Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Dolce

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Thu May 08, 2014 1:57 pm

1
4
27%
X
5
33%
2
6
40%
 
Total votes: 15
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by impossible »

N-am apucat sa vad ce s-a scris pe aici, deci scuze daca repet. Azi ne-am dus la Galati de parca urma sa jucam cu Real Madrid si trebuia sa limitam proportiile scorului. Inteleg sa te aperi, dar asa parca e prea de tot. Cu asemenea atitudine nu ramanem in liga 1.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by diegis37 »

banatean_violet wrote:
diegis37 wrote:fara lovitura aia libera si daca mai jucam 3 ore tot nu castigau galateni
dar nici noi nu am fi castigat.
faptul ca s-a mers la ciupeala in meciul asta care insemna mult mai mult decat un meci pentru evitarea retrogradarii arata cat de mici si fara caracter sunt jucatorii, antrenorii si conducatorii care din pacate sunt acum la Poli.
ai dreptate ca nici noi nu am fi dat gol,dar asta este nivelul echipei,mai mult nu putem
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by englezul »

impossible wrote:N-am apucat sa vad ce s-a scris pe aici, deci scuze daca repet. Azi ne-am dus la Galati de parca urma sa jucam cu Real Madrid si trebuia sa limitam proportiile scorului. Inteleg sa te aperi, dar asa parca e prea de tot. Cu asemenea atitudine nu ramanem in liga 1.
Relax, nu ne va plange nimeni...
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by jamais »

Avem in staff 4 antrenori (toti platiti de club): Alexa, Velcea, Sunda si Jackie. Astia 4 impreuna doar la aceasta tactica de tip "focu' la ei" au putut sa putut sa gindeasca. Mergi ca mielul la taiere intr-un meci decisiv? Asta inseamna ca nimeni in club nu mai are speranta daca mergi la otelul sa te aperi ca si cand jucai la Bayern...
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by cristian »

daca ar fi sa fim drepti cu fotbalul suntem de divizia b si asta datorita incompetentei conduceri care au crezut in performanta prin a da salarii regesti stafului si altor labagiii in detrimentul aduceri de fotbalistii adevarati;
ps. valoarea este un factor decisiv iar asta se vede in jocul prestat
sper sa ne salvam si sa invatam din greseli
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by AndreiVajnaII »

englezul wrote:cel mai decent fotbal in L1 cu echipa asta l-am jucat cu Velcea in primele etape...
Pe bune ca fix la asta m-am gandit si eu azi in timpul meciului si dupa. Mai tin minte in meciurile de dinaintea demiterii lui ca desi jucam slab si nu puteam da gol, macar eram pe ei in continuu.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by Pffv »

impossible wrote:N-am apucat sa vad ce s-a scris pe aici, deci scuze daca repet. Azi ne-am dus la Galati de parca urma sa jucam cu Real Madrid si trebuia sa limitam proportiile scorului. Inteleg sa te aperi, dar asa parca e prea de tot. Cu asemenea atitudine nu ramanem in liga 1.

Nu , nu [-x , aia joaca in finala , noi cica suntem in semifinale :mrgreen: . Sa fiu al dracului de nu jucam iar cu .... Corona , ca deja m-am saturat de meciurile cu ei . Daca nu se definteaza vreuna sau amandoua :-s .

le O afacere s-ar putea face , multe dintre picioarele din teren fiind numai bune de proteze . Intr-o situatie normala (hai sa fim seriosi , Timisoara de acum si normalitatea :-o ) , vreo 5-6 ar ramane intr-un eventual lot largit pentru un foarte putin probabil nou sezon de liga I . Si cam nimeni de la mijloc in sus :evil: .
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by jamais »

AndreiVajnaII wrote:
englezul wrote:cel mai decent fotbal in L1 cu echipa asta l-am jucat cu Velcea in primele etape...
Pe bune ca fix la asta m-am gandit si eu azi in timpul meciului si dupa. Mai tin minte in meciurile de dinaintea demiterii lui ca desi jucam slab si nu puteam da gol, macar eram pe ei in continuu.
O fi asa, dar Velcea a fost cel ce "a omorat" bugetul clubului facandu-le contract lui Nicola, Keita, Furtado si la inca vreo 10 ce nu au jucat mai mult de 30 de minute la Poli... Daca in locul astora aducea un mijlocas de creatie si un atacant in spatele lui Szekely eram salvati de mult.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by DP 2-6 »

impossible wrote:N-am apucat sa vad ce s-a scris pe aici, deci scuze daca repet. Azi ne-am dus la Galati de parca urma sa jucam cu Real Madrid si trebuia sa limitam proportiile scorului. Inteleg sa te aperi, dar asa parca e prea de tot. Cu asemenea atitudine nu ramanem in liga 1.
Tocmai înfrângerea cu numai 1-0, e singurul lucru pozitiv din acest meci, pentru că în caz de egalitate de puncte pică Hoţelul! :(
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Et. XXXI: Oțelul - POLI TIMIȘOARA, jo 8.05, h 19.30 - Do

Post by asu »

azi am luat exact cat am meritat

nu pot sa ma pronunt ....alexa nu e antrenor sau nu are cu cine

dar , sa joci in asa hal ca astazi ............
Post Reply