Alexandru Boștină

Legende ale fotbalului timisorean
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Alexandru Boștină

Post by diegis37 »

LILIaKu- wrote::D
pai daca ar fi jucat si Bostina atatea minute cate a avut Boldea pana acum ,pai atunci avea....10 goluri Bostina la activ :D
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Alexandru Boștină

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Fara "mistocareala" ieftina , de data asta chiar s-a simtit cand a intrat !
si cum a fost ieri? mhhh? ;)
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Alexandru Boștină

Post by DP 2-6 »

Pffv wrote:Fara "mistocareala" ieftina , de data asta chiar s-a simtit cand a intrat !
S-a simţit bine de tot, cunoaşte jocul, nu fuge fără folos, ca cel shimbat.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alexandru Boștină

Post by Pffv »

Vad ca si-a pus in gand sa-l imbolnaveasca pe Diegis37 , ba pe langa, ba in bara ! Pe luni in plasa ...interioara !
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Alexandru Boștină

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Vad ca si-a pus in gand sa-l imbolnaveasca pe Diegis37 , ba pe langa, ba in bara ! Pe luni in plasa ...interioara !
Netelevizat nu joaca .
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Alexandru Boștină

Post by Ivanhoe »

Alex Boştină: Suntem siguri pe jocul nostru în majoritatea timpului


Atacantul timişorean crede că dacă el şi colegii săi erau concentraţi şi determinaţi pe toată durata jocului, nu ar fi pierdut două puncte cu FC Argeş. Alex Boştină a mai spus că rezultatul e echitabil în condiţiile în care oaspeţii au avut o ratare mare pe final.
„În ultimele minute pe care le-am jucat eu i-am simţit foarte motivaţi pe colegi. Începem să donăm puncte ca şi cu UTA. Puteau să ne dea şi ei al treilea gol, dar noi trebuia să câştigăm. Ei au decis să facă acele gesturi (simulări), noi am încercat să ne impunem stilul. Ţinând cont că au scăpat şi singur cu portarul rezultatul e echitabil”, a declarat Boştină.

Folosit cu precădere pe final, atacantul lui ACS Poli recunoaşte că mai sunt şi căderi în jocul echipei deşi alb-negri se străduiesc să domine partidele din B2. „Fiecare spune ce crede, noi am întors la 2-1 când mai erau câteva minute... Ne-a lipsit concentrarea şi mai multă încredere. Noi dăm totul şi la antrenamente, în teren contează cum e şi adversarul. Suntem siguri pe jocul nostru în majoritatea timpului”, susţine vârful crescut la Poli.

Alex Boştină a marcat 3 goluri şi a oferit două „assist”-uri în nouă apariţii în acest sezon de Liga a II-a (250 de minute jucate).

C. B.

banatsport.ro

http://www.banatsport.ro/stiri/alex-bo% ... a-timpului
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Alexandru Boștină

Post by cristy2005ro »

Boștină, cinci bucăți în "Municipiu"! ACS Poli II, lideră după tur

ACS Poli II a încheiat marți turul Campionatului Municipal cu o victorie la scor, 12-1 cu Tricoul II. Atacantul Alex Boștină a marcat de cinci ori pentru echipa secundă. Aceasta ocupă prima poziție în seria a II-a, cu un record perfect, 10 din 10 și e urmată în clasament la șase puncte distanță de Flacăra II.

Cu cinci jucători din lotul de Liga a II-a, elevii lui Octavian Benga nu au avut probleme în etapa 11. După un 3-2 pe terenul Frontierei, ACS Poli II a încheiat "en fanfare" turul, 12-1 cu Tricoul II. Pe lângă Boștină, pentru echipa a doua au mai evoluat de la "seniori" Gherasim, Iovan, Bocșan și Daminuță, ultimii trei trecându-se la rândul lor, o dată, pe lista marcatorilor. Sorescu, Radosav, Lihoni și Duțu, au semnat restul reușitelor gazdelor.

ACS Poli II: Gherasim - Iovan, Bocșan, Miheț, Lihoni - Sorescu, Daminuță, Pârvulescu, Duțu - Boștina, Radosav. Au mai intrat: Ciobanu, Rus și Opriș.

http://www.banatsport.ro/stiri/bo%C8%99 ... %C4%83-tur
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Alexandru Boștină

Post by duranviola »

Boștină, cinci bucăți în "Municipiu"!

incalzirea pentru Oradea !!
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Alexandru Boștină

Post by diegis37 »

diegis37 wrote::lol: :lol:
uite cum apar L-)
este unul din cei mai promitatori jucatori,
am numai doua probleme
1 antrenorul nu il joaca tot meciul
2 sper sa aibe un contract luuuung cu noi ,caci altfel este rapid luat de alta echipa
3.schibare de tricou urgenta din retur,va rog :) abia acum am inteles de ce nu joaca :D :-o
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Alexandru Boștină

Post by DP 2-6 »

Alexandru Bostina evita sa vorbeasca despre motivele pentru care si-ar dori despartirea de ACS Poli: Situatia e neclara


Managerul lui ACS Poli, Calin Rosenblum a anuntat ca Bostina si-a exprimat dorinta de a se desparti de gruparea timisoreana. Jucatorul a lasat de inteles ca ar ramane, insa in anumite conditii.
”Deocamdata nu e nimic concret. Sunt situatii in care trebuie discutat, nu e vorba ca, pleci si gata. Am vorbit cu domnul Rosenblum, lucruri minore, nu vreau sa facem un caz din asta, nu vreau sa intru in amanunte acum. Sunt lucruri neclare, trebuie puse la punct si timpul le va rezolva. Situatia e neclara si sper sa se stabilieasca”, a spus Bostina.
Desi conform spuselor lui Rosenblum principalul motiv pentru care atacantul si-ar dori sa plece ar fi dorinta de a juca mai mult, Bostina a evitat sa vorbeasca desre ceea ce il nemultumeste, afirmand doar ca nu e vorba de partea financiara sau de vreo neintelegere cu colegii de echipa ”Nu e vorba de bani, iar relatia cu colegi e foarte buna, nu am reglari de conturi cu nimeni, ii stiu pe toti si eu consider ca sunt o fire sociabila, nu am de ce sa port ura, dusmanie”, a spus Bostina, care a marturisit ca nu regreta faptul ca a ales ACS Poli in vara: ”Nu regret, a fost optiunea mea. Chiar daca am avut si alte optiuni, daca aici am ales, nu am ales cu regret sau cu inima rea”.
Intrebat de planurile pentru acest an, Bostina nu a exclus clubul timisorean din obiectivele sale. ”Eu imi doresc sa merg cat mai bine si cu echipa si personal. Acum vorbesc de ACS Poli, pentru ca aici sunt, ce se va intampla maine-poimaine, nu am de unde sa stiu. E posibil sa raman in continuare aici. Mai am contract pana in vara, este si o optiune de prelungire, o sa vedem”, a mai spus atacantul.
Alexandru Bostina a bifat 290 de minute in acest sezon al Ligii a II-a, marcand 3 goluri.
http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 11/01/2013
Post Reply