Adrian Poparadu

Actualii jucatori ai echipei noastre
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Adrian Poparadu

Post by PSC »

Image

Nume: Adrian Poparadu
Data Nasterii: 13 Octombrie 1987
Locul Nasterii: Timisoara, Romania
Inaltime: 1.82 m
Post: Mijlocas central
Numar tricou: 5


CARIERA

*Politehnica Timisoara (2006-2012) - 19 meciuri
->FCM Resita (2007-2008) - 10 meciuri
->Buftea (2008) - 10 meciuri
->Gloria Buzau (2009) - 13 meciuri
->Otopeni (2009-2010) - 9 meciuri
*ACS Poli Timisoara (2012-prezent)

-la juniori a jucat pentru Politehnica Timisoara (2004-2006)
Image
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Adrian Poparadu

Post by duranviola »

putin mai mult " nerv " in joc as dori de la tine......nu fac comparatii intre jucatori diferiti, prefer sa compar acelasi jucator in diverse perioade de timp, dar, parca numarul pe care il porti obliga la mai multa determinare in joc
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Adrian Poparadu

Post by soryn76 »

bun randament in ultimul meci cu oltenii, mi-a placut pasa de la Mioveni, da multa siguranta mijlocului, alaturi de Balace. 8-)
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Adrian Poparadu

Post by DP 2-6 »

POPARADU / „De la meci la meci, am crescut în joc”
Căpitanul lui Poli, Adrian Poparadu (foto), este unul dintre cei mai experimentaţi jucători din lotul condus de Valentin Velcea, unul dintre puținii fotbaliști rămași la Timișoara după amara promovare din vară. Poparadu a prins şi perioada de liga I, a fost unul dintre jucătorii improtanţi sezonul trecut şi a avut un aport semifinactiv şi în turul acestei ediţii din B2, chiar dacă o perioadă a fost accidentat.
„De la meci la meci, echipa a crescut în joc. Cred că vom face față presiunii și în retur, chiar în condițiile în care coechipierii nu sunt jucători cu foarte multă experiență. Dacă vor fi la fel de muncitori și nu li se va urca la cap, vom obține promovarea mult dorită” a spus Adrian Poparadu, într-un interviu pentru Radio Timișoara, adăugând: „Sperăm şi în retur să rămânem neînvinşi”. Acționați tasta ‚play” pentru a audia dialogul integral, realizat de Stelian Moise
, dialog în care căpitanul polist vorbește și despre contracandidatele la promovare.
Poli a încheiat prima parte a campionatului pe locul al doilea, cu 26 de puncte, unul mai puțin decât liderul Corona Brașov și șase mai multe decât ocupanta poziției a treia, FCM Tg Mureș.
http://www.diviziasport.ro/
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Adrian Poparadu

Post by Paul Marius »

Adrian Poparadu, bucuros ca a ales, in vara, sa joace la ACS Poli : Am facut o alegere foarte buna si ma mandresc cu asta

Capitanul lui ACS Poli din turul campionatului este convins ca echipa timisoreana are forta necesara sa promoveze in aceasta vara , mai ales dupa pregatirea si achizitiile facute in aceasta perioada.

”Nu va fi usor in acest reutur, sunt mai multe echipe care aspira la promovare. Din cate am vazut, Targu Mures s-a intarit cel mai mult in aceasta pauza, au luat destul de multi jucatori, chiar si pe un fost coleg de-al nostru, pe Andrei Zagrean, dar mai sunt si celalalte echipe din fruntea clasamentului. Cu siguranta vom avea parte de meciuri grele, dar noi cred ca avem un avantaj si prin faptul ca majoritatea meciurilor cu echipele contracandidate la promovare le avem acasa. Eu sper ca,cu aceasta pregatire buna, pe care am facut-o si cu venirea celor doi jucatori valorosi o sa reusim sa promovam”, a spus Adrian Poparadu.

Mijlocasul lui ACS Poli este unul intre putini jucatori din trupa lui Marian Iancu care au ramas in vara, la Timisoara, sa joace la echipa nou-infiintata de autoritati, iar acum Poparadu spune ca este mandru de alegerea facuta. ”Am facut o alegere foarte buna si ma mandresc cu asta. Decat sa merg in Divizia A la vreo echipa, unde poate nici nu prindeam sa joc, aici am avut posibilitatea sa evoluez, m-am pregatit foarte bine, vom promova in vara si va fi bucuria cu atat mai mare”, a mai spus Poparadu, care va fi in retur unul din cei trei capitani ai echipei, alaturi de Ovidiu Petre si Mario Kirev: ”Nu are importanta cine este capitan, important este ca noi sa jucam cat mai bine si sa ne indeplinim obiectivul. Sunt anumite lucruri la care ne consultam toti trei, inainte de a lua o decizie”, a mai spus jucatorul.
http://www.opiniatimisoarei.ro/adrian-p ... 15/02/2013
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Adrian Poparadu

Post by Paul Marius »

Adrian Poparadu exclude o alta varianta, decat victoria, in meciul cu CS Mioveni: Trebuie sa spalam infrangerea cu UTA

ACS Poli va juca sambata primul meci oficial, pe teren propriu, din acest an, iar elevii lui Vali Velcea sunt hotarati sa revina cu o victorie pe Dan Paltinisanu, chiar daca sunt constienti ca jocul cu CS Mioveni, echipa care a invins etapa trecuta UTA, nu va fi unul usor.
“Ne asteapta o partida dificila, intalnim un adversar foarte puternic, una din echipele foarte bune ale Ligii a II-a, o echipa care se afla intr-o forma foarte buna. Au castigat cu UTA acasa, iar cu o etapa inainte au avut meci dificil la Oradea si au scos un egal, sunt o echipa foarte dificila. Vor veni la Timisoara cu un moral foarte bun, avand in vedere aceste rezultate. Noi ne dorim insa foarte mult sa castigam acest meci pentru a ne spala infrangerea cu UTA si daca vom avea atitudine si ne vom face jocul nostru, sigur vom reusi sa luam toate cele trei puncte”, a spus Adrian Poparadu, unul dintre cei patru capitani ai echipei timisorene, care este convins ca in meciul de sambata, formatia banateana va arata o alta fata. “Vom aborda altfel jocul, vom fi concentrati din primele minute si speram sa nu mai luam asa repede goluri”.
Mijlocasul a marturisit ca atmosfera este una foarte buna la echipa timisoreana, in ciuda infrangerii de etapa trecuta:”Am lasat in urma infrangerea cu UTA, ne astepta multe meciuri pe care trebuie sa le castigam pentru a realiza ce ne-am propus. Suntem constienti ca trebuie sa ne indeplinim obiectivul prin orice mijloace si cred ca infrangerea cu UTA a fost un soc care a venit la momentul oportun, speram de acum inainte sa avem numai rezultate bune. Si ne asteptam sa vina si lumea la stadion. In tur, chiar daca am avut rezultate foarte bune, publicul nu a fost deloc numeros, dar speram ca acum, incepand din retur sa vina in numar mai mare”, a mai spus Poparadu.
Interes din partea fostilor jucatori
Poparadu a marturisit ca vorbeste destul de des cu fostii sai colegi de la Poli, care se intereseaza de situatia echipei de la Timisoara.”Ma intreaba cum este la echipa, daca suntem platiti la zi, nu le vine nici lor sa creada ca acum situatia e ok, ca nu mai sunt problem financiare”, a marturisit Poparadu, care s-a aratat incantat de faptul ca in prezent are posibilitatea sa joace in linia mediana a lui ACS Poli alaturi de Ovidiu Petre: ”Ma simt foarte bine, joc langa un jucator cu experienta si cu valoare foarte mare si cu siguranta ne va ajuta foarte mult prezenta lui in teren”, a mai spus jucatorul lui ACS Poli.

http://www.opiniatimisoarei.ro/adrian-p ... 20/03/2013
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Adrian Poparadu

Post by dylan »

M-a cam dezamagit in meciurile de anul asta sper ca nu e inhibat din cauza lui Petre.Oricum de la el ma astept sa creasca cel mai mult in perspectiva promovarii in liga 1.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Adrian Poparadu

Post by asu »

catastrofa astazi

asta e , se mai intampla
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Adrian Poparadu

Post by englezul »

Joaca fotbal mai baiatule pt ca trec anii iti cade parul si vei murii speranta. Pune osul si foloseste-ti creierul !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Adrian Poparadu

Post by DP 2-6 »

englezul wrote:Joaca fotbal mai baiatule pt ca trec anii iti cade parul si vei murii speranta. Pune osul si foloseste-ti creierul !
Alţii nu joacă nimic, alţii nu antrenează nimic şi le creşte părul într-o veselie! o-+
Post Reply