintr-o tara civilizata.
http://www.avenueedmonton.com/articles/ ... ing-played
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Fosti jucatori si antrenori

Post by banatean_violet »

Nu s-au prea documentat cum e cu regiunile istorice de la noi. Altfel, intr-adevar interesant.
Post Reply