Discutii despre echipele de copii si juniori

Totul despre grupele de copii si juniori polisti
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Nu stiu cum s-a pierdut Balaure prin discuția asta.
Au uitat ca baiatul intra in ultimele 6 luni si cand s-au trezit al mic a taiat-o. Partea proasta este ca nimeni din club nu se pricepe, nu are viziune...
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by AndreiVajnaII »

A taiat-o unde? La pescuit la Dunare?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:A taiat-o unde? La pescuit la Dunare?
Acasa la Caransebes, parca am citit undeva...
Last edited by englezul on Thu Jun 25, 2015 11:35 am, edited 1 time in total.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by AndreiVajnaII »

La Turnu-Severin - scrie pe pagina anterioara. :P

Asta vroiam sa sa spun, nu cred ca moare nimeni dupa Balaure. Nu e o pierdere, chiar de a fost o greseala cum spui tu. Daca era bun, acuma se antrena cu o echipa, nu statea acasa. Poate mai creste, cine stie, dar merita 1500 de euro pe luna ca sa afli, dupa ce l-ai monitorizat de aproape timp de un an jumate? Eu zic ca nu.

Oricum, ideea era ca el e in plus in toata discutia asta. Altele sunt problemele.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by orangetm »

Cand te gandesti ca orice euro public aici e plans cu lacrimi de crocodil si blesteme si orice euro milos acolo, chiar si pulele botswaneze, is mana cereasco-moraliceasca, mai-mai sa il intelegi si pe un antonbeton.
:D
Daca nu ar fi pura fatarnicie in ambele ipostaze, parca m-as baga si eu la o dezbatere pe tema data.
Dar cum e...

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by LILIaKu- »

Pai si la Dragomir ce era sa ii faca? A vrut sa plece si a plecat. Din pacate la 16 ani clubul nu are ce face.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by AndreiVajnaII »

Si eu zic ca pe Dragomir nu puteai sa-l tii. Dar totusi clubul putea sa faca mult mai mult. Vedeti interviul de pe gsp.ro cu el in care spune un pic si ce a simtit pentru Poli. Poate daca primea mai mult respect si atentie, poate ar fi gandit altfel.

Oricum, nu e vorba numai de el. Acuma cei din club pot spune tot timpul ca daca a plecat vreun junior, asta e, era prea bun, n-aveam ce sa-i facem. Si vom ramane tot timpul cu cei care n-au sanse mai bune altundeva. Nu poti sa-i tii pe toti, dar macar incearca ceva. Deocamdata cei din club stau cu mainile in san indiferent de caz si asta e problema. Nu e vorba de dat cu pumnul in masa, dar trebuie sa se puna pe discutii si sa vina macar cu niste propuneri: "Ce putem face ca sa avem mai multe sanse sa-i tinem?" "Nimic" nu e un raspuns acceptabil.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by LILIaKu- »

M-ar deranja foarte tare sa plece undeva in tara cat timp sunt juniori. Chiar si la Steaua. Dar din pacate daca ii oferteaza la 16 ani Arsenal, Barcelona, Bayern etc se vor duce. Nu doar pentru ca sunt platiti mai mult, dar si pentru ca se gandesc ce conditii au acolo, ce antrenori au, etc. Ianis Hagi s-a dus la Fiorentina, un club sub Arsenal ca juniori si mai ales ca promovare de juniori la echipa mare...

Cred ca Arsenal era cel mai nasol club din lume pentru noi sa si-l doreasca pe copil. Pentru ca ei sunt probabil cea mai puternica echipa dupa Barcelona care promoveaza foarte multi juniori. Sincer, cat sunt eu de polist, daca era copilul meu il sfatuiam sa aleaga Arsenal.

Sunt de acord ca nu e corect sa plece juniorii asa, o spun de cativa ani, dar astea sunt legile in fotbal. Efectiv nu ai ce sa le faci...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by DP 2-6 »

Bucurie înainte de Crăciun pentru copiii și juniorii de la ACS Poli. În ce echipament primit de la o firmă din Timișoara vor juca GALERIE FOTO

Image

Chiar dacă problemele financiare la ACS Poli continuă, Centrul de copii și juniori al clubului a primit azi un ajutor de la o cunoscută firmă din Timișoara. Cadoul înainte de sărbători e reprezentat de un rând de echipament alb-violet pentru fiecare grupă în parte. Apelurile de ajutor au ”mișcat” o cunoscută firmă timișoreană producătoare de echipament sportiv. ”Am semnat un parteneriat cu firma Cottontex, îi mulțumesc domnului Erol Baeram peentru inițiativă și pentru că a dorit să ne ajute. Să dotăm Centrul de copii și juniori. Firma s-a oferit să ne ofere acest echipament pentru tot Centrul de copii și juniori… Încercăm să punem accent cât se poate în condițiile actuale pe dezvoltarea Centrului, din păcate facem pași mici într-un timp destul de lung. Pentru că ne confrutăm în primul rând cu probleme la echipa mare. Dar ne interesează viitorul clubului Poli Timișoara”, a spus Daniel Stanciu, managerul sportiv al clubului. Aurel Șunda. șeful Centrului de copii și juniori ACS Poli, l-a numit pe directorul general al firmei care e nr. 1 la echipamentul pentru cicliști ”Moș Erol”, pentru că ”a venit foarte bine. Am primit nouă rânduri, 160 de echipamente, pentru fiecare grupă”. Cel care se află și în conducerea concitadinei Ripensia a explicat inițiativa. ”Mă bucur că mă pot alătura acestui club cu un minim de ajutor din partea firmei noastre. A venit chiar înainte de Crăciun… Mulți angajați au copii care activează în Centru. Echipamentul e realizat special, customizat, la standardele pe care le oferim în străinătate… Sunt mândru că pot să ajut clubul Poli Timișoara”, a conchis Erol Baeram. Clubul și-ar dori să beneficieze în primăvară și de rândul doi de echipament. Primul e în dungi alb-violete. Copiii au fost întâmpinați de vedete de la prima echipă. Și reprezentanți din fiecare grupă de vârstă s-au pozat cu Srgian Luchin, Dan Popescu, Cristi Scutaru, Sascha Kirschstein și Dorin Goga, câțiva puști de la juniorii mari se pot bate deja cu seniorii la capitolul detentă. ”Vreau să felicit această inițiativă, se pare că sunt oameni cu suflet mare și vin în ajutorul clubului. Știm cu toții că sunt probleme la club și e binevenită această inițiativă mai ales înainte de sărbători. Timișoara a dat mereu talente fotbalului românesc și sunt convins că acești copii se vor bucura de cadoul primit. Și vor răspunde în aceeași măsură, vor ajunge jucători mari”, a conchis Luchin. Până recent schimbarea culorilor din alb-negru în alb-violet a avut un efect întârziat la cei mici, care mai foloseau echipamentele vechi, unele pe nuanțe de albastru.
http://www.pressalert.ro/2015/12/bucuri ... erie-foto/
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Discutii despre echipele de copii si juniori

Post by AndreiVajnaII »

In caz ca ati ratat, Trofeul CroVi pentru cei mai buni 2 juniori: (initial trebuia sa fie cel mai bun junior si cel mai bun de la echipa mare, dar har-har)

http://www.cronicavioleta.ro/2016/06/tr ... -2016.html

Si toate interviurile Cronicii Violete din sezonul recent incheiat:

http://www.cronicavioleta.ro/2016/06/in ... au-cu.html
Post Reply