Marko Marovici

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Marko Marovici

Post by PSC »

Image
Data Nasterii: 30 Ianuarie 1983
Locul Nasterii: Belgrade, SFR Yugoslavia
Inaltime: 1.83 m
Post: Fundas stanga
Numar tricou: 19


CARIERA

*Partizan Belgrade (2001-2007)
->FK Teleoptik (2001-2004) - 50 meciuri
->Rad Belgrade (2004-2005) - 13 meciuri
->FK Obilić (2005-2006) - 25 meciuri
->Radnički Pirot (2006-2007) - 18 meciuri
*Čukarički Stankom (2007-2009) - 29 meciuri
*Gaz Metan Medias (2009-2011) - 12 meciuri
*Dinamo Tbilisi (2011) - 4 meciuri
*Pécsi MFC (2011-2012) - 18 meciuri
*ACS Poli Timisoara (2012-prezent)

-la juniori a jucat pentru Partizan Belgrad
Image
cernetezeanul
Posts: 235
Joined: Tue Oct 09, 2012 10:39 am

Re: Marko Marovici

Post by cernetezeanul »

Mrko Marovici, șahistul de la Poli

Dacă despre fotbaliști se spune că au ochi doar pentru mașini luxoase și femei frumoase, despre Marko Marovici se spune că etse unul care un hobby mai puțin ieșit din comun pentru practicanții sportului cu balon rotund. Fundașul stânga venit în vara anului trecut la Poli e un împătimit al șahului și ori de câte ori are ocazia își provoacă colegii la o partidă. Din păcate pentru el niciunul nu a reușit să-l bate. ”Joc cu Boștină, cu Gherasim, dar îi bat. Dacă ar mai fi alții îi aștept cu drag”, spune acesta.

http://www.tmpress.ro/2013/01/09/marko- ... timisoara/
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Marko Marovici

Post by AndreiVajnaII »

Fain articol. Imi place sa aud ca mai exista si jucatori de fotbal care-si folosesc capul. (hahaha)
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Marko Marovici

Post by englezul »

Se pare ca este incomparabil mai bun la sah decat la fotbal !
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Marko Marovici

Post by diegis37 »

cernetezeanul wrote:Mrko Marovici, șahistul de la Poli

Dacă despre fotbaliști se spune că au ochi doar pentru mașini luxoase și femei frumoase, despre Marko Marovici se spune că etse unul care un hobby mai puțin ieșit din comun pentru practicanții sportului cu balon rotund. Fundașul stânga venit în vara anului trecut la Poli e un împătimit al șahului și ori de câte ori are ocazia își provoacă colegii la o partidă. Din păcate pentru el niciunul nu a reușit să-l bate. ”Joc cu Boștină, cu Gherasim, dar îi bat. Dacă ar mai fi alții îi aștept cu drag”, spune acesta.

http://www.tmpress.ro/2013/01/09/marko- ... timisoara/
eeee te lasa si el sa castigi :D
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Marko Marovici

Post by cristy2005ro »

Primul episod al emisiunii ”Polist de meserie” il are invitat pe Mariovic

episodul complet:



filmarea a avut loc duminica,la o zi dupa victoria cu Luceafarul
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Marko Marovici

Post by AndreiVajnaII »

Jucatorul lui ACS Poli, Marko Marovic, dupa eliminarea din meciul cu Mediasul: ‘Le cer scuze colegilor si celor din staff’

Fundasul sarb a luat doua caronase galbene intr-un interval de doar 6 minute si si-a lasat echipa in zece, tocmai dupa ce Gaz Metan Medias reusise sa egaleze si cand mai era mai putin de un sfert de ora de joc.

“A fost acel neplacut minut 77 cand am vrut sa lovesc mingea, am mers spre minge dar, din pacate, adversarul a ajuns inaintea mea. Meritat am primit cel de-al doilea cartonas galben… Pot sa spun ca in acel moment totul s-a naruit in mintea mea, am lasat echipa in inferioritate numerica, in zece oameni, la scorul de 1-1. Vreau sa le cer scuze pe aceasta cale colegilor de echipa si celor din staff-ul tehnic si vreau sa le multumesc ca prin aceasta victorie mi-au mai indulcit din amaraciune”, a spus Marko Marovici.

“E greu sa explic cum am putut sa iau doua cartonase galbene unul dupa altu, pur si simplu asa e fotbalul, imprevizibil. Cu siguranta ca daca as fi stiut, nu as fi avut acea reactie. Mi-am dorit foarte mult sa castig si poate am cazut si in partea celalata din prea multa dorinta”, a adaugat fundasul stanga a evoluat in trecut pentru Gaz Metan Medias si inaintea meciului a anuntat ca are o motivatie speciala sa castige jocul cu fosta sa echipa: “In mod paradoxal, aavand in vedere cele intamplate, poate eu am fost cel care si-a dorit cel mai mult sa castige in partida de luni si am fost cel mai fericit jucator ca am reusit sa castigam. Asta in primul rand pentru ca am luat cele trei puncte dar si pentru ca Gaz Metan era fosta mea echipa”, a mai spus Marovic.

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 06/08/2013

A avut ghinion la faza aia. In rest a jucat foarte bine.
User avatar
timisoara1990
Posts: 76
Joined: Tue Jul 02, 2013 7:38 pm

Re: Marko Marovici

Post by timisoara1990 »

este unul din jucatorii sub medie din primul 11 care ar trebuii inlocuiti, alaturi de boldea si nicola. nustiu asa cred eu
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Marko Marovici

Post by jamais »

Pe Nicola nu l-ai vazut pe postul sau (fundas stanga). Eu nu l-as pune inca pe lista pentru ca l-am vazut doar mijlocas stanga.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Marko Marovici

Post by englezul »

jamais wrote:Pe Nicola nu l-ai vazut pe postul sau (fundas stanga). Eu nu l-as pune inca pe lista pentru ca l-am vazut doar mijlocas stanga.
Corecta observatia !
Post Reply