Silviu Bălace

Legende ale fotbalului timisorean
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Silviu Bălace

Post by Pffv »

holstein wrote:Astazi ai fost inima si creierul echipei. BRAVO!!!
Parca e mai bine la mijloc decat in banda . Se vede maturitatea si nu are parte de suprasolicitari repetate de sprint .
Se potriveste "functiei" de capitan de echipa .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Silviu Bălace

Post by orangetm »

Asta e unul pe care un "asudeontolog" nu il poate retine.

Ba, luati filmele lui Trotica, daca nu va amintiti pe cine sustineam in 2004!

Lecitina, cat ii lecitina? 8-|
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Silviu Bălace

Post by Ivanhoe »

Multumim lui Silviu pentru prezenta la cafenea!
Si inca o data felicitari pentru jocul de la Targu Mures!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Silviu Bălace

Post by LILIaKu- »

un caracter extraordinar.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Silviu Bălace

Post by englezul »

LILIaKu- wrote:un caracter extraordinar.
Imi amintesc totusi unele chestii din trecut care nu-l avantajeaza.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Silviu Bălace

Post by DP 2-6 »

Nedved din Banat ar putea avea un urmas in fotbal. David Balace vrea sa calce pe urmele tatalui sau

Fiul lui Silviu Balace joaca in prezent la grupa de copii nascuti in 2004 a LPS Banatul si este innebunit dupa fotbal. Capitanul lui ACS Poli recunoaste ca si-ar dori ca fiul sau sa faca fotbal de peformanta.
”Deocamdata, David mai are de crescut in joc, dar munceste si asta e bine. Mai are de invatat multe, mai e mult pana departe, dar e constiincios si asta ma bucura cel mai mult”, spune jucatorul lui ACS Poli. ”Imi place mult fotbalul, as vrea sa ajung ca Messi. Dar, imi place si de Nedved, cum i se zicea lui tata”, spune David. ”Joc fotbal si acasa cu tata, vreau sa invat cat mai multe. M-am bucurat foarte mult ca s-a intors tata la Timisoara, eu am sperat mereu ca o sa vina iar la Poli”, a adaugat David.
Balace jr. joaca deocamdata si mijlocas si atacant. ”Deocamdata joaca mai mult mijlocas, dar probabil ca e in cautarea postului, sper sa-l gaseasca la momentul potrivit si sa ajunga fotbalist pentru ca asta isi doreste si sincer, imi doresc si eu. Chiar ma roaga , de cand am luat vacanta, sa mergem sa-l antrenez, sa facem pregatire suplimentar”, a mai spus Silviu Balace.
Multumit de anul 2012

Capitanul lui ACS Poli marturiseste ca pentru el, anul 2012 a fost unul aproape perfect. ”A fost un an bun, ma bucur in primul rand ca am fost sanatos, ca am reusit sa promovez ,in vara, cu Severinul si cel mai mult si cel mai mult ma bucur ca am reusit sa ajung din nou la Timisoara si sa dau peste o echipa foarte buna, atat din punct de vedere organizatoric, al conducerii tehnice si administrative, cat si a jocului si asta ne da mare incredere pentru obiectivele pe care ni le-am propus. Era visul meu sa joc iar la Poli si s-a implinit! E adevarat cand se spune ca niciodata nu e prea tarziu”, mai spune Balace.
Mos Craciun polist

Silviu Balace a marturisit ca imediat dupa finalul turului, Mos Craciun a venit la toti jucatorii de la ACS Poli, cu primele meritate pentru rezultatele obtinute. ”Mosul a venit, nu au fost nici un fel de probleme, chiar pot sa spun ca nu am mai intalnit asa pana acum si am fost si eu la atatea echipe. Si cred ca si in viitor , calitatea financiara nu se va deteriora. Si asta conteaza cel mai mult la un club, pentru ca nu vor aparea nici altfel de probleme, te simti altfel cand ai si o siguranta financiara, e foarte important si acest aspect, pentru ca, daca psihic esti ok, totul merge bine”, a mai spus Balace
http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 29/12/2012
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Silviu Bălace

Post by Ivanhoe »

Ai dat siguranta la mijlocul terenului!
Felicitari!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Silviu Bălace

Post by AndreiVajnaII »

Chiar s-a simtit pozitiv prezenta lui in teren azi si in prima repriza de la Slatina.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Silviu Bălace

Post by DP 2-6 »

Silviu Bălace ÎNGROAPĂ SECUREA: “Am hotărât să îmi diminuez contractul”

După ce în vară s-a aflat la cuţite cu conducerea clubului ACS Poli, după ce fusese exclus din lotul primei echipe, iar apoi trimis ca antrenor la “satelit”, Silviu Bălace şi-a schimbat total optica. Odată cu venirea lui Aurel Şunda pe banca tehnică, a fost reprimit în echipă şi, mai mult decât atât, astăzi a decis să îşi micşoreze contractul cu peste 40%, doar pentru a juca pentru alb-negri.

“Eu am fost cel care am hotărât să îmi diminuez contractul. Oricum, nu pot uita lucrurile mai puţin plăcute care mi s-au întâmplat în vară, dar din fericire, mi-a fost dat să mai întâlnesc oameni cu coloană vertebrală, care au înţeles că eu trebuie să mă întorc la echipă. Eu asta mi-am dorit, să joc fotbal, pentru că simt că mai pot. Nu regret nimic, sper să fiu sănătos, echipa să îşi îndeplinească obiectivul. Nu în ultimul rând, vreau să fiu lăsat în pace, pentru că în ultima vreme am fost monitorizat atent din toate părţile. Peste tot unde am fost am lăsat de la mine, dar în România nu eşti apreciat pentru astfel de gesturi. Referitor la lucrurile mai puţin plăcute, normal că mi-e greu să trec peste ele, dar poate uşor-uşor voi reuşi să uit de toate. Timpul va demonstra dacă gestul meu va fi apreciat”, şi-a explicat Bălace surprinzătoarea decizie.

Fotbalistul în vârstă de 35 de ani spune că, din punctul său de vedere, se află la cea mai bună formă fizică şi e gata să îşi ajute echipa. “Sunt la nivel 100% din punct de vedere fizic. Mă simt foarte bine revenind pe gazon. Aşa cum am mai spus, atunci când iniţial am plecat, mi-am făcut geanta, dar nu am scos nimic din ea. Nu exista niciun motiv să nu joc fotbal, n-am păcălit niciodată fotbalul şi n-am venit la Timişoara să păcălesc pe cineva”, a mai spus Bălace.

Silviu Bălace nu exclude ca,în momentul în care va decide să îşi pună ghetele în cui, să accepte un post de antrenor la o grupă de juniori sau la “satelit”. “Pe viitor aş accepta poate un post de antrenor, dar niciodată nu mi-a plăcut să mă gândesc prea departe. Momentan îmi văd de cariera de fotbalist şi vom vedea ce se va întâmpla”, a încheiat Bălace.
http://www.banatsport.ro/silviu-balace- ... ontractul/
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Silviu Bălace

Post by duranviola »

eu cel putin apreciez gestul tau de a renunta la o parte din contract...in conditiile in care, in tara asta nenorocita, exista oameni care nu au serviciu, traiesc de pe o zi pe alta, etc, etc,

problema este daca banii economisiti vor fi folositi cu mare bagare de seama de catre cei care au asta in fisa postului....iar aici ma indoiesc

:bravo:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Post Reply