Claudiu Belu

Actualii jucatori ai echipei noastre
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Claudiu Belu

Post by AndreiVajnaII »

A avut tupeu si a compensat micilor greseli. Din postura de mijlocas la inchidere a fost mai vizibil ca cei ce au jucat pe acest post pana acum.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Claudiu Belu

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:A avut tupeu si a compensat micilor greseli. Din postura de mijlocas la inchidere a fost mai vizibil ca cei ce au jucat pe acest post pana acum.
Asta le-am zis si eu aseara live coforumistilor!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Claudiu Belu

Post by asu »

AndreiVajnaII wrote:A avut tupeu si a compensat micilor greseli. Din postura de mijlocas la inchidere a fost mai vizibil ca cei ce au jucat pe acest post pana acum.

si inca mai poate " creste"
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Claudiu Belu

Post by englezul »

Claudiu Belu:’Daca o sa ajungem sa ne gandim la retrogradare, inseamna ca nu mai suntem Timisoara’

-Claudiu, ce s-a intamplat, de ce ai ajuns la operatie?
-Am avut o ciupitura de menisc, o intindere usoara de ligamente, mi s-a facut artroscopie, mi s-a curatat genunchiul, am zece zile de la operatie si incep sa ma misc. Sunt in recuperare acum, ma simt din ce in ce mai bine si sper sa revin cat mai repede, sper sa prind prima etapa pe teren.
-Ai pierdut cantonamentul din Antalya, cat de mult va conta?
-Nu am mers in Antalya, dar e aceeasi vreme si aici la noi. Glumesc. Din pacate, am pierdut pregatirea, sper insa sa incep meciurile ca titular, sa pot sa-mi intru in rimt, chiar daca va fi mai greu un meci-doua, o sa imi revin si o sa joc cat mai bine apoi.
-E prima accidentare mai serioasa din cariera ta?
-Da, eu nu am avut probleme cu genunchiul, am mai avut probleme musculare, entorse, dar nu a fost nicioadata nimic foarte grav. Acum, m-am accidentat la un antrenament la genunchi si am continuat sa joc asa, am sperat ca o sa-mi revin, dar nu s-a intamplat asa.
-Colegii tai nu au reusit rezultate foarte bune in Antalya…
-Nu cred ca aste e de speriat, sunt doar meciuri amicale, nu sunt edificatoare, important e ce va fi in campionat.
-La ce te astepti in acest retur?
-Va fi dificil,mult mai dificil ca in tur. Acum ne cunosc si pe noi echipele, in prima parte a campionatului i-am cam suprins, nu se asteptau sa incepem campionatul asa bine si am obtinut atunci puncte importante.
-Crezi ca ar putea ajunge ACS Poli sa aibe emotii in privinta retrogradarii?
- Cred ca obiecivul nostru trebuie sa fie mai mult decat sa ramanem in Liga I. Nu la asta trebuie sa ne gandim, sa ne gandim de la meci la meci sa scoatem un rezultat cat mai bun, sa dam gol, sa nu primim gol… Daca o sa se ajunga la situatia de a ne gandi la retrogradare inseamna ca am ajuns rau de tot si nu mai suntem Timisoara.
-In ceea ce te priveste, tu esti multumit?
-Ma asteptam sa joc mai mult, in prima parte am stat mai mult pe banca, mai afara din lot, mai la nu stiu ce liga inferioara, cu tot felul de echipe… Apoi am inceput sa intru in teren, dar inca n-am reusit sa arat tot ce pot, am aratat doar 30 la suta din de pot.
-Ai fost incercat pe mai multe posturi, unde te simti cel mai bine in teren?
- Postul meu e fundas dreapta, acolo dau cel mai bun randament, cu postul ala am ajuns sa joc in Liga I, dar daca e nevoie pot sa joc si atacant, sunt sigur ca o sa dau multe goluri ca atacant.
-Cum ti s-au parut transferurile din aceasta iarna din Liga I? Au aparut si nume sonore...
-Au fost facute doar doua-trei transferuri importante. Sunt echipe cu bani, noi nu prea avem bani, de-abia stam cu banii, si nu ne putem permite sa aducem un Mutu, un Sanmartean sau Keseru, am adus si noi ce am putut. Nu i-am vazut foarte mult pe nou-veniti pentru ca nu am fost in cantonament cu echipa, dar sper sa se integreze cat mai repede si sa ajute.

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 12/02/2014
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Claudiu Belu

Post by AndreiVajnaII »

Chiar ma gandeam azi inainte sa dea golul, ce mult a evoluat de la pustiul de 18 ani ce juca la Poli 2 acum aproape 3 ani. Mai are multe de invatat, dar ma bucur foarte mult ca l-am vazut inscriind un gol asa important.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Claudiu Belu

Post by PFA »

Pe deplin de acord cu aceasta afirmatie. Chiar daca defensiv nu mi s-a parut foarte sigur in prima repriza, nu se compara cu ce facea in sezonul de debut.

Ma face sa ma intreb ce mai e cu Daruiala? Pe la Pitesti in liga a III-a, vad.

La o adica, niste nume din echipa campiona de atunci:

Razvan Iovan, Morosan Bogdan, Ovidiu Preda, Narcis Damian, Paulescu Dorin, Aldea Albert-antonio, Madalin Stancu, Fuchs Marian Cristian, Alex. Vuculescu, Lungu Marius, Andrei Leica, Gelu Velici, Nicoara Armando, Andrei Daruiala, Calin Toma, Marius Homan, Robert Szalkai.

Nu stiu sa fi confirmat vreunul. Doar Velici ce mai e prin Liga I.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Claudiu Belu

Post by swedishbitter »

Unul dintre favoritii mei. Iese cu mingea la picior, are sut, are tupeu, a oferit satisfactie si la inchidere. Sper sa se fereasca de accidentari si de femei tampite.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Claudiu Belu

Post by englezul »

Faina freza, mici retusuri cu lampa de benzina ar fi necesare... Dupa freza tinere, Timisoara nu te merita. Locul tau este in buCUResti, si sper sa ti se indeplineasca dorinta cat mai curand!
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Claudiu Belu

Post by AndreiVajnaII »

Lasă, că la atâta alb-negru e bine să avem și noi o pată de culoare în echipă. :D Eu sunt fan CB7!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Claudiu Belu

Post by DP 2-6 »

Poa' să aibe şî coţche lila în păr, numa' fotbal să joace! :D
Post Reply