Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

1
15
71%
X
4
19%
2
2
10%
 
Total votes: 21
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by englezul »

asu wrote:
Ivanhoe wrote:Nu a fost 11 m. Acolo s- a rupt meciul. Dar oricum ca valoare a lotului sunt peste noi.
sunt circumstante clare
, ptr.ca acest jucator Murariu este o catastrofa ,,,,,,,,,,,,,,,

problema este dece contra noastra se baga arbitrul aditional , dar cand e sa ne "ajute" nimic .......faza cand Szekely scapa in meciul cu U Cluj si este faultat de doua ori si nu primim nimic
Este 100 de clase peste ce am avut in tur ca si fundasi stanga si anume Marovici - Nicola, sau i-ai uitat?
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by swedishbitter »

nu aveam prea multe certitudini pt meciul asta (era sa zic 'sperante', dar din alea am tot timpul) dar ma tot gandesc de ce a fost introdus Hassani in primul 11. S-a mai incercat cu el si nu a aratat nimic, nu cred ca era pericol sa explodeze cu mai mult petrol pe teren dar nah, stie Dan mai bine decat noi ce se intampla.
Probabil ca meciul a fost gandit defensiv, cu sufocari pe final, vorba unui forumist :) De fapt asa a si fost; doar ca am pierdut cu 3-0. Pe final am fost pe ei :-w Castigul de azi este Roman, care a evoluat destul de dezinvolt si a aratat o tehnica si viteza bunicica. Sper sa-l vedem mai des pe teren. Avem un lot de divizia B, cu cateva exceptii gen Seroni, Belu, Mera. E totusi o mare realizare ca am mai scos puncte pe ici pe colo.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by DP 2-6 »

M-am uitat si eu peste cronica, buna ca de obicei, cu o singura obiectie, la nota lui Szekely lipseste un zero un fata lui cinci!
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by ceasul13 »

Tudor a avut acelasi stil smecheresc ca si la meciul cu Astra. De pe stadion fara nici o reluare, 11-m ala pare dat a proasta. Atunci s-a rupt echilibrul, era aproape imposibil sa revenim la lotul si stilul nostru de joc.
Sa speram ca vor reveni si absentii si ca nu vom pierde la Galati (indiferent daca vom evolua bine sau rau).
Hai POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by impossible »

Nici vorba de fault la faza premergatoare celei din care s-a dat penalty. Trandu a dat clar in minge, iar aceasta n-a fost niciun moment in posesia lui Albin. Tudor si-a batut joc din nou de noi. Apoi a dat lovitura de la 11m la indicatiile arbitrului de poarta (cel putin asa s-a scuzat el). E adevarat, Morariju a impins putin, dar astfel de impingeri se petrec adesea la lovituri libere. Tamuz a amplificat caderea si ... asta a fost. Putin mai tarziu Tudor a lasat jocul sa continue la o impingere asemanatoare, desi faza se petrecea la centrul terenului. Sau poate tocmai de aceea. Ciudat mod de a imparti, echidistant in stilul Tudor, "dreptatea" pe teren. Cu cata aroganta a indicat punctul cu var! Jucatorii se uitau la el mirati si nu intelegeau ce se intampla.

In fine, nu stiu daca am pierdut din cauza acestui penalty, acordat nemeritat. Totusi am inceput destul de bine, am pasat frumos, e adevarat fara a pune in pericol poarta adversa. Dupa golul primit totul s-a rupt, am vazut greseli de incepator. Sunt cativa jucatori, care in acest meci au imbracat tricoul negru (echipamentul alb era probabil la spalat), desi ei sunt incepatori intr-ale fotbalului. Fotbalisti nu cred ca vor ajunge vreodata. Nici nu are rost sa-i numesc. Mai ales ca atunci cand le scriu numele ma enervez si ... nu e bine pentru sanatate.

Ramane sa adunam puncte din deplasare. Vad ca acasa e cam greu sa batem pe cineva. Nu stiu daca inca 4 puncte (cate zicea Belu) sunt suficiente pentru a evita matineul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by AndreiVajnaII »

Cu inca o victorie, trebuie ca doua echipe din spatele nostru sa mai castige doua meciuri din patru. Greu de crezut ca se poate intampla.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by Amadeus »

asta e, meciul asta nu speram la mai mult de 1 punct.
decisive is la galati si cu ceahlau' si chiajna.
ne trebuie 6 puncte in urmatoarele 4 etape.
Pariez de pe acuma ca luam 1 punct la Giurgiu.
Amadeus
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by orangetm »

Cu ce am ramas dupa meciul asta?
Cam cu ce a ramas si Tudor dupa recuperarea psihica de o noapte de la manastirea Sag.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by ultraviola »

Sper sa ajunga sa se recupereze psihic la Poarta Alba, ca Becali, ca mult a tras impotriva noastra X(
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XXX:Poli Timișoara - Petrolul Ploiești,3.05,ora 19

Post by marci75 »

Eu nu inteleg de ce joaca Trandu meci de meci.E din alta lume,ieri primele 2 goluri au fost din vina lui.
Tot timpul ajunge al 2-lea la minge,are viteza melcului,un sfert din vana lui taica-su.
Nu-l mai chinuiti domnilor antrenori,mai dati-le sanse si la altii.
Post Reply