Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Sun May 11, 2014 8:48 pm

1
10
83%
X
0
No votes
2
2
17%
 
Total votes: 12
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by PSC »

Duminică primim vizita nemțenilor de la Ceahlăul.

13. Universitatea Cluj 31m 10v 5e 16î 26 45g –19g 35pct
14. POLI Timisoara 31m 9v 7e 15î 23 36g –13g 34pct
15. Otelul Galati 31m 10v 4e 17î 33 48g –15g 34pct
16. FC Viitorul Constanta 31 8v 10e 13î 25 46g –21g 34pct
17. AFC Sageata Navodari 31m 8v 8e 15î 25 49g –24g 32pct
18. Corona Brasov 31m 2v 8e 21î 20 59g –39g 14pct


Ar mai fi ceva de zis? :-s
Hai POLI! :galerie:
Image
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by Amadeus »

egal. Iorgulescu a ajuns unde a ajuns impins de la spate de Pinalti.
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by swedishbitter »

. Ceahlaul vine fara vreo presiune a rezultatului deci vor juca cu dezinvoltura. Pentru ei meciul e un fel de optimi de finala. Pentru noi e tot semifinala deci rezultat final 0-1, gol marcat din pinalty. Cu Papp pe teren am arata altfel.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by RobertoSS »

Adică pierdem?
Te iubesc, Timișoara!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by impossible »

Partea buna e ca ramanerea in prima liga sta la mana (mai precis, piciorul/norocul/inteligenta/ambitia) noastra (nostru). Castigam cele doua meciuri de acasa si (probabil ca) e suficient. Ceahlaul, in caz ca pierde aici, ramane la 37 de puncte (cate am avea si noi) si mai are de jucat cu Vaslui (acasa) si Viitorul (la Chiajna). Deci sunt si ei in hora. La meciul lor de acasa depinde in ce dispozitie de joc (a se citi interes) sunt vasluienii apoi, in ultima etapa, va fi "care pe care" cu Viitorul. Inteleg ca Seroni si Mera sunt suspendati, Scutaru are o contuzie puternica (se spera recuperarea lui), O. Petre s-a operat. Deci vor fi multe improvizatii in aparare. Ramane de vazut ce "improvizatii" vor fi in atac pentru ca e nevoie de gol(uri).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by englezul »

Nu-i banui pe fotbalisti de o inteligenta iesita din comun. Dar cred ca ii duce mintea macar atat incat sa-si dea seama ca s-au belit la genunchi, daca maine o dau de gard ! Noi vom fi acolo si vom vedea ! Adica vreau sa spun ca am renuntat maine la :pescar2: , numai ca sa vad live prima victorie acasa, din acest retur! :ymhug:
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by swedishbitter »

RobertoSS wrote:Adică pierdem?
Da. Pronosticurile nu coincid intotdeauna cu rezultatul dorit. Imi doresc sa castigam cu 2-0 dar se pare ca vom pierde: 0-1. Sa nu ne imbatam cu apa rece; nu suntem competitivi. In momentul asta am face fata in divizia B insa nimic mai mult.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by impossible »

englezul wrote:Nu-i banui pe fotbalisti de o inteligenta iesita din comun. Dar cred ca ii duce mintea macar atat incat sa-si dea seama ca s-au belit la genunchi, daca maine o dau de gard ! Noi vom fi acolo si vom vedea ! Adica vreau sa spun ca am renuntat maine la :pescar2: , numai ca sa vad live prima victorie acasa, din acest retur! :ymhug:
De partea asta e responsabil antrenorul. Acum are si ceva experienta dupa diversele moduri de abordare utilizate de cand a venit la echipa. Dupa declaratia de mai jos maine vom risca, adica (cel putin asa inteleg eu) vom aborda partida altfel decat pe cea de la Galati:
  • ”Ne aflăm în fața unui meci care pentru noi este chiar o finală. Este un meci foarte important, pe care trebuie sa îl câștigăm Din păcate, s-a ajuns în această sitație, de a juca așa aceste trei etape, mai ales meciul de mâine, la totul sau nimic. Vom aborda meciul cu încredere, o să riscăm, pentru că e important să câștigăm. Cred că putem face un meci bun, cred că echipa noastră, chiar dacă își va asuma niște riscuri, va câștiga. Jucătorii sunt foarte montați, după Galați a fost supărare mare, acesta e un meci în care trebuie să dăm totul. Ceahlăul este o echipă pe care trebuie să o batem, au jucători cu experiență, dar acum nu contează că sunt ei sau Steaua. Altă variantă decât de a câștiga nu există”.
Brigada de maine:
  • Centru: Avram Marius (Bucureşti)
    Asist1: Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti)
    Asist2: Iliescu Dragoş Mihai (Craiova)
    Ad1: Rădulescu George (Bucureşti)
    Ad2: Antonie Sorin Andrei (Bucureşti)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by Amadeus »

impossible wrote: Dupa declaratia de mai jos maine vom risca, adica (cel putin asa inteleg eu) vom aborda partida altfel decat pe cea de la Galati:
  • ”Ne aflăm în fața unui meci care pentru noi este chiar o finală. Este un meci foarte important, pe care trebuie sa îl câștigăm Din păcate, s-a ajuns în această sitație, de a juca așa aceste trei etape, mai ales meciul de mâine, la totul sau nimic. Vom aborda meciul cu încredere, o să riscăm, pentru că e important să câștigăm. Cred că putem face un meci bun, cred că echipa noastră, chiar dacă își va asuma niște riscuri, va câștiga. Jucătorii sunt foarte montați, după Galați a fost supărare mare, acesta e un meci în care trebuie să dăm totul. Ceahlăul este o echipă pe care trebuie să o batem, au jucători cu experiență, dar acum nu contează că sunt ei sau Steaua. Altă variantă decât de a câștiga nu există”.
MENTALITATE de-asta ne trebuia si la meciurile cu Brasov, U Cluj, Navodari si chiar la Galati. Mai bine mai tirziu decit niciodata.
Amadeus
Post Reply