Stiri ACS Poli Timisoara II

Echipa a doua a clubului
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by Ivanhoe »

"ACS Poli II a promovat în campionatul județean

ACS Poli Timișoara II a învins cu 4-3 pe Real Dragșina II în ultimul meci din sezonul 2012-13 al Campionatului Municipal (seria a II-a). Astfel, elevii lui Octavian Benga au acumulat 20 de victorii din 20 posibile, promovând în Campionatul Județean Timiș, cu golaverajul 117-14!

"

acspoli.ro

http://acspoli.ro/Informatii_ACS-Poli-I ... 84_ro.html
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
cipi
Posts: 12
Joined: Sun Jun 23, 2013 5:55 pm
Location: Baden-Baden (DE)

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by cipi »

Pe pagina AJF Timis apare echipa a doua cu numele "ACS Politehnica Timisoara". Am crezut ca ne numim "ACS Poli Timisoara", din diferite motive...

http://www.frf-ajf.ro/timis/competitii- ... -4070.html
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by impossible »

E mai corect Politehnica. B-) "Poli", de fapt, vine tot de la "Politehnica".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
police10
Posts: 586
Joined: Thu Oct 04, 2012 4:55 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by police10 »

In toata bulibasala de acum, chiar ca nu mai are importanta daca e "Poli" sau "Politehnica".
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by LILIaKu- »

la fel ca si in cazul asu, in liga a 5-a nu-i intreaba nimeni de ce se cheama Politehnica
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by AndreiVajnaII »

Hai ca e bun Ruiz... pentru liga a cincea. :P

http://acspoli.ro/Informatii_ACS-Poli-I ... 75_ro.html

ACS Poli Timișoara II a trecut de Unirea Cerneteaz cu 5-0, în runda V din campionatul județean, seria a doua. Golurile au fost marcate de Bocșan, Dragu și Ruiz (de trei ori).

Au evoluat: Pap - Belu, Bocșan, Kovacs, Cherecheș, Balaure, Moldovan, Rogoveanu, Dragu, Ruiz, Stoichescu. Au mai intrat Livan, Mărgineanu, Vâlceanu, Sturz.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by englezul »

Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by impossible »

englezul wrote:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by Pffv »

impossible wrote:
englezul wrote:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
"Satelitii" aia din ...astronomie , au calitatea de a orbita in jurul unei planete . Sa nu ramana ai nostri orfani de prea multe discutii si prea putine fapte :D !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Post by orangetm »

impossible wrote:
englezul wrote:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
:mrgreen:
Vorba aia: pam-pam!

:))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply