Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

1
15
71%
X
4
19%
2
2
10%
 
Total votes: 21
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by swedishbitter »

marci75 wrote: Nu-l mai chinuiti domnilor antrenori,mai dati-le sanse si la altii.
Care altii?
Oricum, nu inteleg de ce petrolul are atatea valori in echipa, fata de noi, cand si ei sunt sponsorizati exclusiv daca am inteles bine, de autoritatile locale.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by marci75 »

swedishbitter wrote:
marci75 wrote: Nu-l mai chinuiti domnilor antrenori,mai dati-le sanse si la altii.
Care altii?
Oricum, nu inteleg de ce petrolul are atatea valori in echipa, fata de noi, cand si ei sunt sponsorizati exclusiv daca am inteles bine, de autoritatile locale.
Parca ziceau ca sint 35 in lot.Sa bage tineri ,ne-am lamurit de Trandu si Hassani.Mie Roman mi-a placut ieri.Ce a facut Trandu un campionat de div 1,de merita sa joace meci de meci titular????
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by swedishbitter »

marci75 wrote:
swedishbitter wrote:
marci75 wrote: Nu-l mai chinuiti domnilor antrenori,mai dati-le sanse si la altii.
Care altii?
Oricum, nu inteleg de ce petrolul are atatea valori in echipa, fata de noi, cand si ei sunt sponsorizati exclusiv daca am inteles bine, de autoritatile locale.
Parca ziceau ca sint 35 in lot.Sa bage tineri ,ne-am lamurit de Trandu si Hassani.Mie Roman mi-a placut ieri.Ce a facut Trandu un campionat de div 1,de merita sa joace meci de meci titular????
Asa si? Roman joaca cumva pe postul lui Trandu? Cred ca nu doar tie ti-a placut ROman ieri ci cam oricui privitor de meci dar mi se pare cam de acelasi profil cu ceva ce noi aveam deja, si anume cu Barbut si chiar Brainless Popoviciu.
Inclin totusi sa cred ca Dan isi cunoaste jucatorii mai bine decat ii cunoastem noi.
Ai 35 de jucatori din care 34 sunt de divizia C. Se stie cum si de catre cine au fost adusi acesti indivizi aici.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by RobertoSS »

N-am visat pentru sezonul ăsta participări în cupe europene. Eram bucuros să fim pe la jumătatea clasamentului. Însă marea mea aşteptare de la Poli e să nu retrogradăm şi cred că nu retrogradăm. Aşa că aştept meciul cu Oţelul şi sper într-un rezultat bun pentru noi. Rezistenţa continuă! :polipoli:
Te iubesc, Timișoara!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by DP 2-6 »

RobertoSS wrote:N-am visat pentru sezonul ăsta participări în cupe europene. Eram bucuros să fim pe la jumătatea clasamentului. Însă marea mea aşteptare de la Poli e să nu retrogradăm şi cred că nu retrogradăm. Aşa că aştept meciul cu Oţelul şi sper într-un rezultat bun pentru noi. Rezistenţa continuă! :polipoli:
Cu un egal la Galaţi, băgăm Hoţelu-n rahat până-n gât, de nu-i mai scapă nici NATO, nu frf-ul!!! ^:)^ :-h :-q
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by RobertoSS »

Nici măcar un punct nu vreau să aibă de la noi. :ymdevil: Noi parcă de un punct aveam nevoie în meciul cu ei să luăm campionatul...
Te iubesc, Timișoara!
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by marci75 »

Asa si? Roman joaca cumva pe postul lui Trandu? Cred ca nu doar tie ti-a placut ROman ieri ci cam oricui privitor de meci dar mi se pare cam de acelasi profil cu ceva ce noi aveam deja, si anume cu Barbut si chiar Brainless Popoviciu.
Inclin totusi sa cred ca Dan isi cunoaste jucatorii mai bine decat ii cunoastem noi.
Ai 35 de jucatori din care 34 sunt de divizia C. Se stie cum si de catre cine au fost adusi acesti indivizi aici.[/quote]



Pai nu zic sa joace Roman in locul lui Trandu,dar pe stinga il avem si pe Nanu,care dupa parerea mea,joaca mai bine ca el.Nu se poate cu o asa indolenta in liga 1.In prima repriza a fost varza,nu a cistigat un duel,si la primul gol a bagat alunecarea la limita careului tot din cauza lentorii si turatiei reduse ,cu care joaca.De acolo a picat golul............Parerea mea.....................
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by dylan »

marci75 wrote:Asa si? Roman joaca cumva pe postul lui Trandu? Cred ca nu doar tie ti-a placut ROman ieri ci cam oricui privitor de meci dar mi se pare cam de acelasi profil cu ceva ce noi aveam deja, si anume cu Barbut si chiar Brainless Popoviciu.
Inclin totusi sa cred ca Dan isi cunoaste jucatorii mai bine decat ii cunoastem noi.
Ai 35 de jucatori din care 34 sunt de divizia C. Se stie cum si de catre cine au fost adusi acesti indivizi aici.


Pai nu zic sa joace Roman in locul lui Trandu,dar pe stinga il avem si pe Nanu,care dupa parerea mea,joaca mai bine ca el.Nu se poate cu o asa indolenta in liga 1.In prima repriza a fost varza,nu a cistigat un duel,si la primul gol a bagat alunecarea la limita careului tot din cauza lentorii si turatiei reduse ,cu care joaca.De acolo a picat golul............Parerea mea.....................[/quote]

si la golul doi omul tinut de Trandu a dat centrarea de gol.cred ca Trandu asta e si peste greutate, din moment ce e asa lent la 21 de ani cati are, ca alta explicatie nu am pentru indolenta lui.Sper sa nu-l mai vad titular ultimele meciuri, nu de alta dar sant meciuri de lupta.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by swedishbitter »

ceasul13 wrote:Tudor a avut acelasi stil smecheresc ca si la meciul cu Astra. De pe stadion fara nici o reluare, 11-m ala pare dat a proasta. Atunci s-a rupt echilibrul!
Ca sa nu mai zic ca ni s-a refulat un penalty clar ca lumina zilei, cand adversarii l-au nimicit pur si simplu din priviri pe Nelutu Mansour, de s-a rostogolit saracul vreo 2, 3 metri. E penibil ca se judeca cu unitati de masura diferite. Oricum, la cat de slab a fost Tudor, sa fie Mansi multumit ca n-a luat galben pt simulare.
0ricum, eu si pretenii de la a doua, am vazut penalty clar.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Post Reply