Meciuri ACS Poli Timisoara II

Echipa a doua a clubului
Post Reply
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by PFA »

Echipa a doua a produs jucatori in mod serios ultima oara cand a fost in liga secunda, poate liga a iii-a. Nivelul ligii a cincea are o utilitate limitata, nu?

La cat de mare e lotul nostru actual, promovarea echipei secunde ar fi posibila folosind un mix de rezerve si juniori. Dar poate nu se mai vrea asta, eu stiu?
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by Amadeus »

rostul celei de-a doua echipe e sa fie cu un esalon sub prima.
ce folos e sa fii lider in liga a 6a cu echipa a2a, daca echipa de seniori e in liga 1?
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by englezul »

Amadeus wrote:rostul celei de-a doua echipe e sa fie cu un esalon sub prima.
ce folos e sa fii lider in liga a 6a cu echipa a2a, daca echipa de seniori e in liga 1?
Pai tocmai asta este ideea. Trebuie sa promovezi consecutiv cativa ani, sa poti ajunge in L3-a si mai apoi L2-a. Atunci este ok. Baietii aia sau o parte dintre ei au salar, medicatie, clubul le da casa si masa (nu ma refer aici la juniori). Si ei nu sunt in stare sa bata echipe de amatori 100%, care nu fac antrenamente si se intalnesc doar la meci. Prima lor consta intr-o lada cu bere dupa meci. Aici este durerea si frustarea.
Tu ai parte de antrenori, faci antrenamente organizat si nu esti in stare sa bati niste echipe nepregatite si fara conditii, nu ai nicio scuza!!!
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by AndreiVajnaII »

Parca daca promovam o sa ne putem inscrie echipa a doua direct in liga a treia, deci oricum nu cred ca promovarea e neaparat un obiectiv.

Nu stiu cine joaca momentan la Poli 2, dar ma gandesc ca daca nu sunt numai juniori, or fi cei care nu mai au nici un rost in club, gen Dragu si cine o mai fi de care n-am putut scapa. (Furtado? :D) Deci probabil e destul de greu sa inchegi o echipa care sa se bata la promovare. Dar are si englezul dreptatea lui.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by englezul »

Daca promovau anul trecut, acum erau cu ASU si Ripensia in serie. Mai trebuiau sa promoveze o data si ajungeau acolo unde trebuie, adica in L3-a.
Anul trecut la fiecare meci au avut jucatori de la prima echipa gen: Furtado, Popovici, Himcinski si altii. Si vine echipa merelui Briciu formata din tractoristi, agenti de vanzari si lucratorii campului si te bate si acasa si afara :-o !!!
Acolo unde sunt acum, nu ajuta pe nimeni, nici macar pe juniori.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by AndreiVajnaII »

Anu trecut e alta poveste si clar trebuiau sa promoveze.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by duranviola »

Solventul Timișoara – ACS Poli II 0-7


Echipa a doua activează sub coordonarea lui Florin Bătrânu și Cristian Contescu, în seria V a Ligii III. După șase runde, s-au agonisit 13 puncte, ACS Poli II fiind pe locul 3. În această formație activează aproape numai juniori, fiind convocați pentru jocuri și unii fotbaliști care nu prind lotul de 18 la prima echipă. În weekend, ACS Poli II a trecut cu 7-0 de Solventul Timișoara,prin punctele lui Nicoară (de două ori), Niță (de două ori), Bârnoi (de două ori) și Sturz.


situl oficial
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by englezul »

Oh, ce veste minunata!
Sa inteleg ca juniorii nu mai sunt pastoriti de inegalabilul Stoicov ? Super tare ! :ymhug:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by Amadeus »

ACS Poli II – Unirea Cerneteaz 2-0

Echipa e pe locultrei, la 5 puncte de lider.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Meciuri ACS Poli Timisoara II

Post by PFA »

Imagini și amănunte de la jocul ACS Poli II Timișoara – Unirea Cerneteaz, din etapa a VII-a a Campionatului Județean Timiș – Seria a II-a, disputat duminică de la ora 11 în complexul ”Dan Păltinișanu” și adjudecat de alb-negri cu 2-0, săltând astfel în ierarhie peste învinșii lor. Restul rezultatelor, pe coloana dreaptă, urmând a reveni pe seară cu cele întâmplate astăzi în liga a V-a…

Disputată pe terenul II, întâlnirea din cadrul etapei a VII-a a fost adjudecată de echipa timişoreană, care și-a depășit astfel vecina de clasament, urcând pe podium, pe locul trei.

Jocul s-a ridicat la un bun nivel, fiind pe alocuri chiar spectaculos, cu o menţiune în favoarea gazdelor, care au punctat de două ori, deja în debutul partidei, prin reuşita lui Cosmin Bîrnoi din minutul 4, iar apoi, până la pauză, prin Vlad Dragomir, care a mărit avantajul în ultimul minut, cu un şut senzaţional, de la 13 metri, sub transversală.

Apropo de selecționabili, Silviu Balaure a figurat și el în alb-negru, înaintea unei noi convocări la lotul național…

În partea secundă ambele formaţii au eşuat la finalizare iar scorul a rămas cel din prima repriză. De menţionat că oaspeţii au evoluat din minutul 53 în 10 jucători, Balabasciuc văzând cartonaşul roşu pentru lovirea cu cotul a unui adversar, la mijlocul terenului.

Florin Bătrânu (antrenor secund ACS Poli): ”A fost un meci tipic acestui eşalon. Am întâlnit o echipă bună, cu mulţi jucători trecuţi de 30 de ani. Dar elevii mei nu s-au intimidat, şi-au văzut de joc, reuşind o victorie clară, chiar dacă numai de două ori am marcat”.

Adrian Gabor (antrenor principal CS Unirea): ”Ştiam că vom pierde dar rămân la părerea că jucătorul meu nu trebuia eliminat de arbitru. Adversarul nostru a fost mai bun, este o echipă cu mulţi tineri, chiar şi cu 2-3 în lotul naţional de juniori… Le doresc baftă!”

*

ACS Poli II Timișoara: Smaranda (min. 78, Contra) – Mărginean, Todorov, Rotea (min 65, Pop), Gligorovici, Nicoară (min 60, Sturz), Bîrnoi (min 67, Stolojescu), Kneeshaw, Balaure, Dragomir, Bocşan.

Antrenor secund: Florin Bătrânu.

http://sporttim.ro/fotbal/galerie-foto- ... neteaz-2-0
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Post Reply