Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Sun May 11, 2014 8:48 pm

1
10
83%
X
0
No votes
2
2
17%
 
Total votes: 12
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by orangetm »

Se pare ca Wurst asta a picat la tanc aseara.
Oricum nimeni nu va intelege nimic din acesti doi ani, finca fruncea!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by Pffv »

orangetm wrote:Se pare ca Wurst asta a picat la tanc aseara.
Oricum nimeni nu va intelege nimic din acesti doi ani, finca fruncea!
Ba io inteleg , poti trozni banul comunitatii fara nici o teama , fruncea e de fapt doar un ... os , dupa ea (in spatele ei :D ) e ceea ce ne lipseste . Si un pic de curaj (nu ma exclud , dimpotriva) de a face ceva ! Am inteles ca politica nu implica numai o "investitie" pentru a fi ...ales , ci si un model de carater deviant si un dispret bine disimulat fata de "pulime" . Am inteles ca nu avem nici un viitor si , indiferent cat batem apa in piua , le jeux son faits . Mila imi e de cei ce deabia isi incep viata , vai de ei .

le Rasistule , tu n-ai auzit de rasa struto-camila =)) !!
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by ceasul13 »

Dupa meciul de azi e cam clar, 99% suntem retrogradati incep sa ma obisnuiesc cu ideea asta.
Toti antrenorii din ultimul an au laudat ( am incredere, pot mai mult ...) acesti jucatori pesemne ca sa nu le afecteze moralul, insa sunt foarte limitati si nu doar din punct de vedere tehnic. Cum sa stii ca e una din ultimele (sanse daca nu ultima) sa ramai in liga I si sa nu dai tot ce poti, sa nu faci presing pana sufoci adversarii sau pana cazi tu lat pe teren? Chiar daca ai ajuns fotbalist dintr-o grava gresala a naturii cum sa nu ai macar oua si sa lupti, sa alergi, sa te zbati ... chiar au aterizat toti ratatii la noi in echipa?
Daca tot retrogradam macar la anul sper sa nu mai avem in lot fitosi de genul Belu, Popovici, ... care in meci decisiv in loc sa moara pe teren unul face preluari urmate de faulturi de rahat (chiar daca nu ar fi fost lovire de rosu sa faci o preluare cu asa indolenta urmata de o actiune care sa ii permita aluia sa-ti de-a rosu e o invitatie la tragerea definitiva pe margine sau eventual sa mai joci prin liga 5-6), altul sta in contemplare si lasa mingea adversarilor sa scape singuri in ultimul minut ... Oare nu din cauza unor asa talente a retrogradat Chiajna anul trecut, baietii astia chiar au experienta in domeniu. Unul macar s-a autoexclus in ultimele 2 etape si sper apoi definitiv de la Poli, dupa previzibila retrogradare sper sa urmeze si altii macar 80-90% din actualii sa ramana doar cei care pun osul la treaba si dau tot ce pot (oricum sunt putini:Seroni, Barbut, Mera ...) chiar daca nu sunt neaparat supertalente.
Orice ar fi pana la urma HAI POLI!
:polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by impossible »

Nu stiu daca nu cumva acesti jucatori de fotbal ai nostri au contracte de munca pe mai multi ani (sper ca nu pe termen nelimitat :mrgreen: ), evident fara nicio clauza cu privire la (lipsa de) performanta. Asa ca e foarte posibil sa-i vedem si la anul pe DP antrenati, bineinteles, de "nemuritorul" Duncan McVelcea.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by dylan »

S-A TERMINAT.Asta a fost istoria unui an in care inca o echpa de fotbal care a reprezentat Univ.Politehnica si orasul Timisoara in prima liga a retrogradat pe mana ei si cu ajutorul unor conducatori incompetenti si care nu stiu si nu inteleg fenomenul fotbalistic cu tot ce tine de el in romania..Acuma la rece imi dau seama ca nu stiu daca se mai merita investit in fotbal, e doar o pierdere de bani in tara noastra.Nu am avut jucatori, nu am avut conducatori si la ce am jucat cu tot regretul o spun ca nici nu meritam sa ramanem in prima liga, sa ramana voluntariul, cu chiajna, sa mai intre si clinceniul sa se uite satenii la acest fenomen.O sa-i las si eu pe sudisti sa se uite la meciurile lor, pentru inca cativa ani.
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by PSC »

Ce am spus în momentul „marii schisme” dintre galerie și Robu se întrevede că se va întâmpla. Două proiecte făcute din ambiții și orgolii personale sub pretextul dragostei pentru Poli se îndreaptă încet dar sigur spre un anonimat ce riscă să îngroape....vroiam să scriu Politehnica dar nici măcar aia nu poți spune acum fără să vină un alt polist să te contrazică că ăsta e Recașu sau că asta e echipa de amatori a universității iar de palmares să nu mai vorbim. Dacă până acum am putut da vina pe Sandu, Zambon sau Iancu ce se întâmplă acum e cu mâna „noastră”.

Acasă Poli era cea mai puternică datorită suporterilor iar acum suntem pe locul 17 în clasamentul de acasă și pe 7 în deplasare......trist și rușinos.
Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by orangetm »

Cata vreme mai sunt 6 puncte in joc, refuz sa scriu eseuri pe aici.
:mrgreen:
Vorba aia: Shit/miracles can happen.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by DP 2-6 »

orangetm wrote:Cata vreme mai sunt 6 puncte in joc, refuz sa scriu eseuri pe aici.
:mrgreen:
Vorba aia: Shit/miracles can happen.
Ai vrut să spui 8! :D
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by Kerosen »

Decit sa te prezinti la meciuri asa cum ai facut-o de mult prea multe ori in acest campionat.....mai bine te-ai desfinta.
Asa ar fi aproape toata lumea fericita ,cei impotriva ACS-ului ar jubila iar fanii ACS-ului nu si-ar mai minca nervii
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. XXXII: POLI TIMIȘOARA - Ceahlăul, du 11.05, h 17.45

Post by englezul »

Kerosen wrote:Decit sa te prezinti la meciuri asa cum ai facut-o de mult prea multe ori in acest campionat.....mai bine te-ai desfinta.
Asa ar fi aproape toata lumea fericita ,cei impotriva ACS-ului ar jubila iar fanii ACS-ului nu si-ar mai minca nervii
Ne desfintam numai cand ajunge Ripensia in L1.... =))
Post Reply