Stiri ACS Poli Timisoara II

Echipa a doua a clubului
Ivanhoe

Re: Stiri ACS Poli Timisoara II

Mesaj de Ivanhoe » Vin Iun 21, 2013 1:04 pm

"ACS Poli II a promovat în campionatul județean

ACS Poli Timișoara II a învins cu 4-3 pe Real Dragșina II în ultimul meci din sezonul 2012-13 al Campionatului Municipal (seria a II-a). Astfel, elevii lui Octavian Benga au acumulat 20 de victorii din 20 posibile, promovând în Campionatul Județean Timiș, cu golaverajul 117-14!

"

acspoli.ro

http://acspoli.ro/Informatii_ACS-Poli-I ... 84_ro.html
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
cipi

Mesaj de cipi » Vin Aug 23, 2013 10:39 am

Pe pagina AJF Timis apare echipa a doua cu numele "ACS Politehnica Timisoara". Am crezut ca ne numim "ACS Poli Timisoara", din diferite motive...

http://www.frf-ajf.ro/timis/competitii- ... -4070.html
impossible

Mesaj de impossible » Vin Aug 23, 2013 12:55 pm

E mai corect Politehnica. B-) "Poli", de fapt, vine tot de la "Politehnica".
police10

Mesaj de police10 » Vin Aug 23, 2013 3:13 pm

In toata bulibasala de acum, chiar ca nu mai are importanta daca e "Poli" sau "Politehnica".
LILIaKu-

Mesaj de LILIaKu- » Vin Aug 23, 2013 10:06 pm

la fel ca si in cazul asu, in liga a 5-a nu-i intreaba nimeni de ce se cheama Politehnica
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII

Mesaj de AndreiVajnaII » Mie Sep 18, 2013 1:12 pm

Hai ca e bun Ruiz... pentru liga a cincea. :P

http://acspoli.ro/Informatii_ACS-Poli-I ... 75_ro.html

ACS Poli Timișoara II a trecut de Unirea Cerneteaz cu 5-0, în runda V din campionatul județean, seria a doua. Golurile au fost marcate de Bocșan, Dragu și Ruiz (de trei ori).

Au evoluat: Pap - Belu, Bocșan, Kovacs, Cherecheș, Balaure, Moldovan, Rogoveanu, Dragu, Ruiz, Stoichescu. Au mai intrat Livan, Mărgineanu, Vâlceanu, Sturz.
englezul

Mesaj de englezul » Sâm Oct 12, 2013 8:27 pm

Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
impossible

Mesaj de impossible » Sâm Oct 12, 2013 11:20 pm

englezul scrie:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
Pffv

Mesaj de Pffv » Dum Oct 13, 2013 8:46 am

impossible scrie:
englezul scrie:Au pierdut acasa astazi contra celor de la Murani. Se doreste promovarea, sau o aburim ?
Cine sa dea goluri daca Ruiz a jucat la prima echipa (e un fel de a spune "a jucat")? Cine sa apere daca Pap a fost in poarta lui Poli la Lugoj? In legatura cu promovarea nu trebuie sa ne facem probleme. Sa fiu mai precis. Am asistat si eu la discutia de care vorbesc prietenii nostri "toy" si "Planetarium". Nu s-a inteles foarte bine sensul discutiei de acolo. De fapt se spunea ca se asteapta ca o anume echipa a UPT sa promoveze in liga a 3-a, urmand ca acesta sa devina satelit al echipei de liga 1. :ymdevil: Daca satelitul nr. 2 va ramane in liga a 5-a nu cred ca va fi o mare problema.
"Satelitii" aia din ...astronomie , au calitatea de a orbita in jurul unei planete . Sa nu ramana ai nostri orfani de prea multe discutii si prea putine fapte :D !
orangetm

Mesaj de orangetm » Dum Oct 13, 2013 8:48 am

impossible scrie:
:mrgreen:
Vorba aia: pam-pam!

:))
Imagine
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Scrie răspuns